Chocholná-Velčice potvrdila postup štyri kolá pred koncom

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Chocholania sa radujú z postupu do IV. ligy.Chocholania sa radujú z postupu do IV. ligy. (Zdroj: FB CHOCHOLNÁ-VELČICE)

Chocholná-Vel. – Ilava 4:0 (2:0)

Pred začiatkom premiérovej účasti Chocholnej-Velčíc v 5.lige pesimista počítal s bojmi o záchranu, realista uvažoval nad stredom tabuľky, no ani ten najväčší optimista nemohol dúfať ,že plný bodový zisk zabezpečí v štvorzápasovom predstihu tomuto mužstvu istotu prvenstva. Hneď od úvodných minút domáci zatlačili svojho súpera na jeho polovici. Prvý pokus o prekonanie Bortela prišiel hneď v 1. min, no J. Tulpík neskóroval. Nasledovali príležitosti Juraja Tuharského, F. Adamčího a Jána Tuharského, keď jeho strela skončila tesne vedľa žrde. V 32.min ukázal domácim priaznivcom P. Brlej čo sa dá nedať ,keď jeho šanca skončila mimo brány. V 34.min otvoril skóre zápasu Ján Tuharský, keď v páde rozvlnil sieť hosťujúcej brány .O dve minúty neskôr skóroval opäť tento hráč po samostatnom úniku, keď mu Ilavčania poskytli dostatok času a priestoru. Polčasové skóre mohlo byť aj vyššie, no strela L. Cingela z otočky tesne minula spojnicu. V druhom polčase sa veľa na obraze hry nezmenilo. Hostia uzatvorený na svojej polovici a domácich aktivita neutíchala čoho výsledkom bol tretí gól Jána Tuharského v 53.min. Domáci potom kontrolovali vývoj stretnutia a v 58. min sa tešili opäť po tom ako P. Gvizd vyskočil v šestnástke najvyššie a hlavou prekonal brankára. Potom už len Chocholania naplnili slová porekadla účel svätí prostriedky a udržali opraty stretnutia vo svojich rukách. Konečný hvizd rozhodcu potom odštartoval víťazné oslavy. A tak sa po roku opäť zlatými písmenami prepisovala história futbalu v obci.

Góly: 34., 37. a 54. Ján Tuharský, 58. Hvizd, ŽK: 0:1, rozhodoval: Sedlák, 300 divákov.

CHOCHOLNÁ-VEL.: Joz. Tuharský, Hvizd, J. Cingel, Brlej (79. Mich. Kozárec), Lukša, Jur. Tuharský (69. Babrnák), Ján Tuharský, Adamčí, Lobík, L. Cingel, Tulpík (84. Begáň)

ILAVA: Bortel – Porubčan, Strapko, Suchý (65. Pažitka), Ladecký, Mikula, Ruman, Šedo, Ptáček, Kňažek, Tomanica TOMÁŠ FABIÁN

Tr. Turná – Kamenec 2:0 (0:0)

Už v 2 min. sa do prvej šance dostal Marek Kováč, ale jeho strela išla mimo bránu. Hneď z protiútoku kopali po faule hostia priamy kop, loptu si postavil Juraj Stančiak a jeho tvrdú strelu domáci tečovali. Chochlík v bráne domácich reflexívne vyrazil na roh. V 10 min. Michal Kováč zacentroval pred bránu a dobiehajúcemu Marekovi Kováčovi chýbali iba centimetre, aby na loptu dočiahol. V 12 min. mali hostia šancu, ale odrazená lopta skončila vedľa brány. V 24 min. Matej Hrubý po nahrávke Patrika Chorváta chcel brankára prehodiť, ale ten jeho úmysel vystihol. Naopak o minútu neskôr urobili hostia závar pred domácou bránou, ale obrancovia i brankár so šťastím loptu poslali do bezpečia. V 29 min. pokus Patrika Chorváta išiel mimo bránu a o šesť minút neskôr Martin Chorvát nádherne vystrelil a brankár iba prstami stečoval na roh. V 33 min. Michal Častulín zatiahol v poslednej chvíli „brzdu“, keď odkopol loptu spred nohy zakončujúcemu hráčovi a z následného rohu zasa Chochlík ukázal svoje schopnosti, keď zmaril istý gól. V 38 min. Martin Chorvát pekne individuálne prenikol do šestnástky, ale jeho poloprihrávka-polostrela išla tesne vedľa brány. Pred koncom polčasu pokus Tomáša Siváka i Jakuba Kováča minul svoj cieľ.
V 49 min. pokus Jakuba Kováča skončil na obrancoch a potom bola hra v strede poľa. V 63 min. Patrik Chorvát pekne našiel Michala 4astulína a ten v páde otvoril skóre na 1:0. V 67 min. mali domáci ďalší gól na kopačkách , ale obrancovia hostí odkopávali lopty čo najďalej od brány. V 75 min. Hasenovičov pokus preniknúť do šestnástky stroskotal na poslednom obrancovi. V 85 min. pri ojedinelom útoku hostia zahrávali priamy kop a domáci brankár Chochlík vytiahol zasa jeden zo svojich excelentných zákrokov. V 89 min. Marek Kováč ideálne vysunul striedajúceho Andreja Hulaja, ktorý tiesnený a faulovaný nestačil dopraviť loptu do brány. Z následného pokutového kopu Peter Hasenovič poistil víťazstvo domácich.
Zaujmavosťou tohto zápasu bolo intenzívne povzbudzovanie hráčov z Chocholnej, ktorí sa prišli pozrieť na tento zápas a ktorí už majú istý postup.

Góly: 63. Častulín, 89. Hasenovič (11 m), ŽK: 1:4, rozhodoval: Kahúň, 100 divákov.

TR. TURNÁ: Chochlík – Častulín, Jak. Kováč, Vanko, T. Sivák, M. Chorvát, Hasenovič, P. Chorvát, Mar. Kováč, Mich. Kováč, Hrubý (Hulaj, Čahoj)

KAMENEC: Jelínek – Nechala, Kováčik, Stančiak, Jánoška, Gabriel, Čavojec, Sluka, Pisár, Višňovský, Šimo (Plachý) VLADIMÍR CHUPÁČ

St. Turá – Nitr. Pravno 3:0 (1:0)

Domácim sa po štyroch týždňoch podarilo zvíťaziť nad snaživým súperom zo spodku tabuľky. Hostia už v 6. min mohli ísť do vedenia, ale pokutový kop kapitán hostí Valko nepremenil, lebo pozorný Viskup loptu vyrazil. Jediný gól v prvom polčase zaznamenal v 20. min z voleja Sládek. V 34. min Peterkovu bombu spod brvna päsťou vyrazil Jantoška. V 39. min z päťky ho neprekonal Drahoš a v 45. min Peterka trafil tyč. Do druhého polčasu nastúpila Stará Turá s odhodlaním zvýšiť skóre. V 66. min hlavičkou do vinkla zvýšil na 2:0 Sládek a v 73. min Jaroš využil prihrávku od Peterku na 3:0. V 88. min Sládkov pokutový kop zlikvidoval gólman hostí. Ten nedovolil skórovať v 53. min Peterkovi, v 61. min Lomenovi, v 80. min Maroňovi. Hostia si v druhom polčase gólovú šancu nevypracovali. Najlepší hráč zápasu a kapitán St. Turej Peterka svojim výborným výkonom a pohybom strhol celý kolektív a ten doviedol k zaslúženej výhre.

V polčasovej prestávke boli odovzdané ceny pre výhercov bulletinu, ktoré prebrali domáci priaznivci František Čechvala, Jaroslav Marek a Ján Štepanovic.

Góly: 20. a 65. Sládek, 72. Jaroš, ŽK: 3:1, rozhodoval: Révai, 100 divákov.

ST. TURÁ: Viskup – Denk (46. Štefík), Antálek, Lomen, Maroň, Popelka (85. Straka), Majtás (66. Jaroš), Drahoš, Peterka, Mazák, Sládek

NITR. PRAVNO: Jantoška – Čičmanec, Trungel, Chupek, Bielik, Klajber (73. Ferenčík), Haluš, Valko, Habšuda (79. Žitník), Majo (80. Češek), Jamrich VILIAM SOLOVIČ

Malá Čausa – Podolie 4:1 (2:1)

V 3. min. Gajdoš zo stredu ihriska posunul Ďurdinovi, ten pred šestnástku prihral Matiaškovi, ktorý pätičkou ponad obranu poslal Petráša až pred brankára a lobom otvoril skóre - 1:0. V 5. min. dobrá strela Matiaška mierila vedľa. V 8. min. strela hosťujúceho Horčičáka minula Weisovu bránu. Na 2:0 zvýšil v 12. min. Matiaško po Petrášovom vysunutí. V 34. min. z ľavej strany centroval Gajdoš na Matiaška, no jeho hlavička tesne minula bránu. Hostia znížili na 2:1 v 44. min. Pyšným. O minútu sa ocitol v dobrej pozícii domáci obranca Ľahký, no tiež mieril len vedľa. V prvom polčase mohli dať domáci ešte o štyri góly navyše a bolo by po zápase, pretože šance na to mali. V druhom polčase v 53. min. Matiaško prihral na Petráša, ale jeho dobrá strela nebola presná. V 68. min. Gajdoš pätičkou vysunul Petráša do vyloženej šance, no ten tiež minul bránu hostí. Na 3:1 zvýšil v 69. min. Stopka, ktorý sa s Petrášom v šestnástke pohral s obranou hostí. Na konečných 4:1 uzavrel opäť aktívny Stopka v 79. min., keď zužitkoval Gajdošov center. Domáci mohli vyhrať i vyšším rozdielom, no nepremenili množstvo vyložených šancí, hlavne v prvom polčase.

GÓLY: 3. Petráš, 12. Matiaško, 69., 79. Stopka – 44. Pyšný, rozhodoval: Vyletelka, 100 divákov, ČK: 85. Straka (Podolie)

PODOLIE: Moravčík – Pyšný, Horčičák, Ščepko, Ohrablo, Augustín, Važan, Bobocký, Gúčik (82. Palkech), Balcír (66. Uhlík), Straka

Ostatné výsledky: Ladce – H. Poruba 1:0 (0:0), Oslany - V. Uherce 0:2 (0:1), Lazany - Z. Kostoľany 0:5 (0:2), Cigeľ – Horovce 4:1 (1:1).

1. Chocholná-Velčice 26 21 3 2 77:17 66

2. Malá Čausa 26 16 4 6 69:31 52

3. Stará Turá 26 14 6 6 53:29 48

4. Horovce 27 14 5 8 56:32 47

5. Cigeľ 26 13 6 7 41:34 45

6. V. Uherce 26 12 6 8 47:30 42

7. Ladce 26 12 4 10 36:34 40

8. Zem. Kostoľany 26 9 9 8 37:32 36