Streda, 27. marec, 2019 | Meniny má Alena

Iskra Borčice postúpila do III. ligy, Tr. Teplice súperovi nastrieľali "šestku"

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Tr. Teplice v závere sezóny chytili streleckú fazónu.Tr. Teplice v závere sezóny chytili streleckú fazónu.(Zdroj: MILOŠ ORSZÁGH)

Solčany - Borčice 0:4 (0:3)

Za pekného počasia na vynikajúcom trávniku prišiel do Solčian favorit IV. ligy. Domáci v značne oslabenom kádri nemali šancu proti rozbehnutým hosťom. Borčice sa ujali vedenia už v 3. minúte po situácii zaváňajúcej ofsajdom, keď sa presadil Púček - 0:1. V 18. minúte Púček naservíroval loptu M. Luhového, ktorý hlavou zvýšil vedenie hostí na 0:2. V 43. minúte najlepší hráč na ihrisku Púček po chybe domácej obrany prestrelil inak vynikajúco chytajúceho domáceho brankára Ambroza - 0:3. V druhom polčase sa domáci viac sústredili na hru a menej na rozhodcu a to bolo vidieť aj na hre. Najväčšiu šancu domácich ale spálil Soboňa, keď zoči-voči brankári namieril vedľa. V 62. minúte pridal svoj druhý gól hlavou M. Luhový - 0:4. Jediným svetlým momentom domácich bolo zaradenie mladých hráčov do zostavy, keď nastúpil iba 17-ročný Tarina a 16-ročný Gábriš. Domáci, zdecimovaní zraneniami a vykartičkovanými hráčmi, nemali proti kvalitnému súperovi žiadnu šancu.

Góly: 3. a 43. Púček, 18. a 62. M. Luhový. Rozhodoval Hegedus, 100 divákov.

TJ: Žilka - Kočka, Decký, Masárik, Gorelka (28. Palasiewicz), Ďurica (60. Mačina), Púček, Gábor, Luhový, Živčic, Kozík (60. Suchý).

N. Dubnica – H. Obdokovce 1:0 (1:0)

Vaňova jedovatá strela v 2. min sa obtrela o žrď domácej brány. V 14. min Lukáč po Maníkovej prihrávke vyskúšal tvrdou strelou gólmana. V 19. min po peknej kombinácii a Maníkovom priťuknutí Švikruha mieril z päťky vedľa. Po priamom kope v 36. min trafil hosťujúci Bisák bočnú sieť. Na konci nezáživného prvého polčasu Burdej posunul loptu Behanovi, jeho sedemdesiatmetrový pas predĺžil Lukáč na Švikruhu, ktorý sa nemýlil – 1:0. V druhom polčase sa hralo medzi šestnástkami. V 57. min Lukáč prešiel cez troch obrancov, ale Bučkovu bombu zastavila žrď. V 62. min pohrozili hostia Ondrkovým priamym kopom, ktorý L. Rekem vyrazil a Bisák hlavičkoval do bočnej siete. V 82. min sa presadil Buček, ale Ondrka centrovanú loptu netrafil. Na druhej strane po Švikruhovej prihrávke nedal gól zblízka v 83. min Kucharík a v dueli tabuľkových susedov sa z výhry tešila Nová Dubnica.

Gól: 42. Švikruha. Rozhodoval Bezák, bez ŽK, 200 divákov.

N. DUBNICA: L. Rekem – Burdej (81. Kosiba), Smolka (25. Bučko), Štiffel, Behan, Ďuriš, Maník, Švikruha, Lukáč, Smolík (65. Kucharík), Žabár. (PŠ)

Lehota p/Vt. – Častkovce 2:7 (0:3)

Jednoznačná suveréna, technická i herná prevaha hostí. Domáci sa zmohli na dva góly, a i keď mali aj ďalšie šance, tie do úspešného konca nedotiahli. Hetrikom sa blysli hosťujúci Madro a Ďuriš, k ich zásahom sa pridal Ščepko. Za domácich vždy znižovali Hvojnik a Zaťko. Hoci skóre hovorí jasne v prospech hostí, diváci sledovali v celku dobrý zápas.

GÓLY: 58. Zaťko, 63. Hvojnik - 21., 44., 85. Madro, 33., 61., 67. Ďuriš, 57. Ščepko. ROZHODOVAL: Černej, 150 divákov

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Končitík, Gono (46. Hevier, 65. Luštik), Meliš, Čechvala, Osuský, Ďuriš, Ščepko, Madro, Kostelan (74. Gajdošík)

Tr. Teplice – Prečín 6:1 (2:0)

Domáci kolektív potvrdil formu aj v ďalšom zápase. Skóre otvoril hrajúci tréner Martin Fabuš. Ten istý hráč o dvanásť minút pridal aj druhý gól Trenčianskych Teplíc. Po prestávke pridal z pokutového kopu na 3:0 Ančic, na ktorého presným zakončením nadviazal v 66. min Jambor. Čestný úspech hostí z Prečína zaznamenal v 71. min Michalec zo značky pokutového kopu. V závere sa domáci tím bavil futbalom. Najskôr v 84. min pridal na 5:1 Jančovič a tri minúty pred naplnením riadneho hracieho času uzavrel na 6:1 Suchý.

Góly: 21. a 33. Fabuš, 47. Ančic (11 m), 66. Jambor, 84. Jančovič, 87. Suchý – 71. Michalec (11m), ŽK: 1:3, ČK: 84. Abík (po 2. ŽK).

TR. TEPLICE: Kopčan – Beňo (66. Vlado), Lendvay, Verchola, Bariak, Ševela, Jančovič, Ančic, Jambor, Puček (66. Suchý), Fabuš (46. Šebík). Tréner: M. Fabuš.

JAROSLAV RUŽIČKA

Ostatné výsledky: Kanianka – Holíč 0:3 (0:0), Modranka – Šimonovany 0:4 (0:1), Križovany – Bošany 0:3 (0:1), Partizánske - D. Vestenice 7:0 (2:0).

9. Častkovce 27 11 5 11 50:35 38 (-1)

10. H. Obdokovce 27 11 5 11 41:37 38 (-1)

11. Bošany 27 9 6 12 31:46 33 (-6)

12. Solčany 27 9 5 13 42:55 32 (-10)

13. Prečín 27 8 2 17 34:57 26 (-13)

14. Lehota p/Vt. 27 7 4 16 39:68 25 (-17)

15. Križovany 27 5 3 19 26:68 18 (-24)

16. D. Vestenice 27 3 5 19 17:73 14 (-25)

Ilustračná snímka.

Po Kobezdovej smrti som chcel splniť dohodnutý sľub, hovorí o návrate do Dukly Radivojevič

Branko Radivojevič cíti, že nastal správny čas ukončiť kariéru.

Branko Radivojevič ukončil v 38 rokoch hráčsku kariéru.

Bašternák skončil v Dubnici nad Váhom

V ústave s minimálnym stupňom stráženia sú napríklad odsúdení ubytovaní v izbách, nie celách, návštevy sa vykonávajú priamym kontaktom