Pondelok, 14. jún, 2021 | Meniny má VasilKrížovkyKrížovky

Kopaničiari si z Ružomberka odviezli päťgólový debakel

Zverenci trénera Radúza Dorňáka na začiatok trojzápasovej série na ihriskách súperov vysoko prehrali v Ružomberku.

Myjavčania si odviezli z Ružomberka debakel.Myjavčania si odviezli z Ružomberka debakel. (Zdroj: SITA)

MFK Ružomberok - Spartak Myjava 5:0 (2:0)

Hostia boli na začiatku o kúsok aktívnejší a skôr dokázali zakombinovať. V 5. minúte bol prvý raz v akcii domáci gólman Kováč, keď nad brvno vytlačil tečovanú strelu, ktorej autorom bol Oršula. V 23. minúte sa zrodila prvá veľká šanca zápasu, Zreľák ale z "päťky" tesne minul bránu Myjavy. O tohto momentu sa Liptáci začali tlačiť dopredu a zobrali opraty stretnutia jednoznačne do svojich rúk. V 29. min. Almaský „gólovku“ naservíroval Bartošovi, domáci záložník ale stroskotal na brankárovi Solničkovi. V 34. minúte Lupták z pravej strany nacentroval pred bránu hostí a Zreľák na dva razy prekonal Solničku. O štyri minúty neskôr Šulek prízemnou strelou otestoval Kováča. Minútu pred naplnením prvého dejstva Bartoš zblízka, hoci Belic jeho pokus vystihol, upravil na 2:0.

V 49. minúte po spolupráci Ďubeka s Tawambom sa do šance dostal Zreľák a zvýšil na 3:0. Tento stav platil iba dve minúty, pretože k odrazenej lopte, po Luptákovom centri, sa pred bránou Spartaka dostal Almaský a pridal štvrtý úspech MFK. Ružomberčania boli na koni a naďalej hrali s veľkou chuťou. V 72. minúte spoza šestnástky vypálil Nagy, od brvna sa lopta odrazila k Zreľákovi a reprezentant do 21 rokov do tretice skóroval. V 82. minúte ešte Ružomberčania z piatich metrov zahrávali nepriamy kop, ale Belic Ďubekovu strelu vyrazil.
Góly: 34., 49., 72. Zreľák, 44. R. Bartoš, 51. Almaský. Rozhodoval: Sedlák, ŽK: Maslo - Černáček, 1018 divákov

RUŽOMBEROK: P. Kováč - L. Lupták, Kružliak, Nosek, Maslo - M. Nagy - Ďubek. R. Bartoš (71. Szőke), Tawamba, Mário Almaský (Lovás) - Zreľák (85. Serečin)

MYJAVA: Belic - Siva, Černáček, Kosík (54. Kumančík), Neoveský - Duga, Marček - Daniel (58. Urgela), Šulek (M. Kováč), Pekár - Oršula

Jozef Chovanec (tréner Ružomberka): "Do zápasu sme išli s rešpektom k súperovi, pretože Myjavu považujem za veľmi kvalitný tím. Z toho dôvodu aj začiatok z našej strany bol opatrnejší, rešpekt niektorým hráčom zväzoval nohy, ale postupom času, keď sme dali gól, vlastne dotlačili loptu do brány, sme sa upokojili a hrali to, čo sme chceli hrať. Výsledok je pre nás samozrejme potešujúci. Po dlhšej dobe sme strelili nie jeden, ale viac gólov. Určite aj pre hráčov je to vzpruha."

Radúz Dorňák (tréner Myjavy): "Napriek tomu, že sme nastúpili v značne improvizovanej zostave, sme si predstavovali, že zápas skončí inak. Naše mužstvo malo celkom solídny vstup do zápasu, aj niekoľko kombinačných vecí, slušné držanie lopty, lenže nevypracovali sme si žiadnu vyloženú šancu. Boli tam také dva zlomy, najprv prvý gól súper a potom nás definitívne položil skorý gól v druhom polčase. Od stavu 0:3 naše hlavy na ihrisku išli dole, nemali sme veľkú šancu to oživiť striedaním, lebo veľa hráčov bolo zranených, či nekompletne pripravených na zápas. Dnes sme asi na viac nemali."