Opatová zvýšila náskok, Považany rozstrieľali Vrbovce

Prehľad výsledkov II. tried.

SEVER

Dolná Poruba – Bobot 2:0 (1:0)

Domáci z kvalitného súpera, ktorý bol v tabuľke na druhom mieste, nemali rešpekt. S chuťou sa pustili do hry a v 12. min strelil prvý gól zápasu z pokutového kopu Kapko. Do polčasu bola hra vyrovnaná. Po zmene strán opäť Kapko pridal aj druhý gól stretnutia. Dolnoporubania už taktickou hrou dotiahli zápas do víťazného konca a pripísali si cenné víťazstvo.

Góly: Kapko 2 (1. z 11 m), rozhodoval: Svetkovič, 100 divákov.

Mn. Lehota – Beckov 6:1 (2:0)

Góly: T. Laco 2, M. Laco, Bulko, Hrnčár, Plichta - Pastorek, rozhodoval: Hudec.

Kľúčové – Dolné Srnie 2:1 (0:1)

Zápas sa začal z oboch strán opatrne. Do šancí sa viac dostávali domáci. Po góle volali šance Pšenčíka a Čakajíka. Potvrdilo sa pravidlo nedáš-dostaneš. Po chybe domácej obrany strelil jediný gól prvého polčasu Mazlák – 0:1. Druhý polčas začali lepšie Kľúčovania. Nátlakou hrou sa tlačili pred brankára. Z toho vyústil gól, keď po individuálnej akcií Čakajíka sám menovaný hráč s prehľadom vyrovnal – 1:1. Hra sa následne začala kúskovať a chýbala väčšia súrodosť. Domáci si vytvorili aj napriek tomu šance, ktoré nevyužili. Rozhodnutie priniesol až nadstavený čas. Vydrnák strelou z voleja strhol víťazstvo na stranu domácich.

Góly: Čakajík, Vydrnák - Mazlák, rozhodoval: Valovič, 120 divákov.

Omšenie – Záblatie 2:2 (1:1)

Obe mužstvá nastúpili v oklieštených zostavách. Domáci mali aktívnejší úvod a boli útočnejší. Z toho vyťažili úvodný gól, keď v 16. min Dorička vyzvŕtal obranu hostí a otvoril skóre. Záblatie následnej pridalo a boli domácim viac než vyrovnaným súperom. Pred záverom polčasu po krídelnej akcií domáci brankár zachránil, no po čistom strete útočník hostí hereckým výkonom požiadal o pokutový kop. Po dlhšom váhaní sa kopala penalta, čo vyvolalo vlnu nevôle u domáceho publika. Penaltu premenil Kováčik. Druhý polčas poznačilo daždivé počasie a mužstvá hrali opatrnejšie. V 58. min sa Záblatie zo skrumáže ujalo vedenia. Domáci pridali na obrátkach a až do konca tlačili hostí pred ich bránu. Výsledkom tlaku bol gól v 75. min. Ten padol po faule v pokutovom území z pokutového kopu. Tú premenil M. Bielik. Mužstvá sa rozišli deľbou bodov.

Góly: Dorička, M. Bielik (11 m) – Kováčik 2 (1. z 11 m), rozhodoval: Ondrušek, 250 divákov.

Mel.-Lieskové – Tr. Teplá 5:2 (3:1)

Domáci začali výborne a už v prvej minúte sa ujali vedenia po chybe obrany Matiášom – 1:0. Naďalej pokračovali v aktívnej hre, ale z protiútoku Tr. Teplá vyrovnala na 1:1. Útoky sa prelievali na oboch stranách. Domáci do polčasu pridali ešte dva a viedli 3:1. Po obrátke sa pokračovala v dobrom futbale. Domáci pokračovali v zahadzovaní šancí a využili iba dve. Hostia iba skorigovali iba gólom a môžu byť spokojní, že neodišli s výraznejším debaklom.

Góly: Matiaš 4, Hodulík – Kysel, Ptáček, rozhodoval: Chupáč, 200 divákov.

Opatová – Drietoma 1:0 (0:0)

Veľmi dobré stretnutie v podaní oboch mužstiev. Na šance síce chudobný, ale divákov nenechal chladnými. O jediný gól sa postarali domáci po individuálnej akcií Zuba a gólovou dorážkou Čaju, čím sú domáci stále ašpiranti na postup. Kvalitný výkon predviedli aj hostia a zaslúžia si pochvalu.

Gól: Čaja, rozhodoval: Dohál, 250 divákov.

Stará Turá B – Brezová 0:1 (0:0)

Domáci majú od začiatku jari problém s hráčskym kádrom. V stretnutí s lídrom tabuľky im chýbalo osem futbalistov. Logicky z toho vyplývalo, že hostia jasne zvíťazia, ale opak bol pravdou. Domáci podali heroický a obetavý výkon. Siahali až na dno svojich síl. Rozhodujúca chvíľa prišla až päť minút pred koncom. Už sa zdalo, že Stará Turá B získa prekvapujúci, ale zaslúžený bod, zaúradovala rozhodcova píšťalka. Odpískala diskutabilný trestný kop, ktorý zahral kapitán hostí Machalička. Lopta prepadla až ku bránkovej čiare a v ofsajde stojaci Ján Tománek rozhodol o chudobnom víťazstve.

Góly: J. Tománek, rozhodoval: Bušo, 50 divákov.

Bzince – Krajné 3:3 (3:2)

Do zápasu lepšie vstúpili hostia a prvé minúty patrili im. Domáci však rýchlo prebrali iniciatívu a už v 4. min mali prvú príležitosť po rohovom kope a aj po následnom priamom kope. Skóre sa však nemenilo. Peknú akciu a strelu z 30 m predviedol Matúš Zamec, ale tesne minula vinkel brány hostí. Domáci nezužitkovali ani sériu rohových kopov v rozpätí 10. až 15. min. Gólom neskončila ani akcia Rasťa Miškecha. V 23. min sa predviedol Sika, jeho tvrdú strelu z voleja brankár hostí vyrazil. Po zahraní rohového kopu bol na správnom mieste M. Haruštiak a hlavou otvoril skóre zápasu – 1:0. Center Miškecha v 27. min dorážal Sika, ale v sklze bránu netrafil. Úspechom skončila až strela Miškecha po úniku z ľavej strany v 32. min. Domáci v týchto fázach dominovali a už v 34. min M. Fačkovec zvýšil na 3:0, keď jeho strelu tečoval obranca hostí. Eufóriu domácich krátko po rozohratí schladil A. Lacho – 3:1. Bzince sa nestihli spamätať a ďalšiu nedôslednosť v obrane využil A. Lacho a bolo 3:2. Bzince neustále útočili a v 44. min hlavička Fačkovca zachránil gólman Sedlák. Slabšie chvíľky domácej obrany využili hostia, keď sa po nevinných protiútokoch vrátili do zápasu. Druhý polčas začal tlakom domácich, ktorí sa snažili zvýšiť náskok. V 46. min mohol skórovať Sika, ale Sedlák vyrazil jeho tvrdú strelu do poľa a dorážka M. Zameca išla nad bránu. Posledný gól zápasu padol v 49. min po hrubej chybe v strede domácej obrany išiel M. Koník sám na brankára a vyrovnal na 3:3. Domáci v snahe vyhrať mali ďalšie šance, no gól už do konca zápasu nepadol. Hra domácich pôsobila kŕčovito a bola vidieť na hráčoch nervozita. V závere mal šancu hosťujúci Koník a v 85. min mohol rozhodnúť o víťazstve hostí. Zápas sa dohrával v daždi a v nervóznej atmosfére. Diváci videli rušný a bojovný futbal, ale snaha prevládala nad kvalitou a kombináciami.

Góly: M. Haruštiak, R. Miškech, M. Fačkovec – A. Lacho 2, M. Koník, rozhodoval: Otiepka, 110 divákov.

Kočovce – Horná Streda 3:0 (1:0)

Domáci začali zápas tlakom. V 7. min Roško vo vyloženej šanci gól nedal. O minútu hostia Urbanom nebezpečne ohrozili bránu Kočoviec. Následne Feranec na opačnej strane otvoril skóre – 1:0. Roško dal v 18. min vyniknúť gólmanovi hostí. Po polhodine hry trafil Doboš spojnicu brány. V 53. min Roško nebezpečne hlavičkoval a Horná Streda loptu vykopla z prázdnej brány. V 62. min po centri agilného Roška Feranec hlavou pridal na 2:0. V 65. Feranec dosiahol hetrik, keď z hranice šestnástky prízemnou strelou upravil na 3:0. V týchto chvíľach mali domáci územnú prevahu, ale gól už nedali. Kočovce zaslúžene zvíťazili. Hostia sa prezentovali pohľadnou hrou, za ktorú si zaslúžia pochvalu. Podľa predvedenej hry si nezaslúžia byť poslední.

Góly: Feranec 3, rozhodoval: Šišovský, 80 divákov.

Považany – Vrbovce 6:0 (3:0)

Góly: R. Jambor 2 M. Mečiar 2, P. Tulis,M. Bors, rozhodoval: Kotian, počet divákov: 110.

Kálnica – Polianka 2:0 (1:0)

Domácim vyšiel úvod stretnutia keď mali viac z hry. Vedenia sa ujali v 6. min gólom Unčíka z priameho kopu z 20m. Tento moment však paradoxne vyburcoval hostí, ktorí až do konca prvého polčasu boli herne lepší, z ich prevahy však vyťažili len brvno. V druhom polčase sa rýchle akcie striedali na oboch stranách, s pribúdajúcimi minútami mali Kálničania loptu viac na svojich kopačkách, výsledok stretnutia bol však stále na vážkach. Až v posledných minútach domáci zvýšili tlak na bránku hostí ktorý im v 89. min priniesol vytúžený gól z kopačky Haňáka.

Góly: Unčík, Haňák, rozhodoval: Hruda, počet divákov: 80.

Turá Lúka – Brestovec 2:1 (0:0)

Domáci tím si od začiatku vytvoril prevahu. Zverec zo šestnástky trafil z dobrej pozície mimo brány. Po prestávke trafil Buček do ruky hosťujúceho hráča. Pokutový kop premenil Štermenský a bolo 1:0. Po akcií striedajúceho Vaváka sa presadil strelou po zemi Gábriš – 2:0. Hostia v posledných minútach vrhli všetky sily do útoku. Po akcií Farbáka znížil na 2:1 Mozolák. Brestovec mal v závere niekoľko rohových kopov a štandardných situácií, ale gól už nedali. Víťazstvo domácich je zaslúžené.

Góly: Štermenský (11 m), Gábriš - Mozolák, rozhodoval: Cibulka, počet divákov: 300 divákov.

Lúka – Nová Ves 2:1 (2:0)

V kvalitnom zápase zaslúžene zvíťazili domáci.

Góly: Ondriš, Pánik - Nemšák, rozhodoval: Sokol, počet divákov: 70.

Tr. Bohuslavice – Hrádok 5:0 (3:0)

Prvý polčas vzalo domáce mužstvo do svojich rúk, kde im stačil 7minút kde Hujík strelil hetrik. Druhý polčas sa začal vlažne, kde domáci zahadzovali šance, no v závere zápasu medzi 80. a 85. min domáci zásluhou Zaťoviča a Hrabovského zavŕšili víťazstvo 5:0.

Góly: Hujík 3, Zaťovič, Hrabovský, rozhodoval: Maráz, počet divákov: 150.

1. Brezová 21 17 2 2 63:22 53

2. Kočovce 21 14 6 1 57:24 48

3. Brestovec 21 14 2 5 68:39 44

4. Turá Lúka 21 13 4 4 58:19 43

5. Tr. Bohuslavice 21 14 1 6 62:35 43

6. Nová Ves 21 12 1 8 50:37 37

7. Lúka 21 9 2 10 59:48 29