Štvrtok, 13. máj, 2021 | Meniny má ServácKrížovkyKrížovky

Nové Mesto opäť stopercentné, Nemšová vyhrala aj bez boja

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

Púchov – N. Mesto 2:3 (1:1)

Ako prvý sa odhodlal k strele spoza šestnástky v 2. min domáci Poliach, ale Chovan bol pozorný. O šesť minút dobrú Bielikovu strelu zablokoval na päťke Balocký a v 9. min Púchov vyhrával po presnej strele Pilného z pätnástich metrov. V 18. min delovka hosťujúceho Strelku skončila rohom a Strakovu strelu o tri minúty zlikvidoval Hruška. V 27. min pokus M. Šebeka zneškodnil púchovský brankár. Domáci v 31. min založili rýchly útok, no sľubnú akciu prekombinovali. V 35. min Pilátova tvrdá strela preletela ponad brvno a o minútu na druhej strane mieril Strelka tesne vedľa. Flimmelov padáčik v 42. min z hranice šestnástky chytil Hruška, no o niekoľko sekúnd kapituloval po strele Skovajsu. V 45. min nebezpečná strela Poliacha letela tesne vedľa. V 56. min sa vo výbornej šanci ocitol L. Šebek, ale z desiatich metrov nedokázal trafiť bránu. O dve minúty potešil domácich Luhový, ktorý z päťky poslal loptu do siete – 2:1. V 62. min domáca obrana faulovala v šestnástke a L. Šebek premenil nariadený pokutový kop – 2:2. O tri minúty Chovan vychytal Šimáčka a v 69. min Bielikova strela skončila n žrdi.V 76. min vnikol do šestnástky Vlado a dal tretí gól hostí. Kopišovi sa v 78. min nepodarilo vyrovnať, lebo jeho hlavička skončila tesne nad bránou. V 84. min striedajúci Omasta po úniku minul bránu a domáci si v závere už gólovú šancu nevypracovali.

Góly: 9. Pilný, 58. Luhový – 42. Skovajsa, 62. L. Šebek (11 m), 70. Vlado. R Ziemba, ŽK: Pilát, Glórik, Šimáček, Pilný, Balocký, Klačman, 168 divákov.

PÚCHOV: Leško – Riška, Luhový, Glórik, Pilát, Šimáček (79. Düreš), Kopiš, Štrbák, Bielik, Poliach, Pilný.

N. MESTO: Chovan – Balocký, Skovajsa, M. Šebek, Vlado (76. Omasta), Klačman, Strelka, Straka (66. Šupka), L. Šebek, Lpušan, Flimmel (89. Miklovič).

Nemšová – Piešťany – hostia na zápas nepricestovali

Ostatné výsledky: Sereď – Skalica 1:4 (0:2). Dun. Lužná – Topoľčany 1:2 (1:0), Šúrovce – Vráble 3:0 (2:0), Nové Zámky - Levice 4:0 (1:0), Vrbové - Slovan jun. 0:3 (0:1), Petržalka - Rača 0:5 (0:1).

1. Sereď 26 18 4 4 69:25 58 (+19)

2. Skalica 26 18 4 4 63:25 58 (+19)

3. Nové Mesto 26 16 4 6 40:23 52 (+13)

4. Slovan jun. 26 15 6 5 76:30 51 (+12)

5. Topoľčany 26 14 5 7 40:20 47 (+8)

6. Dun. Lužná 26 13 5 8 49:28 44 (+5)

7. Šúrovce 26 13 3 10 45:37 42 (+3)

8. Nové Zámky 26 10 5 11 35:44 35 (-4)