Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa

Podolie vybavilo zápas ešte do polčasu, Tr. Turná zdolala St. Turú

Podolie zápas s Hornou Porubou rozhodlo už do polčasovej prestávke. Derby medzi Trenčianskou Turnou a Starou Turou vyhrali domáci.

Chocholania nezaváhali ani so Zem. Kostoľanmi a kraľujú s osembodovým náskokom.Chocholania nezaváhali ani so Zem. Kostoľanmi a kraľujú s osembodovým náskokom.(Zdroj: FO CHOCHOLNÁ VELČICE)

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Chocholná-Velčice - Z. Kostoľany 3:0 (1:0)

Úvodné minúty stretnutia patrili hosťom, no nakoľko tí nevyužili svoje príležitosti, na polovici súpera, pustili sa Chocholania do hry, na ktorú sú ich priaznivci zvyknutí. Najprv sa nepresadil Michalac a následne na to neprešla prihrávka od Tulpíka adresovaná Jánovi Tuhárskemu. Čo nevyšlo im, vyšlo kapitánovi Lobíkovi, ktorý utešenou strelou k tyči nedal šancu Zvalovi. O okamih na to sa domáci toľko ponúkali v súperovej šestnástke, až premeškali správny okamih na skórovanie, a tak sa prvý polčas skončil výsledkom 1:0. Hneď v 49. min sa presadil Ján Tuharský, po tom, ako mu hosťujúca obrana poskytla čas a priestor. V jednom z mála momentov, kedy hostia mohli skórovať, sa nepresadil Mokoš, keď domáci brankár jeho gólovú strelu kryl. V 64. min sa začervenalo pred očami Michalca po tom, ako hrajúci na zemi kopol protihráča. V tom okamihu poslal domáci tréner na ihrisko Cingela v úmysle posilniť obranné rady. Ten sa však po minútovom pobyte na ihrisku presadil, keď gólmanovi hostí vypadla lopta z rúk. Vtedy sa domáci zomkli a počas oslabenia súpera nepustili prakticky k ničomu. Naopak mali viac z hry a šancami Lobíka a Pappa testovali brankára hostí. Hráči Chocholnej tak víťazstvom spríjemnili svojim fanúšikom veľkonočnú nedeľu a naďalej tak kraľujú tabuľke piatej ligy.

Góly: 39. Lobík, 49. Ján Tuharský, 65. Cingel, ŽK: 2:2, ČK: 64. Michalec (Choholná) rozhodoval: Pavlovič, 200 divákov.

CHOCHOLNÁ-VEL: Jo. Tuharský – Gvizd, J. Cingel, Ju. Tuharský, Tulpík, Lukša, Kozárec (69. Papp), Já. Tuharský, Lobík, Brlej (65. L. Cingel), Michalec TOMÁŠ FABIÁN

Tr. Turná – Stará Turá 1:0 (1:0)

Do Trenčianskej Turnej prišlo mužstvo z popredných priečok ligovej tabuľky, ale v prvom polčase to ani nebolo vidieť. Domáci sa pustili do súpera bez rešpektu a mali viac z hry. Hostia si v tomto polčase nevypracovali žiadnu šancu, ktorá by výrazne ohrozila domáceho brankára. V 12. min priamy kop Jakuba Kováča poriadne zaštípal postavený múr a následná strela Hasenoviča bola stečovaná na roh. V 13 min. naopak pokus hostí v podaní Michala Sládeka letel vedľa brány. V 20. min priamy kop zahrával Hasenovič spoza šestnástky, pekne obstrelil postavený múr a bolo 1:0. V 28 min. Hasenovičov dlhý aut prebral Martin Chorvát, rútil sa na bránu, ale tiesnený obrancom nestačil zakončiť. V 34. min Častulínov pokus išiel nad bránu. V druhom polčase mali prvú šancu hostia, keď po ľavej strane ušiel Ondrej Peterka, domáci brankár neskoro vybehol, ale lob išiel tesne vedľa brány. V 57. min Hasenovičov dlhý aut dopadol priamo na hlavu Hulaja, ale ten nepresne zakončil. V 63. min Tomáš Sivák zabojoval, obišiel i hráča, ale jeho strela bola stečovaná. V 86. min Jakub Kováč sám si potiahol loptu a z uhla prudko vystrelil. Brankár hostí však vyrazil na roh. V záverečných minútach hostia nič nevymysleli a tak veľkonočné tri body zaslúžene zostali doma.

Gól: 20. Hasenovič, ŽK: P. Chorvát, Mich. Kováč – Viskup, Majtás, rozhodoval: Sedlák, 100 divákov.

TR. TURNÁ: Chochlík – Častulín, Jak. Kováč, Vanko, T. Sivák, M. Chorvát, Hasenovič, P. Chorvát, Mar. Kováč, Mich. Kováč, Hrubý (Hulaj, Čahoj, Stronček)

ST. TURÁ: Viskup – Denk, Antálek, Štefík, Drahoš, Gablech, Magula, Majtás, Peterka, Mazák, Sládek (Smolíček, Popelka) VLADIMÍR CHUPÁČ

Podolie – H. Poruba 3:0 (3:0)

Domáci začali svižne od úvodnej minúty Najskôr nastrelil brvno Augustín a od nej sa lopta odkotúľala mimo brány. V 7. min sa predviedol individuálnou akciou Pyšný a strelou k tyči otvoril skóre zápasu. V 31. min si na centrovanú loptu do šestnástky nabehol Pyšný, posunul ju ešte Balcírovi a ten k bližšej tyči pridal druhý gól Podolia. V 37. min obrana Poruby odvrátila nebezpečnú loptu na roh. V 43. min sa opäť predviedol Pyšný a hoci bol faulovaný strelou k žrdi upravil na 3:0. Hostia Moravčíka v prvom polčase takmer ani neohrozili. Po zmene strán Augustínova strela šla nad bránu. Následne rožky vystrčili hostia. V 79. min priamy kop vytlačil na roh a v samom závere počas piatich sekúnd vyrazil dva nebezpečné pokusy Dolnoporubčanov. Podolie už následne doviedlo do víťazného konca. Zápas sa hral za silného vetra a dažďa. Výhra domácich je zaslúžená.

Góly: 7. a 43. Pyšný, 31. Balcír, ŽK: Ohrablo – Pagáč, rozhodoval: Krajčír, 120 divákov.

PODOLIE: Moravčík – M. Hrušovský, Červeňanský, Pyšný, Balcír, Horčičák, Ščepko, Ohrablo, Augustín, Hrušovský, Važan (Uhlík, Straka, Gúčik) PETER SRNEC

Ostatné výsledky: Ilava – Horovce 0:6 (0:0), Lazany – Oslany 2:3 (0:0), Ladce – V. Uherce 0:0, Malá Čausa - N. Pravno 4:0 (2:0).

1. Chocholná-Vel. 22 17 3 2 64:17 54

2. Malá Čausa 22 14 4 4 60:25 46

3. Horovce 22 13 5 4 49:20 44

4. Stará Turá 22 13 4 5 46:24 43

5. V. Uherce 22 9 6 7 40:28 33

6. Cigeľ 22 9 6 7 32:32 33

7. Podolie 22 9 5 8 39:34 32

8. Zem. Kostoľany 22 7 9 6 27:24 30