Piatok, 22. marec, 2019 | Meniny má Beňadik

AS sa s domácim prostredím rozlúčil víťazstvom

Zverenci trénera Martina Ševelu si v poslednom domácom zápase sezóny poradili s Ružomberkom hladko 3:0.

Trenčín si pripísal dôležité tri body.Trenčín si pripísal dôležité tri body.(Zdroj: SITA)

Trenčín – Ružomberok 3:0 (2:0)

Pre Trenčanov bol tento zápas v aktuálnej sezóne posledným domácim vystúpením a s vlastnými fanúšikmi sa chceli rozlúčiť víťazstvom. Už po šiestich minútach hry otvoril skóre navrátilec do zostavy Rundič, keď po prihrávke Holúbeka z voleja prekonal Kováča. Domáca aktivita pokračovala a Opatovského technickej strele nechýbalo veľa, aby skončila v siete. V 11. min po rohovom kope Kleščíkova hlavička vystrašila obranu Ružomberka. Hostia sa v týchto chvíľach prevažne bránili a snažili sa vyrážať do nebezpečných kontier. Po dvadsiatich minútach hry bleskovo rozohral Madu, loptu nešťastne trafil vracajúci sa Lupták, no Kováč reflexívnym zákrokom zabránil gólu. Nigérijský krídelník Simon robil tímu spod Čebraťa problémy, čo vyústilo v 30. min do šance. Loptu posunul Hajradinovičovi, ktorý technickou strelou tesne minul ľavú tyč. O päť minút na to sa však Trenčania radovali druhýkrát. Hostia stratili loptu a domácim vyšiel rýchly protiútok, na konci ktorého bol Van Kessel. Ten nadvakrát prepasíroval loptu do siete – 2:0. V závere úvodného dejstva mal Trenčín veľkú chuť pridať i tretí gól. Ten doslova visel zo vzduchu, ale domáci strelci už Kováča prekonať nedokázali.

Po prestávke striedajúci Lovás dostal prihrávku za obranu, no v poslednej chvíli ho zastavil jeho strelu Rundič. Na opačnej strane Van Kessel ponúkol gólovú príležitosť Hajradinovičovi. Bosniansky stredopoliar ale v ideálnej pozícií zle trafil loptu. Šancu na premiérový ligový gól mal v 57. min Opatovský. V streleckej pozícií po prihrávke Simona neuspel. V rozmedzí 66. a 69. min prišli chvíľky Van Kessela. Najskôr jeho strelu Kováč vyrazil. V druhom prípade oblúčikom poslal loptu Holúbekovi, ktorý však neskóroval. Ružomberok sa v závere snažil pritlačiť. To využil Van Kessel, bol rýchlejší ako obrana. Jeho pokus opečiatkoval žrď Kováčovej brány. Domácemu tímu sa napokon v závere podarilo pridať ešte jeden gól. Minútu pred naplnením riadneho hracieho času Malecovu strelu poslal do opustenej brány Bero na upravil na konečných 3:0.

Góly: 6. Rundič, 35. Van Kessel, 89. Bero, ŽK: Hajradinovič, Baez – Bartoš, Lovás, divákov: 2552, rozhodoval: Weiss.

TRENČÍN: Volešák - Čogley, Kleščík, Rundič, Madu - Baéz - Simon, Hajradinovič, Opatovský (63. Malec), Holúbek (86. Mondek) - Van Kessel (82. Bero)

RUŽOMBEROK: Kováč - Lupták, Kružliak, Nosek, P. Maslo (83. Szöke) - M. Nagy, Bartoš (76. Serečin) - Miroslav Almaský (46. Lovás), Ďubek, Zreľák – Tawamba

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): „0dohrali sme jeden z lepších zápasov. Od začiatku sme mali jeho priebeh pod kontrolou. Dobre sme kombinovali. Niektoré šance sme nedotiahli do úspešného konca. Futbalom sme sa bavili a verím, že aj divákom sa zápas páčil. Aj touto cestou by som rád pozval fanúšikov, aby nás podporili aj v posledných troch zápasoch na ihriskách súperov.“

Jozef Chovanec (tréner Ružomberka): „Domácim gratulujem k zaslúženému víťazstvu. Domáci hrali kombinačný futbal, pre nás bolo náročné, že sme inkasovali veľmi skoro, ale to sa nám stáva často. Na začiatku sme mohli niečo urobiť, ale nemáme v súčasnosti takú kvalitu, aby sme boli schopný streliť gól. Na dobrú hru súpera sme nevedeli adekvátne reagovať.“

1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  4. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  4. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Na zápis do školy by malo prísť 168 Bánovčanov

Zápisu do prvého ročníka základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Bánovce nad Bebravou by sa malo zúčastniť 168 malých Bánovčanov. Predpokladá to miestna radnica.