Hetrik Horčičáka zabezpečil Podoliu hodové body

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Chocholania zvíťazili aj v Horovciach.Chocholania zvíťazili aj v Horovciach. (Zdroj: FO CHOCHOLNÁ VELČICE)

Podolie – Tr. Turná 3:2 (2:0)

Domáce mužstvo začalo zápas náporom. V 8. min Augustín posunul loptu pred bránu, ale dobiehajúci útočníci ju nedostihli. V 10. min po prihrávke Červeňanského otvoril skóre zápasu Horčičák. Táto spolupráca sa zopakovala v 31. min a bolo 2:0. Podolie sa uspokojilo a do polčasu sa hostia osmelili. Po prestávke niekoľko šancí vychytal gólman Moravčík, no v 62. min bol už prikrátky. Po chybe obrany dal na 2:1 Patrik Chorvát. Ten istý hráč v 79. min zo šestnástich metrov prestrelil Moravčíka a bolo vyrovnané. Hodový zápas napokon priniesol domáce víťazstvo. V 86. min o všetkom rozhodol Horčičák. Po prihrávke Augustína do päťky tento hráč uzavrel svoj hetri. Potvrdilo sa tak pravidlo: „naše hody, naše body“. Pochvalu si zaslúžia aj hostia, ktorí predviedli kvalitný futbal. Tento tím si zaslúži hrať piatu ligu aj o rok.

Góly: Horčičák 3 – P. Chorvát 2, ŽK: 3:4, rozhodoval: Hrenák, 200 divákov.

PODOLIE: Moravčík – M. Hrušovský, Červeňanský, Pyšný, Balcír, Horčičák, Ščepko, Ohrablo, Augustín, R. Hrušovský, Važan (Gúčik)

TR. TURNÁ: Chochlík – Častulín, Kováč, Sivák, M. Chorvát, Hasenovič, P. Chorvát, Mar. Kováč, Mich. Kováč, Hrubý, Mat. Kováč (Vašek, Koníček) PETER SRNEC

Oslany - Stará Turá 1:1 (0:0)

Oslančania po víťazstve v Porube nad Lazanmi začali s popredným mužstvom svižne, nechýbala im bojovnosť a túžba získať ďalšie víťazstvo. V prvých 45-tich minútach to bola vyrovnaná partia. Už v 8. min. dostal domáci Gajdoš z pravej strany prihrávku pred brankára, no gólu zabránil obranca hostí odvrátením lopty na roh. O minútu najstarší hráč domácich Peter Gaži prudko vystrelil nad. Náhradný domáci brankár Fraňo zabránil v 19. min. istému gólu, keď nohou vyrazil Sládekov pokus zblízka. V 26. min. sa mladý Poliak dostal do peknej šance, keď mu prihrával Štutika, no z ôsmich krokov brankár hostí so šťastím loptu vyrazil. Tento hráč sa ako druhý z domácich vážne zranil minútu pred odchodom do šatní. V druhom polčase futbal gradoval aj príchodom Šandrika a Sliepku. V 50. min. hlavička Hudeca nenašla správny smer. V 58. min. bol vo veľkom vápne faulovaný Šandrik a Košian z jedenástky otvoril skóre – 1:0. V 64. min. zobral brankár hostí Viskup loptu z Hudecovej hlavy a po centri z pravej strany hosťujúci Gablech strelou do pravého dolného rohu prekonal inak výborne chytajúceho Fraňa. O minútu prízemnú prihrávku Šandrik namieril do rohu brány, no loptu zázračne vytlačil gólman hostí. Posledných 20 minút sa obe mužstvá pokúšali strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale brankári boli proti, a tak gól už nepadol. V úplnom závere sa pritvrdilo, rozhodca si „zahral s kartami“, no na konečnej remíze 1:1 sa už nič nezmenilo.

Góly: 58. Košian (11m) – 64. Gablech, rozhodoval: Pavlovič, 80 divákov.

ST. TURÁ: Viskup – Denk, Antálek, Štefík, Maroň, Gablech, Magula (55. Popelka), Drahoš (63. Majtás), Peterka, Mazák, Sládek

Horovce – Chocholná-Velčice 0:4 (0:2)

Šláger začali lepšie domáci, ktorí v prvých troch minútach kopali štyri rohy, no bez efektu. Hostia vychádzali z pozornej obrany a v 6. min po úniku Jána Tuhárskeho Brlejovu strelu zblokoval Siekel a Tulpík skóroval – 0:1. Gól Horovčanov nedeprimoval. V 14. min Bortel neprekonal brankára a v 17. min Kameništiak po priamom kope Siekela z päťky prestrelil. V 28. min Lukša vysunul Jána Tuhárského ktorý povedľa vybiehajúceho brankára dal na 0:2. V 53. min Bortel z otočky vypálil tesne vedľa šibenice V 60. min Mazán fauloval v šestnástke Jána Tuhárskeho, ale Rajník jedenástku Tulpíkovi chytil. O tri minúty po rohu Martina Kozárca L. Cingel zvýšil na 0:3. Skazu domácich dokonal v 71. min po prihrávke Adamčího Tulpík – 0:4. Vzruch priniesla 88. min. keď po Kučovej prihrávke prehodil Kebis brankára aj prázdnu bránu.

Góly: 6. Tulpík, 28. Ján Tuhársky, 63. L. Cingel, 71. Brlej. Rozhodoval Zachara, ŽK: Rajník, Stratený, Svorada, Körmendy, 400 divákov.

CHOCHOLNÁ VELČICE: Jozef Tuharský – Gvizd, J. Cingel, Brlej (74. Papp), Lukša, Martin Kozárec (72. Juraj Tuhársky), Ján Tuhársky (86. Michal Kozárec), Adamčí, Lovík, L. Cingel, Tulpík.

Ostatné výsledky: V. Uherce - Cígeľ 0:1 (0:1), N. Pravno – Ladce 0:1 (0:1), Z. Kostoľany - Malá Čausa 3:2 (1:2), H. Poruba – Ilava 2:0 (0:0), Kamenec – Lazany 3:1.

1. Chocholná-Vel. 23 18 3 2 68:17 57

2. Malá Čausa 23 14 4 5 62:28 46

3. Horovce 23 13 5 5 49:24 44

4. Stará Turá 23 13 5 5 47:25 44

5. Cigeľ 23 10 6 7 33:32 36

6. Podolie 23 10 5 8 42:36 35

7. V. Uherce 23 9 6 8 40:29 33

8. Zem. Kostoľany 23 8 9 6 30:26 33