Prehľad výsledkov I. triedy.

V. Bierovce/Opatovce zdolali tím z čela tabuľky.V. Bierovce/Opatovce zdolali tím z čela tabuľky. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Soblahov - Dubodiel 5:1 (1:0)

Góly:
Pleva, Madový, Hájek, Jambor, Rehák – Kúdela, ŽK: 3:2, rozhodoval: Ježík, počet divákov: 150.

SOBLAHOV: J. Hrnčár – Mrázik, Sýkora, Hájek, Fabo, M. Hrnčár, Madový, Ďuďák, Jambor, Huszlicska, Pleva (Rehák).

DUBODIEL: Ma. Petrík – S. Petrík, Mi. Petrík, Červený, Kováč, Doktor, Kúdela, Trnčák, Knoll, Hostačný, Malec (Mar. Petrík, Scheer, Mi. Petrík).

Bošáca - Horná Súča 2:1 (1:0)

V daždi na rozmočenom teréne začali lepšie domáci. Avšak do prvej gólovej šance sa dostali hostia. V 12. min zostal sám pred brankárom J. Dohnan a kolenom poslal loptu do rúk brankára Kopunca. Hostí to povzbudilo a častejšie zamestnávali domáceho brankára. Ten sa v 25. min vyznamenal, keď zneškodnil jedenásťmetrový kop hosťujúcemu Gugovi. V 27. min nebezpečne vystrelil z priameho kopu domáci P. Kusenda. Ďalší priebeh prvého polčasu režírovali hostia. Až v 45. min sa odrazená lopta dostala pred voľného Kostelan a ten poslal loptu do siete hostí. Druhý polčas začal snahou domácich a už v 47. min po úniku Mihalu doklepol do hosťujúcej brány Samotný 2:0. V 64. min hosťujúci M. Guga na dvakrát prekonal domáceho brankára a znížil na 2:1. Potom sa do dobrej šance dostal aj Ochodnický, no Lukšo jeho strelu zblokoval. V ostatných minútach sa hra prelievala z jednej strany na druhú, ale šance zostávali nepremenené na oboch stranách. Definitívnu bodku za zápasom mohol dať V. Figura v 88. min, no jedenásť metrový kop strelil nad bránu.

Góly: Kostelan, Samotný – M. Guga, ŽK: 3:2, rozhodoval: Cibulka, počet divákov: 100.

BOŠÁCA: Kopunec – R. Kusenda, Staňák, Samotný, Ochodnický, Helík, Kostelan, P. Kusenda, Vavro, Janega, Mizerák (Figura, Mihala, Adamať).

HORNÁ SÚČA: Seriš – Zemanovič, Machara, Repa, Kalík, J. Dohnan, P. Dohnan, Častulín, F. Guga, Lukšo, M. Guga (Birás). MARIÁN KOPUNEC

Trenčianske Jastrabie - Zamarovce 1:0 (0:0)

Za stáleho dažďa predvádzali obe mužstvá futbal slabšej úrovne. Domáci boli šťastnejší, strelili víťazný gól tri minúty pred koncom stretnutia.

Góly: R. Glasa, ŽK: 1:3, rozhodoval: Tarabus, Sokol, počet divákov: 100.

TRENČIANSKE JASTRABIE: Hruška – Koreň, Doktor, Melicher, Valko, M. Glasa, Mikula, Žák, T. Fodrek, R. Glasa, Hučín (D. Fodrek).

ZAMAROVCE: Mikloš – B. Drienka, Fraňo, T. Drienka, Jančovič, Poruban, Garaj, Bitto, Hudec, Myslivec, Zemanovič (Chudík, Stánok). JÚLIUS GLASA

Veľká Hradná - Pobedim 5:2 (3:0)

Prvý polčas sa odohral za neustáleho dažďa. Lepšie do neho vstúpili domáci, keď hneď v 2. min otvoril skóre peknou strelou po rohovom kope M. Ševčík. V 8. min si narazil loptu M. Ševčík s P. Ježíkom a druhý menovaný do prázdnej brány zvýšil na 2:0. V 18. min opäť M. Ševčík zvýšil po krásnej krížnej prihrávke od Mi. Kováča na 3:0. Potom sa domáci akoby uspokojili s výsledkom a iniciatívu prebrali hostia, ktorí ale nemierili presne, alebo ich strely zneškodnil brankár domácich Cabala. Do druhého polčasu opäť vstúpili lepšie hostia, keď v 53. min nádhernou strelou z dvadsať päť metrov znížil na 3:1 Zervan a o minútu neskôr na 3:2 upravil Mikláš. Až potom sa prebrali aj domáci a zvýšili svoju aktivitu. V 71. min sa po chybe hosťujúceho obrancu dostal k lopte na hranici šestnástky P. Lobotka a krásnou strelou do vinkla zvýšil na 4:2. V 75. min si zobral na vlastnej polovici loptu M. Ševčík, pohral sa so všetkými, čo mu stáli v ceste a upravil na konečných 5:2.

Góly: M. Ševčík 3, Lobotka, Ježík – Mikláš, Zervan, ŽK: 0:2, rozhodoval: Valovič, počet divákov: 100.

VEĽKÁ HRADNÁ: Cabala – Ma. Kováč, Ježík, Mi. Kováč, J. Kováč, Petrík, Kyjac, Lobotka, P. Kováč, Ševčík, Baláž (Masár, Jankovič, Hilčík).

POBEDIM: Fuksa – Zervan, Klimo, Joštic, Ľ. Gono, Šiška, Toráč, Havrlent, Mikláš, M. Gono, Jakubička (Mišík). JOZEF KYJAC

Myjava B - Horné Srnie 5:1 (0:1)

Domáci boli po celý zápas lepším mužstvom aj keď prvý polčas prehrávali 0:1 z jedinej strely na bránu. Druhý polčas však dominovali a zaslúžene vyhrali a minimálne ešte päť gólových šancí nepremenili.

Góly: Vrábel 2, Gaža, Oríšek, Kvasnica (11 m) - Blaško, ŽK: 1:1, rozhodoval: Révay, počet divákov: 80.

MYJAVA B: Sládeček – Kvasnica, Mareček, Augustín, Gaža, Palkovič, Tomič, Pekník, Oríšek, Horeš, Vrábel (Maňák, Šimek).

HORNÉ SRNIE: Kostka – Šimák, Sekula, M. Švančárek, J. Švančárek, Blaško, Húserka, Martinus, Kumančík, Kubíček, Kebísek VLADIMÍR STANČÍK

Čachtice - Dolná Súča 5:2 (3:0)

Na ťažkom šmykľavom teréne lepšie začali domáci, ktorí do 10. min zahodili tri šance. Potom sa hostia osmelili a niekoľkokrát nebezpečne vystrelili na domácu bránu. V 29. min po peknej akcií Maráz otvoril skóre. V 37. min brankár hostí vyrazil prudkú strelu spoza šestnástky a Imriška dal pohotovo na 2:0. V 39. min po peknej kombinačnej akcií a vyšachovaní hosťujúcej obrany zvýšil P. Maráz na 3:0. V druhom polčase v 55. min hostia Plevom spoza šestnástky znížili na 3:1. Mali niekoľko šancí, no nevyužili ich. Naopak, po individuálnej akcií Martina Trebatického v 67. min zvýšili na 4:1. No o dve minúty opäť hostia krásnou strelou znížili na 4:2. V 85. min hostia nepremenili pokutový kop, čo z protiútoku Imriška potrestal gólom na 5:2.

Góly: Maráz 2, Imriška 2, Mar. Trebatický – T. Pleva, A. Pleva, ŽK: 2:1, rozhodoval: Fabian, počet divákov: 80.

ČACHTICE: Mat. Trebatický – Urban, Ďuriš, Maraz, Ďuriš, O. Trebatický, Ma. Trebatický, Herák, Balala, Straka, Mi. Trebatický (Imriška, Vido).

DOLNÁ SÚČA: Marenčák – Trnavský, Vasko, A. Pleva, Trúnek, Solár, Kramár, T. Pleva, Sedláček, Dobo, Hlávek (Hrubčín). ĽUBOŠ ČAVOJSKÝ

Skalka nad Váhom - Očkov 2:1 (0:0)

V daždivom počasí sa obe mužstvá úvodnú štvrťhodinu oťukávali, až v 15. min sa do prvej šance dostali domáci, keď sa po centri Maleca uvolnil v šestnástke B. Cíbik, ale jeho strelu do stredu brány hosťujúci brankár vyrazil. Chvíľu na to pohrozili aj hostia, ale hosťujúci útočník hlavičkoval v sľubnej príležitosti mimo bránu. V 22. min mal dobrú príležitosť skórovať Malec, ale jeho prízemnú strelu hosťujúci obranca vykopol z bránkovej čiary. V 31. min strieľal opäť spoza šestnástky Malec, ale jeho strela skončila iba tesne vedľa ľavej žrde hostí. Pred prestávkou unikol po ľavej strane hosťujúci útočník, ale v sľubnej pozícií strieľal vysoko nad bránu. Po zmene strán sa hráči nestihli ani rozhýbať a domáci šli do vedenia zásluhou Maleca. Chvíľu na to už bolo vyrovnané po hlavičke Gažu po rohovom kope. V 65. min zahrával domáci Gašperec priamy kop a v šestnástke našiel Podkopčana, ktorý prízemnou strelou poslal domácich opäť do vedenia. Do konca zápasu si domáci svoje vedenie postrážili a po bojovnom výkone si pripísali dôležité tri body.

Góly: Malec, Podkopčan – Gažo, ŽK: 1:1, rozhodoval: Hulínek, počet divákov: 150.

SKALKA NAD VÁHOM: Vavruš – Gašperec, Országh, Kričfaluši, Dúžek, Cíbik, Vykopal, Blaško, S. Dúžek, Podkopčan, Malec (Rabšík, Ješko, Guga).

OČKOV: I. Bobocký – Jurčo, Čechvala, R. Bobocký, Kozic, Gažo, Ščepko, Herák, Kostolánský, Némethy MARTIN KLAČMAN

Veľké Bierovce - Opatovce - Ľuborča 3:1 (1:0)

Domáci privítali na domácom ihrisku súpera z popredných miest tabuľky. Začiatkom zápasu komplikoval hru dážď, ale postupom času sa celky s týmto faktorom vyrovnali. Domáci ešte na jar v domácom prostredí nevyhrali a tak to chceli odčiniť v tom dnešnom. Domáci nabudení minulotýždňovou výhrou v Dubodieli vybehli vcelku dobre. V 5.min dobrá šanca domácich, R. Bulko našiel Svatíka, no jeho pokus Husár chytil. V 14.minúte hosťujúci Koníček nebezpečne vystrelil, ale domáci brankár bol veľmi pozorný. V 19.minúte poslal Barták loptu na Svatíka a jeho ľavačka smerovaná k tyči skončila v sieti. 1:0. Hostia po tomto momente boli o niečo futbalovejší, ale "gólovku" si nevypracovali. V závere prvého polčasu spálil dobrú šancu i domáci P. Bulko. Do druhého polčasu išli domáci s tým, aby hlavne neinkasovali. No hosťom sa podarilo vyrovnať v 54.minúte zásluhou M. Belka. 1:1. Domáci ale odpovedali veľmi rýchlo, J. Barták sa rútil na brankára, neulakomil sa a nahral úplne voľnému R. Bulkovi, ktorý mal pred sebou prázdnu bránu. V 71. min nastrelil prudkou strelou Mercek brvno. V 68.minúte zvýšil vedenie domácich na 3:1 Barták, ktorý zúžitkoval nahrávku od Kulicha. Hostia pôsobili po treťom góle dosť odovzdane, čoho prejavom bola aj zlá rozohrávka hosťujúceho brankára, no Barták trestuhodne zahodil. Domáci si za hru v prvom polčasu vyhrať zaslúžili.

Góly: Svatík, R.Bulko, Barták - M.Belko, ŽK: 0:1, rozhodoval: Király, divákov: 100

VEĽKÉ BIEROVCE OPATOVCE: Ondrášik - Barták, Viršinský, Žúži, Mercek, Ondrášek, M.Sivák, Turaj, P.Bulko, Svatík, R.Bulko (Kulich, T.Sivák, Pazúr).

ĽUBORČA: Husár - Bahno, Vavrúš, Zváč, Patka, Machara, Koníček, J.Belko, Fabuš, M.Belko, Schwantner (Bobot, Černička). TIMOTEJ BULKO

1. Myjava B 26 21 1 4 80:23 64

2. Čachtice 26 17 5 4 74:39 56

3. Trenčianske Jastrabie 26 14 8 4 34:28 50

4. Veľká Hradná 26 15 4 7 68:41 49

5. Ľuborča 26 15 4 7 60:44 49

6. Zamarovce 26 11 5 10 53:58 38