Tr. Stankovce aj Bánovce prekvapili na ihriskách súperov

Prehľad výsledkov majstrovstiev regiónu západ.

Stankovčania zaskočili Jaslovské Bohunice päťgólovou kanonádou.Stankovčania zaskočili Jaslovské Bohunice päťgólovou kanonádou.(Zdroj: MARTIN BLAŽEK)

J. Bohunice - Tr. Stankovce 2:5 (0:2)

Hostia držali počas celého zápasu opraty zápasu pevne v rukách. Domáci sa snažili, ale nedarilo sa im. Hostia vyhrali prvý polčas 2:0, ale mohli ja viac. Skóre zápasu otvoril v 19. minúte Puna, ktorý ťažil po narážačke a finálnej prihrávke, kedy bal faulovaný a premenil nariadenú penaltu. Pri druhom góle si domáci opäť nepokryli hráčov a po centri z rohového sa presadil Mikušinec. Z domácich sa mohol presadiť J. Krajčovič, ale neúspešne.

Tretím gólom zrazili definitívne domácich na kolená. Opäť po rýchlej akcii si nepokryli hráčov a Puna dorážal do prázdnej bránky - 0:3. Aby toho nebolo málo, štvrtý gól si zrazil do vlastnej siete Lančarič. Následne sa domácim vydarila dobrá desaťminútovka, kedy strelil dva góly a zacítili možnosť niečo zo zápasom spraviť, ale z mierneho tlaku nič nevyťažili. Práve naopak, hostia postupne hru upokojovali a upokojovali a v závere pridali aj piaty gól. Hostia zo Stankoviec pôsobili futbalovejšie a zaslúžene vyhrali.

Góly: 65. J. Krajčovič, 71. Lančarič - 19. a 48. Puna, 39. Mikušinec, 56. vlastný, 83. Sedláček. R Španka, ŽK: Meško - Barčiak, 100 divákov.

OŠK: Tretinár - Ježík, Koprivňanský, Bulko, Hudec, Barčiak, Sedláček, Puna, Mikušinec (58. Polek), Majerík, Kvasnica. Tréner R. Pevný.

Galanta - Bánovce 1:4 (0:3)

Úvodných 20 minút sa odohrávalo medzi šestnástkami, bez nejakých šancí a s množstvom nepresností na oboch stranách. Skóre otvoril v 24. min. po rýchlej kridelnej akcii z pravej strany Olej. V 35. min. mali hostia obrovskú šancu, ale pri hlavičke bánovského útočníka bol Gruszka pozorný. O minútu však už bolo 0:2, keď obrovskú chybu Kružlíka potrestal Borcha. V 39. min. nariadil po faule domáceho brankára v šestnástke rozhodca penaltu, ktorú nekompromisne premenil Doknič. Bánovce ta išli do prestávky so zaslúženým trojgólovým náskokom. V 56. min. si potom Šiko spravil z domácej obrany „dobrý deň“ a zvýšil už na hrozivých 0:4. Navyše v 64. min. bol za oplácanie vylúčený domáci Turňa a aj keď z priameho kopu, čo bola prvá galantská strela na bránu v zápase, Hudec znižoval, Bánovce si pohodlné vedenie už ustrážili a zaslúžene vyhrali.

Góly: 65. Hudec - 24. Olej, 36. Borcha, 39. Doknič (11 m), 56. Šiko. R Sékely, ŽK: Borcha, Liška (obaja B), ČK: 64. Turňa (G), 100 divákov.

SPARTAK: Feriančík - Borcha (72. Baláž), Chocina, Halás, Doknič, Poštrk, Šiko, Líška, Bogdanovič, Olej (83. Ďurkáč), Gajdošík. Tréner O. Šmelko.

Ostatné výsledky: Led. Rovne - Komárno 3:1 (1:1), Gabčíkovo - Beluša 3:0 (1:0), Horná Nitra - Neded 1:1 (1:1), Domaniža - Palárikovo 3:2 (1:1), V. Ludince - Veľký Meder 0:2 (0:1), FC Nitra jun. - Topoľníky 4:0 (2:0).

10. Beluša 26 10 2 14 38:48 32 (-7)

11. J. Bohunice 26 8 4 14 32:51 28 (-11)

12. Topoľníky 26 6 5 15 24:63 23 (-16)

13. T. Stankovce 26 6 3 17 27:50 21 (-18)

5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  4. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 6 044

Štadiónu v Neapole vládnu špina a odpadky. Môžu za to fanúšikovia i hviezdni hráči (+FOTO)

Futbalový stánok San Paolo pôsobí majestátne, no za útroby štadióna by sa hanbil aj dedinský futbalový tím.

Futbalový štadión SSC Neapol sa dá prirovnať k Pasienkom či Tehelnému polu.
Koreanistka Nina Špitálniková

TOP 5 vecí, ktoré dedinský futbalista z duše neznáša!

Futbalisti dedinských mužstiev majú rozhodne iné problémy, ako hráči špičkových klubov. My vám prinášame päť najčastejších.

Problémovej droždiarni v Trenčíne končí dočasný súhlas

Obyvatelia mesta založili občiansku iniciatívu proti smradu v Zámostí, zvažujú podanie žaloby.

Droždiareň Old Herold Hefe.

Na zápis do školy by malo prísť 168 Bánovčanov

Zápisu do prvého ročníka základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Bánovce nad Bebravou by sa malo zúčastniť 168 malých Bánovčanov. Predpokladá to miestna radnica.