Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Borčice a Tr. Teplice súperom nadeľovali

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Tr. Teplice (v čiernom) nadelili Partizánskemu päť gólov.Tr. Teplice (v čiernom) nadelili Partizánskemu päť gólov. (Zdroj: MILOŠ ORSZÁGH)

Partizánske - Tr. Teplice 2:5 (1:3)

V 9. minúte po Jamborovom centri Jančovič bez prípravy pálil z dvanástich metrov vysoko nad. V 23. minúte sa už hostia tešili, keď Jančovič vyzvŕtal domácich obrancov a z hranice šestnástky s prehľadom poslal hostí do vedenia. O tri minúty Jančovič kolmicou uvoľnil stredom domácej obrany Jambora, ktorého nájazd zastavil špičkou kopačky Bohunský. Neubehla ani minúta a po Jančovičovom centri Bohunský reflexívne vyrazil Fabušovu hlavičku zblízka, no na dorážku bývalého slovenského reprezentanta už nedočiahol. V 31. minúte sa dočkali aj domáci, keď po Slivkovom dlhom krížnom pase Nižňanský z uhla perfektne zavesil loptu pod brvno. O tri minúty Škarka prihrávkou z vlastnej polovice za obranu hostí vyslal do úniku Priecela, no ten z ťažkej pozície preloboval Kopčana i bránku. V 39. minúte si Bariak ukážkovo narazil loptu s Jančovičom, vnikol do šestnástky domácich a utešene ju upratal do vzdialenejšieho vinkla. V 50. minúte unikol domácej obrane Jambor, ktorého v šestnástke v snahe zbaviť lopty poslal zozadu sklzom na zem Šimončič. Rozhodca ukázal na biely bod, z ktorého ďalší bývalý slovenský reprezentant Ančič zvýšil na 1:4. V 61. minúte Kopčan skrotil Kučekovu skákavú strelu z devätnástich metrov. O desať minút už bolo hrozivých, no zaslúžených 1:5, keď si na Jamborov roh nabehol Verchola a hlavou napol sieť. V 80. minúte Bohunský musel boxovať Šebíkovu jedovku z dvadsiatich metrov. O tri minúty Kučerka uplatnil svoju rýchlosť, no po jeho spätnej prihrávke Halaška v gólovej pozícii nevyužil ponúknutú šancu a v 86. minúte si Křapkova hlavička nenašla miesto medzi žrďami. V 88. minúte Halaška zabojoval o loptu, ktorú poslal Kučerkovi, jeho tutovku z ôsmich metrov Kopčan zneškodnil. Tepličania však nedovolene poslali na zem Petrejeho a z nariadeného pokutového kopu Křapka potešil domácich priaznivcov. V poslednej minúte ešte Kopčan ešte vyrazil Poluchovu delovku smerujúcu pod brvno.

Góly: 31. Nižňanský, 88. Křapka (11 m) – 23. Jančovič, 26. Fabuš, 39. Bariak, 50. Ančic (11 m), 71. Verchola. R Kollárik, 160 divákov.

SLOVAN: Kopčan – Beňo, Lendvay, Verchola, Bariak (54. Losonszký), Jančovič, J. Ančic (69. Šebík), Michalík, L. Jambor, Puček, M. Fabuš (69. Suchý).

Borčice – N. Dubnica 6:0 (3:0)

V derby mali Borčice počas celého zápasu výraznú prevahu. Ako prvý sa strelecky presadil peknou hlavičkou po štvrťhodine Luhový. Ďalšia kombinačná akcia s priťuknutím Gorelku na Deckého znamenala v 22. min dvojgólové vedenie lídra. Tretí gól pridal v 34. min skúsený Ďurica, ktorý prekrásnym lobom prehodil brankára. Úvod druhého polčasu patril Borčičanom a Púček v 48. min po obídení protihráča prudkou nekompromisnou strelou po zemi pomedzi brankárove nohy zvyšoval na 4:0. Po peknom centri sa presadil Luhový a pridal v 51. min piaty gól. Hostia mali tri dobré príležitosti, ale dva Bogiňove úniky zmaril gólman Zaťko. Skóre zápasu uzavrel v 81. min Púček, ktorý bol najrýchlejší pri lopte, ktorú po bombe Živčica neudržal L. Rekem a upravil na 6:0. Púček mohol pridať ďalší gól, ale po kľučke na brankára z ostrého uhla loptu nenasmeroval medzi tri žrde.

Góly: 16. a 51. Luhový, 48. a 81. Púček, 22. Decký, 34. Ďurica.

Rozhodoval Studený, ŽK: Senko, 150 divákov.

BORČICE: Zaťko – Kočka, Decký, Masárik, Gorelka (72. P. Mačina), Ďurica, Púček, Senko, Gábor (72. Kozík), Luhový (66. Palasiewicz), Živčic.

N. DUBNICA: L. Rekem – Burdej, Smolka, Štiffel, Bučko (52. Smolík), Behan, Ďuriš, Žabár, Maník, Lukáč (72. Kosiba), Bogiň. MILOŠ FITKO

Častkovce – Kanianka 5:1 (1:1)

Hostia z Kanianky začali lepšie. V 8. min Petrášom trafili tyč Korčekovej brány. V 14. min sa už Petráš nemýlil a otvoril skóre. V 33. min po chybe obrany vyrovnal do prázdnej brány Kostelan – 1:1. Druhý polčas ovládli hru domáci. V 52. min po prihrávke Madra vymietol šibenicu brány Ščepko – 2:1. V 63. min po rohovom kope Ostrovského nechytateľne z voleja zvýšil Čechvala na 3:1. Tlak domácich pokračoval a po delovke Ostrovského z priameho kopu z 22 m bolo už 4:1. V 74. min po rýchlom brejku Madra Ščepko svojím druhým gólom zvýšil už na 5:1. Za výkon v druhom polčase je víťazstvo domácich úplne zaslúžené.

Góly: 33. Kostelan, 52. a 74. Ščepko, 63. Čechvala, 65. Ostrovský - 14. Petráš, ŽK: Čechvala – G. Potso, rozhodoval: Zachar, 150 divákov.

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Končitík, Gono, Meliš (78. Luštík), Čechvala, Kostelan, Osuský, Ščepko, Madro, Ostrovský (78. Hevier). Tréner: P. Kopačka. PETER HALIENKA

Ostatné výsledky: Prečín – Modranka 1:2 (1:0), Bošany - Lehota p/Vt. 2:0 (1:0), H. Obdokovce – Križovany 4:0 (2:0), Šimonovany – Solčany 3:1 (0:1), D. Vestenice – Holíč 1:2 (1:2).

1. Borčice 26 20 4 2 79:25 64 (+25)

2. Tr. Teplice 26 17 3 6 74:32 54 (+15)

3. Holíč 26 14 4 8 42:30 46 (+7)

4. Šimonovany 26 14 2 10 53:35 44 (+5)

5. Kanianka 26 13 4 9 51:47 43 (+4)

6. Partizánske 26 12 6 8 52:38 42 (+3)

7. Modranka 26 12 5 9 34:35 41 (+2)

8. H. Obdokovce 26 11 5 10 41:36 38 (-1)