Kľúčové rabovalo v Opatovej, Stará Turá B zaskočila Brestovec

Prehľad výsledkov II. tried.

SEVER

Opatová – Kľúčové 3:5 (2:2)

Domáci hráči narazili na kvalitného súpera, ktorý im nič nedaroval. Hostia boli herne lepší a zaslúžene zvíťazili.

Góly: Šubert 2, J. Gallo – Štefaničák, Ševčík, Čakajík, Gajdošík, Pecháček, rozhodoval: Zelieska, 170 divákov.

Drietoma – Mel.-Lieskové 2:1 (2:0)

Za pekného počasia sa hral vyrovnaný zápas a šance sa prelínali na oboch stranách. Po štandardnej situácií domáci Blažej hlavou otvoril skóre zápasu. Dobrý futbal pokračoval naďalej so šancami na oboch stranách. Po hrubej chybe hosťujúcej obrany sa presadil Melicher gólom do prázdnej brány. Polčas sa skončil výsledkom 2:0. Po prestávke pokračoval kvalitný futbal. Zo štandardnej situácie znížil na 2:1 Matiáš. Domáci sa snažili brániť výsledok a futbal už nebol taký kvalitný. Hostia si výraznejšiu šancu, ktorou by mohli, ohroziť domáceho gólmana nemali. Drietoma sa po zbytočných vylúčeniach dostala pod tlak, ale víťazstvo už ubránila.

Góly: Melicher, Blažej – Matiaš, ČK: 2:0, rozhodoval: Vido, 250 divákov.

Tr. Teplá – Mn. Lehota 3:7 (1:1)

Góly: Zúber, Frohn, Pupiš – Ďuráči 4, Laco, Gomulec, Bajzík, rozhodoval: Klimčík, 100 divákov.

Beckov – Neporadza 1:8 (1:4)

Góly: M. Kanáloš – J. Richtárech 2, P. Krpelan, Pavlas, M. Richtárech, J. Dlábik, J. Hošo, R. Jedlička, rozhodoval: Svetkovič, 70 divákov.

Bobot – Omšenie 5:2 (4:1)

V slnečnom počasí privítal domáci Tatran jedného z najtradičnejších rivalov. Úvod stretnutia obstaral Michal Hošek, keď unikol po pravej strane a dal asi najrýchlejší gól Bobota už po dvanástich sekundách hry. V 10. minúte stretnutia ušiel obrane hostí Lukáš Jonis po ľavej strane a posunul domácich do dvojgólového vedenia. Nasledoval veľmi pekný svižný futbal a šance sa striedali na oboch stranách. V 38. minúte pridal za domácich opäť gól Michal Hošek a o minútu neskôr zvýšil vedenie Bobota Lukáš Jonis. Dve minúty pred koncom prvého polčasu sa presadili aj hostia, keď Kamil Bielik prekonal domáceho brankára. Druhé dejstvo otvorili domáci gólom, keď sa v 47. minúte zaskvel hatrickom Lukáš Jonis. V 74. minúte dali hostia svoj druhý gól v podaní Mareka Škrovánka, čo bol aj záverečný zápis do streleckej listiny zápasu.

Góly: Jonis 3, Hošek 2 – K. Bielik, Škrovánek, rozhodoval: Kováčik, 150 divákov.

Záblatie – Dolné Srnie 1:2 (1:0)

Na zápas mužstiev zo spodnej časti tabuľky nastupovali domáci hráči po svadba kapitána Pavla Kováčika s ťažkými nohami. Napriek tomu boli v prvom polčase lepším mužstvom, pohyblivejším a vypracovali si viacero šancí. V 7. min otvorili aj skóre po individuálnej akcií Jakuba Agafóna. Do druhého polčasu nastúpili hostia ako vymenení a už v 47. min mohli vyrovnať po štandardnej situácií, ale zachránil domáci brankár. O dve minúty sa Dolnému Srniu podarilo vyrovnať gólom Matláka Hneď o štyri minúty po ruku v šestnástke z penalty hostia otočili na 1:2. Od tohto momentu sa domáci nespamätali, hostia boli aktívnejší a mohli pridať aj tretí gól.

Góly: Agafón – Z. Matlák (2. z 11m), rozhodoval: Hudcovský, 100 divákov.

Brezová – Kálnica 2:1 (1:0)

Hostia si v úvodných dvadsiatich minútach vytvorili sľubné šance, no pozorná obrana domácich si s rýchlymi brejkami dokázala poradiť. Úvodný gól zápasu vsietil v 30. min hlavou po rohovom kope Ľuboš Barbírik. Do polčasu sa hra prelievala zo strany na stranu, no skórovať sa už nikomu nepodarilo. Po prestávke privodila rozhodcovská dvojica nepresnými verdiktmi nervozitu, ktorá vyústila do dvoch červených kariet. Po dvoch žltých sa pod sprchy porúčal domáci Pavol Nosko a rovnako aj Marek Hladký. Domáci sa následne ujali vedenia 2:0 po strele Jaroslava Potúčka. Na opačnej strane hlavný rozhodca odpískal diskutabilnú penaltu a Kálnici sa podarilo znížiť na jednogólový rozdiel. Zápas sa skončil víťazstvom domáceho celku 2:1.

Góly: Barbírik, Potúček – Janega (11 m), rozhodoval: Cibulka, 100 divákov.

Nová Ves – Turá Lúka 2:1 (1:1)

Domáci kopali už po úvodnom útoku roh a po hlavičkách obrany sa dostal k lopte nekrytý Grznár a pod brvno otvoril skóre stretnutia. V 9. min však bolo vyrovnané. Po kombinačnej akcií hostí zostal v šestnástke Poláček a prehodil domáceho gólmana. Až do konca prvého polčasu sa útoky striedali na obidvoch stranách a najmä strelu Vatrta vytlačil Černák na roh a hosťujúci Vavák zase v príležitosti poslal loptu nad bránu. Začiatok druhého polčasu patril hosťom, keď Štermenského strelu iba reflexívne vyrazil Ihring. Výborný futbal z oboch strán pokračoval až do konca stretnutia a domácim sa predsa podarilo dať víťazný gól, keď v 77. min po Koritinovom trestnom kope sa najlepšie v pokutovom území zorientoval Ondreička a z bezprostrednej blízkosti zasunul loptu k pravej žrdi.

Góly: Ondreička, Grznár – Poláček, rozhodoval: Hruda, 100 divákov.

Hrádok – Lúka 2:1 (1:0)

V susedskom derby mohli ísť domáci do vedenia už v 3. min, ale Steinecker vo vyloženej šanci zaváhal. V 7. min sa stav menil, keď domáci Vašíček z hranice pokutového kopu otvoril skóre zápasu – 1:0. V ďalšom priebehu prvého polčasu si mužstvá šance nevypracovali. Až v 79. min Pavlovič ideálne vysunul Bodrogiho, ten obišiel i brankára a do prázdnej brány zvýšil na 2:0. V 88. min sa dočkali gólu i hostia. Z priameho kopu Ondris uzavrel skóre na konečných 2:1.

Góly: Vašíček, Bodrogi – Ondris, rozhodoval: Ježík, 120 divákov.

Brestovec – Stará Turá B 1:1 (1:1)

V 4. min po centri Mozoláka otvoril hlavou skóre zápasu Kročian. Zdalo sa, že domáci tím súpera pravalcuje. Od desiatej minúty sa ale hra vyrovnala. Po pase na Otrubného ten obišiel i brankára a vyrovnal. Po prestávke domáci búšili do súpera, mali veľa šancí a zahodili aj penaltu. Pochvalu si zaslúži hosťujúci gólman, ktorý v závere chytil dve vyložené šance Brestovca.

Góly: Kročian – Otrubný, rozhodoval: Švancara, 120 divákov.

Krajné – Tr. Bohuslavice 2:2 (2:2)

Góly: Lacho, Macúch - Hujík, Zaťovič, rozhodoval: Cibulka, počet divákov: 150.

Vrbovce – Kočovce 4:2 (3:1)

Góly: Oravec 2, Mareček, Hyža – Judiš, Sevald, rozhodoval: Jurčík, počet divákov: 150.

Polianka – Považany 2:0 (1:0)

Domáci boli počas celého zápasu lepším tímom, okrem dvoch nastrelených žrdí si dokázali vytvoriť viacero príležitostí. Napokon dve z nich premenili a zaslúžene vyhrali.

Góly: Chňupa, Kuba, rozhodoval: Kurnický, počet divákov: 60.

Horná Streda – Bzince 0:1 (0:0)

Domáci začali s odhodlaním získať tri body. Tomuto úsiliu podriadili taktiku a už v 5. min mohli svoju snahu premeniť na gól. Stojanova strela však skončila na žrdi. O 5. min na to ten istý hráč v gólovej príležitosti trestuhodne minul bránu. Hostia sa zmobilizovali a rýchlymi protiútokmi robili problémy domácej obrane.

V druhom polčase sa hosťom z jedného z protiútokov podarilo streliť gól, na ktorý už domáci nedokázali odpovedať. Aj keď v posledných minútach sa dostal Vavro sám pred bránu, ale taktiež trestuhodne zahodil. Hostia si zaslúžene odniesli tri body.

Gól: R. Miškech, rozhodoval: Király, počet divákov: 120.

1. Brezová 22 18 2 2 65:23 56

2. Kočovce 22 14 6 2 59:28 48

3. Brestovec 22 14 3 5 69:40 45

4. Tr. Bohuslavice 22 14 2 6 64:37 44

5. Turá Lúka 22 13 4 5 59:21 43

6. Nová Ves 22 13 1 8 52:38 40

7. Lúka 22 9 2 11 60:50 29