Streda, 27. marec, 2019 | Meniny má Alena

Trenčianske Stankovce získali prvé jarné body

Prehľad výsledkov MRZ.

Trenčianske Stankovce porazili juniorov Nitry o gól.Trenčianske Stankovce porazili juniorov Nitry o gól.(Zdroj: PETER BLAŽEK)

Bánovce - Horná Nitra 1:0 (1:0)

Domáce Bánovce podali najlepší výkon v práve prebiehajúcej sezóne. Hostia už pred zápasom avizovali, že si prišli pre trojbodový zisk, ale Bánovce Hornú Nitru za celý zápas prakticky nepustili ani do jedinej šance. Už v úvode mali domáci obrovskú šancu na skórovanie, v rozhodujúcej chvíle nebezpečnú akciu odvrátila obrana hostí. Jediný gólový moment sa udial v 29. minúte, kedy po peknej akcii celého mužstva poslal loptu do siete Šiko - 1:0. V druhom polčase pokračoval bezzubý výkon hostí. Domáci sa tlačili dopredu, ale vypracovali si len dve gólové šance, ktoré zneškodnil brankár hostí. Bánovce opäť v tomto zápase potvrdili herný vzostup a síce ich napredovanie v minulom týždni zastavil Neded, pred domácimi divákmi po výbornom výkone zaslúžene zvíťazili.

Gól: 29. Šiko. R Španka, ŽK: Svatík - Švolík, Viktory, 250 divákov.

SPARTAK: Feriančík - Borcha, Škultéty, Doknič, Poštrk, Šiko, Líška (82. Chocina), Bodocký, Bogdanovič (78. Baláž), Svatík (89. Ďurkáč), Gajdošík. Tréner O. Šmelko.

BANÍK: Gramblička - Uríček, Krško, Pekár, Sluka, Švolík, Černák (72. Obžera), Belák, Viktory, Turančík (82. Oškrobaný), Drozd (61. Belanec). Tréner V. Ilko. (MK)

Tr. Stankovce - Nitra jun. 2:1 (1:0)

V stretnutí dobrej úrovne produkovali oba kolektívy útočný futbal, avšak viac vyložených príležitostí mali domáci futbalisti. V prvom polčase sa však ujala iba jediná strela, keď sa prudkou strelou presadil Záhumenský. V druhom polčase sa presadili najskôr hostia. Z jednej mála vyložených šancí vyrovnali Kacírom. Z vyrovnania sa však dlho netešili. O dve minúty sa Záhumenský pohral so Stránským a po perfektnej kľučke strelil povedľa neho rozhodujúci gól. Domáci kolektív udržal vedenie až do konca a pripísal si prvé jarné body.

Góly: 40. a 69. Záhumenský - 67. Kacír. R Santa, ŽK: Šedivý - F. Moravčík, ČK: 90. Čery (N), 150 divákov.

OŠK: Cúcik - Ježík, Koprivňanský, Kvasnica, Hudec, Barčiak, Sedláček (70. Polek), Šedivý (67. Ďuriš), Záhumenský, Majerík (54. Puna), Mikušinec. Tréner: R. Pevný.

FC: Stránský - Harbuľák, Kotrík, Igwe (19. Kacír), Oravec, Čery, F. Moravčík, Drgoňa, Urblík (54. E. Moravčík), Kováč, Dubeň. Tréner P. Hnilica. IVAN ADAMKOVIČ

Ostatné výsledky: J. Bohunice - Domaniža 0:3 (0:1), Komárno - Gabčíkovo 1:1 (1:1), Veľký Meder - Neded 2:0 (0:0), Palárikovo - Topoľníky 5:0 (3:0), Beluša - Led. Rovne 1:3 (1:2), Galanta - V. Ludince 2:1 (0:0).

12. Topoľníky 21 6 5 10 21:41 23 (-7)

13. Tr. Stankovce 21 4 3 14 16:36 15 (-18)

Ilustračná snímka.

Po Kobezdovej smrti som chcel splniť dohodnutý sľub, hovorí o návrate do Dukly Radivojevič

Branko Radivojevič cíti, že nastal správny čas ukončiť kariéru.

Branko Radivojevič ukončil v 38 rokoch hráčsku kariéru.

Bašternák skončil v Dubnici nad Váhom

V ústave s minimálnym stupňom stráženia sú napríklad odsúdení ubytovaní v izbách, nie celách, návštevy sa vykonávajú priamym kontaktom