Streda, 21. apríl, 2021 | Meniny má ErvínKrížovkyKrížovky

Trenčín v Zlatých Moravciach otočil zápas

Zverenci trénera Martina Ševelu získali na vynovenom štadióne ViOnu všetky body, čím potvrdili druhé miesto v ligovej tabuľke. Aj keď do polčasu prehrávali o gól, po prestávke dokázali skórovať až trikrát.

Tomáš Malec pridal svoj štrnásty gól v sezóne.Tomáš Malec pridal svoj štrnásty gól v sezóne. (Zdroj: TASR)

ViOn Zlaté Moravce – AS Trenčín 1:3 (1:0)

Od úvodnej minúty sa hral obojstranne svižný futbal s dostatkom streleckých príležitostí na oboch stranách. V 4. minúte rozohral Holúbek štandardnú situáciu, Kuciakom vyrazenú loptu napálil Kleščík z desiatich metrov do brvna. Vzápätí predviedli hostia peknú kombináciu, Simon posunul Holúbekovi, ktorý z dobrej pozície nenamieril presne. Na opačnej strane skúšal šťastie Orávik, jeho strela z dvadsiatich metrov minula cieľ. Skóre sa menilo v 15. minúte, keď po veľkom závare v pokutovom území zakončil akciu presnou strelou k pravej žrdi Pribula - 1:0. O dve minúty neskôr sa v dobrej možnosti ocitol opäť Holúbek, prízemnou strelou z uhla však Kuciaka neprekvapil. V 35. minúte Orávik rozohral štandardnú situáciu, do vzduchu sa dobre zavesil Pintér, pozorný Volešák však jeho hlavičku zneškodnil.

Do druhého dejstva vstúpili hostia ako vymenení. Prebiehala 52. minúta a striedajúci Mišák z priameho kopu trafil excelentne pravú šibenicu Kuciakovej brány. Dokonalý obrat skóre zariadil o dve minúty neskôr Simon, ktorý predviedol málo vídané sólo z vlastnej polovice, keď obišiel všetko, čo mu stálo v ceste a krížnou strelou k pravej žrdi poslal hostí do vedenia. Od tohto momentu sa domáci snažili o vyrovnanie, ale strelecké príležitosti si nedokázali vypracovať. Naopak, v 75. minúte po chybe Pavlendu sa ocitol Simon zoči-voči Kuciakovi, ktorý ho parádnym zákrokom vychytal. V 84. minúte vystrelil z hranice šestnástky Mišák, Kuciak si poradil aj s jeho pokusom. O tri minúty posunul agilný Simon do zakončenia Malecovi, ktorý v "malom vápne" nedokázal pretlačiť loptu do siete. Z následnej štandardnej situácie sa však už Malec nemýlil a pohotovou hlavičkou zaistil zaslúžené víťazstvo Trenčína - 1:3.

Góly: 15. Pribula - 52. Mišák, 54. Simon, 88. Malec. Rozhodoval: Prešinský, ŽK: Bero, Van Kessel (obaja Trenčín), 1046 divákov.

ZLATÉ MORAVCE: Kuciak - Pavlenda, Chrappan, Majerník, Pintér - Charizopulos - Orávik, Babic, Kováč (79. Žák), Pribula - Szabó (67. Bolinha)
TRENČÍN: Volešák - Čögley, Kleščík, Rundič, Madu - Baez (46. Mišák) - Van Kessel, Bero (77. Opatovský), Holúbek, Simon - De Macedo (38. Malec)

Ostatné výsledky 32. kola: Žilina – Myjava 1:0, Dun. Streda – Trnava 1:0, Slovan – Nitra 2:1, Košice – Ružomberok 1:2, Senica – Banská Bystrica 1:1.

4. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  5. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  6. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  7. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?
  8. Volkswagen Touareg: Prvá liga za slušné peniaze
  9. Veľká jarná súťaž o cestu do Ománu
  10. Pozor, stravné môže vzbudiť vlnu nevôle vašich zamestnancov
  1. Viete ako na to, ak potrebujete silu a energiu?
  2. Viac ako polovica to zažila, hovoriť nechce nikto
  3. Niké Športovkyňa mesiaca si vybrala na podporu lyžiarske talenty
  4. 5 dôvodov, prečo si kupovať slovenskú zeleninu. Poznáte všetky?
  5. Kúpele Sliač sa pripravujú na liečbu post- Covidových pacientov
  6. BILLA rodičom radí, ako deťom pripraviť výživnú desiatu
  7. Investovanie sa tento rok oplatí
  8. Prečo McDonald's podniká kroky k udržateľným riešeniam?
  9. Ako môžete z vašej domácnosti spraviť zelenú domácnosť?

Bánovce nad Bebravou.

Mesto Bánovce nad Bebravou dlžilo ku koncu minulého roka viac ako 3,035 milióna eur.

2 h

Otvoriť tiež môžu fitnes centrá, presnejšie parametre budú upravené vo vyhláške hlavného hygienika.

3 h

Už takmer 25 rokov trvá výstavba diaľnice D3 v náročných úsekoch severného Slovenska. Pripomína tak trochu nekonečný príbeh, o ktorom sa budeme rozprávať v pondelok v LIVE diskusii o 18:00 hod.