Nedeľa, 20. október, 2019 | Meniny má Vendelín

Nové Mesto opäť stopercentné, Nemšová vyhrala aj bez boja

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

Púchov – N. Mesto 2:3 (1:1)

Ako prvý sa odhodlal k strele spoza šestnástky v 2. min domáci Poliach, ale Chovan bol pozorný. O šesť minút dobrú Bielikovu strelu zablokoval na päťke Balocký a v 9. min Púchov vyhrával po presnej strele Pilného z pätnástich metrov. V 18. min delovka hosťujúceho Strelku skončila rohom a Strakovu strelu o tri minúty zlikvidoval Hruška. V 27. min pokus M. Šebeka zneškodnil púchovský brankár. Domáci v 31. min založili rýchly útok, no sľubnú akciu prekombinovali. V 35. min Pilátova tvrdá strela preletela ponad brvno a o minútu na druhej strane mieril Strelka tesne vedľa. Flimmelov padáčik v 42. min z hranice šestnástky chytil Hruška, no o niekoľko sekúnd kapituloval po strele Skovajsu. V 45. min nebezpečná strela Poliacha letela tesne vedľa. V 56. min sa vo výbornej šanci ocitol L. Šebek, ale z desiatich metrov nedokázal trafiť bránu. O dve minúty potešil domácich Luhový, ktorý z päťky poslal loptu do siete – 2:1. V 62. min domáca obrana faulovala v šestnástke a L. Šebek premenil nariadený pokutový kop – 2:2. O tri minúty Chovan vychytal Šimáčka a v 69. min Bielikova strela skončila n žrdi.V 76. min vnikol do šestnástky Vlado a dal tretí gól hostí. Kopišovi sa v 78. min nepodarilo vyrovnať, lebo jeho hlavička skončila tesne nad bránou. V 84. min striedajúci Omasta po úniku minul bránu a domáci si v závere už gólovú šancu nevypracovali.

Góly: 9. Pilný, 58. Luhový – 42. Skovajsa, 62. L. Šebek (11 m), 70. Vlado. R Ziemba, ŽK: Pilát, Glórik, Šimáček, Pilný, Balocký, Klačman, 168 divákov.

PÚCHOV: Leško – Riška, Luhový, Glórik, Pilát, Šimáček (79. Düreš), Kopiš, Štrbák, Bielik, Poliach, Pilný.

N. MESTO: Chovan – Balocký, Skovajsa, M. Šebek, Vlado (76. Omasta), Klačman, Strelka, Straka (66. Šupka), L. Šebek, Lpušan, Flimmel (89. Miklovič).

Nemšová – Piešťany – hostia na zápas nepricestovali

Ostatné výsledky: Sereď – Skalica 1:4 (0:2). Dun. Lužná – Topoľčany 1:2 (1:0), Šúrovce – Vráble 3:0 (2:0), Nové Zámky - Levice 4:0 (1:0), Vrbové - Slovan jun. 0:3 (0:1), Petržalka - Rača 0:5 (0:1).

Petržalke odrátajú 6 bodov.

1. Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)

Pred miliónmi rokov by sme sa kúpali v mori

Trenčiansky kraj je bohatý na objavy skamenelín. Západne od Trenčína sa tiahne cez Biele Karpaty až na sever bradlové pásmo, ktoré je plné druhohorných skamenelín.

Historik a zberateľ fosílií Tomáš Mlynský a jeho zbierka.

Prinášame vám prehľad novorodeniatok, ktoré sme odfotili v trenčianskej a myjavskej pôrodnici. Ich fotky boli zverejnené v MY Trenčianskych novinách.

V oravských pôrodniciach je dlhodobo vysoká pôrodnosť.

Babička odišla ešte v sobotu 5. októbra na poludnie z Domu opatrovateľských služieb v Trenčíne na neznáme miesto.

Druhé pokračovanie obľúbeného festivalu prinieslo pod hrad Matúša Čáka opäť tie najlepšie streedfoodové vychytávky.