Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

AS sa s domácim prostredím rozlúčil víťazstvom

Zverenci trénera Martina Ševelu si v poslednom domácom zápase sezóny poradili s Ružomberkom hladko 3:0.

Trenčín si pripísal dôležité tri body.Trenčín si pripísal dôležité tri body.(Zdroj: SITA)

Trenčín – Ružomberok 3:0 (2:0)

Pre Trenčanov bol tento zápas v aktuálnej sezóne posledným domácim vystúpením a s vlastnými fanúšikmi sa chceli rozlúčiť víťazstvom. Už po šiestich minútach hry otvoril skóre navrátilec do zostavy Rundič, keď po prihrávke Holúbeka z voleja prekonal Kováča. Domáca aktivita pokračovala a Opatovského technickej strele nechýbalo veľa, aby skončila v siete. V 11. min po rohovom kope Kleščíkova hlavička vystrašila obranu Ružomberka. Hostia sa v týchto chvíľach prevažne bránili a snažili sa vyrážať do nebezpečných kontier. Po dvadsiatich minútach hry bleskovo rozohral Madu, loptu nešťastne trafil vracajúci sa Lupták, no Kováč reflexívnym zákrokom zabránil gólu. Nigérijský krídelník Simon robil tímu spod Čebraťa problémy, čo vyústilo v 30. min do šance. Loptu posunul Hajradinovičovi, ktorý technickou strelou tesne minul ľavú tyč. O päť minút na to sa však Trenčania radovali druhýkrát. Hostia stratili loptu a domácim vyšiel rýchly protiútok, na konci ktorého bol Van Kessel. Ten nadvakrát prepasíroval loptu do siete – 2:0. V závere úvodného dejstva mal Trenčín veľkú chuť pridať i tretí gól. Ten doslova visel zo vzduchu, ale domáci strelci už Kováča prekonať nedokázali.

Po prestávke striedajúci Lovás dostal prihrávku za obranu, no v poslednej chvíli ho zastavil jeho strelu Rundič. Na opačnej strane Van Kessel ponúkol gólovú príležitosť Hajradinovičovi. Bosniansky stredopoliar ale v ideálnej pozícií zle trafil loptu. Šancu na premiérový ligový gól mal v 57. min Opatovský. V streleckej pozícií po prihrávke Simona neuspel. V rozmedzí 66. a 69. min prišli chvíľky Van Kessela. Najskôr jeho strelu Kováč vyrazil. V druhom prípade oblúčikom poslal loptu Holúbekovi, ktorý však neskóroval. Ružomberok sa v závere snažil pritlačiť. To využil Van Kessel, bol rýchlejší ako obrana. Jeho pokus opečiatkoval žrď Kováčovej brány. Domácemu tímu sa napokon v závere podarilo pridať ešte jeden gól. Minútu pred naplnením riadneho hracieho času Malecovu strelu poslal do opustenej brány Bero na upravil na konečných 3:0.

Góly: 6. Rundič, 35. Van Kessel, 89. Bero, ŽK: Hajradinovič, Baez – Bartoš, Lovás, divákov: 2552, rozhodoval: Weiss.

TRENČÍN: Volešák - Čogley, Kleščík, Rundič, Madu - Baéz - Simon, Hajradinovič, Opatovský (63. Malec), Holúbek (86. Mondek) - Van Kessel (82. Bero)

RUŽOMBEROK: Kováč - Lupták, Kružliak, Nosek, P. Maslo (83. Szöke) - M. Nagy, Bartoš (76. Serečin) - Miroslav Almaský (46. Lovás), Ďubek, Zreľák – Tawamba

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): „0dohrali sme jeden z lepších zápasov. Od začiatku sme mali jeho priebeh pod kontrolou. Dobre sme kombinovali. Niektoré šance sme nedotiahli do úspešného konca. Futbalom sme sa bavili a verím, že aj divákom sa zápas páčil. Aj touto cestou by som rád pozval fanúšikov, aby nás podporili aj v posledných troch zápasoch na ihriskách súperov.“

Jozef Chovanec (tréner Ružomberka): „Domácim gratulujem k zaslúženému víťazstvu. Domáci hrali kombinačný futbal, pre nás bolo náročné, že sme inkasovali veľmi skoro, ale to sa nám stáva často. Na začiatku sme mohli niečo urobiť, ale nemáme v súčasnosti takú kvalitu, aby sme boli schopný streliť gól. Na dobrú hru súpera sme nevedeli adekvátne reagovať.“

4. Slováci sú chlebovým národom
  6. Kedy je správny čas nasťahovať sa do novostavby?
  7. P3 začína na východe Slovenska s výstavbou parku
  8. Zľavnené študentské lístky na dopravu s ISIC už aj cez mobil
  9. Lidl je odteraz všade! Vitajte v Lidl e-shope
  10. Kto vyhrá súboj medzi prírodnými a syntetickými diamantmi?

Niektoré prevádzky dali do výkladov obrázky s prečiarknutou svastikou

V Trenčíne sa koná zhromaždenie strany Kotleba - ĽSNS, i protifašistický protest.

Policajti si posvietili na mladých, jedna osoba je podozrivá (+FOTO)

Trenčianski policajti včera vykonali v čase od 16.30 h do 19.30 h preventívno-bezpečnostnú akciu zameraná proti požívaniu alkoholických nápojov mladistvými a maloletými osobami.

Nové logo mesta bude známe v polovici novembra

Nové logo mesta Dubnica nad Váhom vzíde zo štvorice návrhov, ktoré odborná komisia vybrala spomedzi 50 návrhov. O víťaznom logu rozhodne komisia 14. novembra.