Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Myjava zobrala Moravciam všetky body

Posledný zápas sezóny sa kopaničiarom vydarili. S ročníkom 2013/2014 sa rozlúčili víťazstvom v Zlatých Moravciach.

Jeho základ položili už v prvom polčase gólmi Dugu a Urgelu.

FC ViOn Zlaté Moravce - Spartak Myjava 1:2 (0:2)

Úvodné dejstvo stretnutia veľa futbalovej krásy neprinieslo. Už v 5. minúte Daniel dlhým pasom vysunul Pekára, ktorého strelu Kuciak s prehľadom kryl. Do vedenia išli kopaničiari v 13. minúte, keď Chrappanov nevydarený odkop zachytil Duga a dobre mierenou strelou k pravej žrdi nedal Kuciakovi šancu. O prvý strelecký pokus domácich sa v 22. minúte zaslúžil Bolinha, ktorého dobre mierenú strelu pod brvno Solnička vytlačil na rohový kop. Skóre sa opäť menilo v 37. minúte, keď si Pekár nabehol na presnú prihrávku za obranu, v malom vápne posunul na Urgelu a ten do prázdnej brány zvýšil na 0:2. V 45. minúte si na center z rohu Orávika vyskočil Chrappan, ale Solnička v poslednej chvíli zachránil.

Do 2. polčasu vstúpili domáci aktívne. V 48. minúte vytvorili veľký závar v pokutovom území, postupne však Babic, Szabó ani Orávik neprestrelili hradbu tiel pred Solničkom. Kontaktný gól priniesla 52. minúta, keď si na Orávikov center vyskočil Charizopulos a exportnou hlavičkou zaznamenal svoj prvý gól v Corgoň lige. Vyrovnanie mal na hlave v 58. minúte Majerník, v poslednej chvíli však loptu letiacu do siete odvrátil Beňo. V 79. minúte aktívny Charizopulos vyslal prudkú strelu z 20 m a Solnička s námahou vyrazil.

Vzápätí skúšal šťastie Babic, ale pozorný Solnička bol opäť na mieste. V 81. minúte sa dostal do výbornej streleckej pozície Pavlenda, jeho prudkú strelu pod brvno však opäť zneškodnil pozorný brankár hostí. V 86. minúte napriahol z 20 m Orávik, jeho málo vídaná strela však skončila na brvne myjavskej brány. V hektickom závere vrhli domáci všetky sily do útoku, ale Solničku nevedel prekonať Orávik ani Babic. Naopak, z rýchlej kontry mohol Šmahajčík potvrdiť víťazstvo hostí, ale preloboval Kuciaka i bránu.

Góly: 52. Charizopulos - 13. D. Duga, 38. Ľ. Urgela, ŽK: 73. Beňo (Myjava), rozhodovali: Glova - Slyško, Bednár, 1020 divákov

ZLATÉ MORAVCE: M. Kuciak - Pavlenda, Chrappan, Pavol Majerník, Chren - Charizopulos - Bolinha (80. Žák), M. Babic, Orávik - Pribula, L. Szabó

MYJAVA: Solnička - Kumančík (53. F. Oršula), Černáček, Neoveský, Beňo - T. Marček, D. Duga - E. Daniel (73. Šmahajčík), P. Šulek (76. M. Kováč), Š. Pekár - Ľ. Urgela

Branislav Mráz, tréner ViOn-u: "Gratulujem súperovi k víťazstvu. Prvý polčas sme nehrali dobre, z čoho pramenilo dvojgólové vedenie súpera. Dali sme kontaktný gól a zvyšok zariadil brankár hostí. O skončenej sezóne sme mali iné predstavy, ale opäť sa potvrdilo: slušná jeseň - slabšia jar."

Radúz Dorňák, tréner Myjavy: "Nemôžem sa ubrániť dojmu, že naša Corgoň liga sa posledné tri kolá len dohráva. Zápas podľa toho aj vyzeral. Dnes sme urobili množstvo nepresností, po zmene strán súper pritlačil a my sme sa asi zľakli víťazstva. Hrdinom stretnutia bol brankár Solnička, ktorý nám dnes víťazstvo vychytal."