Ženy a mladšie dorastenky HK Štart víťazne

Prehľad ženských hádzanárskych výsledkov.

Trenčianky zdolali Inter.Trenčianky zdolali Inter.(Zdroj: PAVOL KOSTELNÝ)

Trenčín – Inter Bratislava: 30:26 (17:18)

Úvod gól stretnutia dala Lapšová, ale rýchle hostky vzápätí odpovedali. Priebeh stretnutia do pätnástej minúty prvého polčasu vyšiel lepšie domácim hráčkam, ktoré boli v hernej pohode a dokázali sa presadzovať cez obranu súperiek. Ani oddychový čas trénerky hostiek im nepomohol a dievčatá boli pri streleckej chuti. V dvanástej minúte na svetelnej tabuli svietil šesťgólový rozdiel - 9:3. Hosťky sa nevedeli presadiť na obranu Trenčaniek a rýchle útoky zakončované Birkušovou postupne zvyšovali vedenie domácich. Útlm a uspokojenie nastalo v sedemnástej minúte prvého polčasu, kde Trenčianky poľavili v defenzíve a hráčky Interu nabrali dych a doťahovali vedenie domácich. V druhom polčase domáce zlepšili obranu, za ktorou výborne chytala Rehušová a efektivita v útočnej fáze naberala na intenzite. Od deviatej minúty domáce hráčky nepustili súperky do vedenia, naopak postupne zvyšovali svoj náskok a v devätnástej minúte druhého polčasu Rebrošová zvýšila stav stretnutia na 27:23 v prospech domácich. V posledných minútach dievčatá mali zápas pod kontrolou a udržali si pohodlné víťazstvo.

HK ŠTART: Kvasnicová, Rehušová: Birkušová 13, Milanová, Žitňanová, Chrastinová, Rebrošová 8/4, Lapšová 5, Ocelíková 1, Španihelová 2, Hehejíková 1, Kovaličková.

Zdena Rajnohová (HK Štart): „Zápas mal výborný náboj, nám vyšiel vstup do zápasu, čo bolo veľmi dôležité. Dievčatá nabrali sebavedomie, a preto sme dokázali v prvej časti zápasu odskočiť od súpera. Aj keď sme polčas nakoniec prehrali o gól, v druhom dievčatá plnili pokyny, ktoré sme si povedali. Zlepšili sme obrannú fázu a ťažili sme z rýchlych útokov. Vychádzala nám spolupráca s pivotom a v bráne sa pekným výkonom prezentovala mladá Rehušová. Diváci vytvorili skvelú atmosféru a aj vďaka ich podpore dievčatá zápas dotiahli do víťazného konca.“

Ostatné výsledky: Močenok - UDHK Nitra 21:37, Michalovce jun. - Sereď 37:24, Topoľčany - Nesvady 26:30, Zlatná n/O. - Bánovce 18:29, Senica - Košice 18:28.

Mladšie dorastenky

HK Štart Trenčín – ŠKP Bratislava: 34:15 (15:5)

HK ŠTART: Majerská, Opátová, Pojezdálová – Takáčová 1, Rajnohová 5, Zemanovičová, Jašková 5, Trúnková 10/1, Ušiaková 1, Matejíková 2, Marcineková 1, Kostelná 2, Nosická 7/2.

Ostatné výsledky: Močenok - UDHK Nitra 24:32, Šaľa - Bytča 23:17, Partizánske - Prešov 29:26, Stupava - Košice 29:22. Michalovce - Dun. Streda 10:0 kont., hostky nepricestovali.

1. Bytča 17 16 0 1 454:310 32

2. Trenčín 17 13 0 4 503:391 26

3. Michalovce 17 13 0 4 495:387 26

4. Šaľa 17 13 0 4 443:367 26

5. UDHK Nitra 17 12 0 5 486:439 24

6. Prešov 17 8 1 8 417:410 17

7. Dun. Streda 17 6 1 10 394:453 13

8. ŠKP Bratisl. 17 6 0 11 380:437 12