Brezová stratila prvé jarné body s Turou Lúkou

Prehľad výsledkov II. tried.

SEVER

Drietoma – Kľúčové 1:1 (0:0)

V zápase mužstiev z popredia tabuľky. Bolo vidieť na kvalite. Hral sa vyrovnaný futbal a šancí veľa nebolo. Polčas sa skončil bez gólov. Po prestávke hostia strelili gól zo štandardnej situácií. Domáci pridali na obrátkach s odhodlaním vyrovnať. To sa im aj podarilo po strele spoza šestnástky a dorážke Fila – 1:1. Hra už bola do konca zápasu vyrovnaná a remíza je zaslúžená. Zápas s prehľadom rozhodoval Svetkovič.

Góly: Filo – Papiernik, rozhodoval: Svetkovič, 150 divákov.

Tr. Teplá – Opatová 0:8 (0:3)

Teplania nastúpili v oklieštenej zostave, čo sa prejavilo na výsledku. Niektorí hráči z domáceho tímu ukázali, že ich prístup nie je správny.

Góly: Moško 2, Šubert, Čaja 2, Štefánik 3, rozhodoval: Hodál, 120 divákov.

Beckov – Mel.-Lieskové 1:3 (0:1)

Góly: Pastorek – Hodulík 2, Habdák, rozhodoval: Švancara, 70 divákov.

Bobot – Neporadza 5:2 (2:1)

V chladnom počasí sa na bobotskom ihrisku hralo takmer susedské derby. Domáci mali od úvodných minút našliapnuté na víťazstvo, čo po faule na prenikajúceho Hošeka potvrdil v 9. minúte z bieleho bodu Peter Poláček. Hostia sa presadili v 32. minúte, keď Jozef Dlábik vyrovnával skóre zápasu. Minútu pred koncom polčasu Michal Hošek opäť zdvihol pomyselnú víťaznú zástavu a posunul svojim gólom domácich k víťazstvu. V 60. minúte zahrával Michal Hošek na bránku hostí priamy kop a zvýšil vedenie domácich na dva góly. Nastala 68. minúta Michal Hošek dostal opäť loptu a z pravej strany nekompromisne prekonal brankára hostí. V 81. minúte si domáca obrana vybrala slabšiu chvíľku a za Neporazdu znížil Martin Richtárech. Napokon prišla 88. minúta a Michal Hošek svojim štvrtým gólom uzavrel streleckú listinu zápasu. Tatran napokon v derby zaknihoval cenné tri body nad tradičným súperom.

Góly: Hošek 4, Poláček (11 m) – Dlábik, M. Richtárech, rozhodoval: Majcher, 120 divákov.

Záblatie – D. Poruba 1:1 (0:1)

V Záblatí sa v prvom polčase hral bojovný a vyrovnaný zápas. Hostia otvorili skóre v 18. min po chybe brankára. Skóroval skúsený Kapko. V druhom polčase si domáci vytvorili miernu prevahu a v 70. min sa im podarilo vyrovnať z pokutového kopu, keď skóroval Jakub Kováčik. Vzápätí prišli o stopéra Pavla Kováčika, ktorý bol vylúčený a dostali sa pod tlak hostí. Do konca zápasu Dolná Poruba súpera zovrela na vlastnej polovici, ale paradoxne najväčšiu príležitosť mali domáci. Magál však brankára súpera neprestrelil. Záblatie tlak D. Poruby ustáli a vybojovali si bod.

Góly: J. Kováčik (11 m) – P. Kapko, rozhodoval: Čič, 100 divákov.

Dolné Srnie – Omšenie 5:3 (1:0)

Hostia vyrukovali na domácich s podporou vetra a hneď na začiatku mali dve vyložené šance. Paradoxne, skóre otvorili domáci. V 25. min nepremenilo D. Srnie jeden z troch pokutových kopov. V druhom polčase už domáci nenechali nič na náhodu a štyrmi gólmi rozhodli stretnutie. Hostia v závere zápasu skorigovali na 5:3.

Góly: Matlák 3, Poláček, Hejbal st. – Malo 2, Ťupek, rozhodoval: Vido, 70 divákov.

Brezová – Turá Lúka 3:3 (1:1)

Hra sa prelievala zo strany na stranu a hráči si vytvárali veľké množstvo vyložených príležitostí. Väčšinu z nich však nevyužili. Mužstvá si body podelili. Remízu možno považovať za spravodlivú.

Góly: Hrdlička, Milčík, Potúček – M. Holič 3, rozhodoval: Bušo, 360 divákov.

Krajné – Hrádok 3:1 (0:1)

Hostia sa ujali vedenia po chyba domácej obrany. Domáci však držali loptu viac na kopačkách a v druhom polčase sa im podarilo otočiť zápas.

Góly: M. Koník 3 – J. Sevald, rozhodoval: Šišovský, počet divákov: 150.

Nová Ves – Tr. Bohuslavice 0:1 (0:0)

Stretnutie mužstiev nachádzajúcich sa vedľa seba v tabuľke, prinieslo predpokladaný vyrovnaný zápas s množstvom gólových príležitostí na oboch stranách. Obidvoch brankárov zachránili aj dobre postavené žrde vlastných bránok. Z priebehu zápasu bolo jasné, že komu sa podarí dať gól, strhne aj víťazstvo na svoju stranu. V 86. min sa to podarilo hosťom keď Bližniak využil zaváhanie domácej obrany a strelou k žrdi dal víťazný gól stretnutia.

Gól: Bližniak, rozhodoval: Kocian, počet divákov: 100.

Brestovec – Lúka 6:0 (1:0)

Prvý gól padol po centri Bruška do šestnástky, ktorý našiel Kročiana a ten otvoril skóre. Po zmene strán po nádhernej kolmici Bruška, Mozolák zvýšil na 2:0. Potom pekný prienik predviedol Gálik po narážačke s Mozolákom a dal na 3:0. Ďalší gól padol po priťuknutí hlavou Mozolákom Kročian nekompromisne strelou k žrdi zvýšil už na 4:0. O niekoľko minút Obuch vybojoval loptu a krásnou strelou dal na 5:0. Skóre 6:0 uzavrel striedajúci Michal Bakoš z pokutového kopu.

Góly: Kročian 2, Mozolák, Obuch, M. Bakoš (11m), Gálik, rozhodoval: Chupáč, počet divákov: 90.

Polianka – St. Turá B 3:1 (1:1)

Zaslúžené víťazstvo domácich, ktorí prevýšili súpera vo všetkých herných činnostiach.

Góly: Kovár, T. Augustín 2 - vlastný, rozhodoval: Kačička, počet divákov: 50.

Vrbovce – Kálnica 5:3 (3:0)

Domáci predviedli vyrovnaný výkon, keď už v prvom polčase vlastne rozhodli. Hostia však nezložili zbrane a v 80. min bol stav 4:3 čo udržovalo nádej pre hostí. V 86. min však po priamom kope domáci poistili svoje víťazstvo 5:3.

Góly hostí: Janega, Hladký, Kovár, rozhodoval: Jurčík, počet divákov: 80.

Horná Streda – Považany 2:0 (2:0)

Góly: Hasan, Čaňo, rozhodoval: Hulínek, počet divákov: 50.

Bzince – Kočovce 0:1 (0:0)

V chladnom veternom počasí sa hral rýchly, dôrazný futbal. Domáci mali príležitosť už v 5. min ale po úniku R. Miškecha a následnom faule ho museli ošetrovať, zákrok však nebol potrestaný kartou. Peknú strelu Gajdošecha v 8. min vyrazil výborný brankár hostí Motola na rohový kop, ktorý následne domáci nezužitkovali. Aj hostia sa snažili o rýchle protiútoky a už v 10. min po jednom z nich pekná strela Škodu išla tesne vedľa ľavej žrde domácej bránky. Peknú príležitosť mali domáci po centri Polášeka, ale ani Miškech ani Skovajsa nedokázali loptu usmerniť do brány. Uník Miškecha v 25. min skončil iba strelou do brankára hostí. Hostia domácim nič nedarovali a už v 29. min sa prezentoval tvrdou strelou Erik Doboš. V týchto okamihoch vnieslo na ihrisko nervozitu niekoľko nepotrestaných zákrokov. Veľká príležitosť domácich, skončila znova u brankára Motolu keď ho neprekonal Skovajsa. Záver polčasu priniesol tlak domácich. V 44. min únik Miškecha zastavila obrana hostí až faulom pred šestnástkou znova bez karty. Následný priamy voľný kop Gajdošecha vyrážal výborný brankár hostí znova na rohový kop, s ktorým si obrana hostí poradila.

Do druhého polčasu lepšie nastúpili domáci, už v 46. min pekná akcia Polášek – končí na bočnej žrdi a následnú tvrdú strelu Siku zastavila obrana hostí. Ani ďalšia príležitosť Miškecha gól nepriniesla keď obstrelil vybiehajúceho brankára avšak aj bránu hostí. O výsledku rozhodol pekne kopnutý priamy kop Erika Doboša v 64. min keď pekne trafil zo vzdialenosti 25m pravý horný roh domácej bránky. Po góle sa na ihrisko znova vrátila nervozita, ktorá vyústila do série žltých a následne aj červených kariet. Záver zápasu priniesol tlak domácich, aj keď boli o dvoch hráčov oslabení, výsledkom bola šanca Miškecha, ktorý znova trafil iba do brankára Motolu. Domáci aj bez dvoch vylúčených si v závere vytvorili tlak, ale vyrovnať sa im nepodarilo.

Góly: Doboš, rozhodoval: Baňár, počet divákov: 130.

1. Brezová 20 16 2 2 62:22 50

2. Kočovce 20 13 6 1 54:24 45

3. Brestovec 20 14 2 4 67:37 44

4. Turá Lúka 20 12 4 4 56:18 40

5. T. Bohuslavice 20 13 1 6 57:35 40

6. Nová Ves 20 12 1 7 49:35 37

7. Lúka 20 8 2 10 57:47 26