Sobota, 23. marec, 2019 | Meniny má Adrián

Zápas Spartakov s jednoznačným rezultátom pre Trnavu

Súboj Spartakov jasne vyhrala Trnava. Kopaničiarske problémy so zakončení sa opäť potvrdili.

Spartak Myjava – Spartak Trnava 0:3 (0:1)

V spartakovskom derby ako prví mierili do priestoru brány domáci, keď v 15. minúte strieľal Pekár. V 20. minúte podnikli Trnavčania kontru, ktorú finalizoval strelou Schranz, Solnička si s ňou poradil. V 30. minúte už bol prikrátky na Sabovu strelu k žrdi z hranice pokutového územia – 0:1. Podobnú streleckú parketu mal k dispozícii aj Vlasko v 40. minúte, no mieril privysoko. Záverečnú šancu prvého dejstva mal po centri hlavičkujúci Kosík, no úspešný nebol.

Výbornú príležitosť na vyrovnanie mal v 52. minúte Šulek, jeho hlavička po centri Daniela tesne minula priestor brány. Gólovo tak "udreli" hostia, v 58. minúte našiel Sabo v 16-tke Kuzmu a ten rozvlnil sieť – 0:2. Kuzma skúšal šťastie aj o dve minúty "placírkou" k žrdi, Solnička chytil. Konštrukciu Rusovovej brány otestoval v 69. minúte ďalekonosnou strelou Pekár, lopta skončila na brvne. V 81. minúte už bol rozdiel trojgólový, keď sa zblízka na dvakrát presadil striedajúci Hodek – 0:3. Ten istý hráč pálil aj v 86. minúte tento raz tesne minul. Bodkou za stretnutím boli neúspešné zakončenia Chovanca na jednej a Kosíka na druhej strane.

Góly: 30. Sabo, 58. Kuzma, 81. Hodek. Rozhodoval: Samotný, ŽK: Duga, Kosík, Častulín - Vyskočil, 2561 divákov

MYJAVA: Solnička – Siva, Černáček, Častulín, Šulek – Oršula (67. Urgela), T. Bruško (46. Duga), Marček, Pekár (85. Kováč), Daniel – Kosík

TRNAVA: Rusov - Sabo, Čarnota, Grabež, Janečka – Procházka, Tóth, Kuzma, Vlasko (83. Mikovič) – Schranz (81. Chovanec), Vyskočil (75. Hodek)

Radúz Dorňák, tréner Myjavy: "My sme si boli vedomí, že nastupujeme do extrémne ťažkého zápasu, pretože v priebehu týždňa už to bol náš tretí zápas. Vedeli sme, že sme v určitej nevýhode voči Trnave v tom zmysle, že Trnave sa predtým podarili dva výsledky, bola psychicky hore. Nám sa naopak posledné dva zápasy nevydarili, navyše sa trápime v koncovke, takže sme to chceli dnes odčiniť. Bolo vidno, že hráči Trnavy majú lepší pohyb, boli čipernejší na lopte, čo nám robilo dosť veľký problém. Opäť sa ukázalo, že v posledných zápasoch sú našim najväčším nepriateľom konštrukcie brán. So zápasom sa dalo ešte niečo urobiť, keď sme urobili prvé striedanie a preskupili hráčov z ľavej strany do pravej. Lenže sme nevyužili Šulekovu šancu, ktorý hlavičkoval tesne vedľa. V 1. polčase za ešte relatívne priaznivého stavu mal šancu ešte Kosík hlavou. Trápime sa v koncovke, musíme s tým niečo robiť aj v tréningovom procese.“

Juraj Jarábek, tréner Trnavy: Veľmi sme túžili dnes na Myjave vyhrať, pretože bilancia nebola lichotivá. Sú tu veľmi dobré vzťahy medzi majiteľmi, takže my sme museli dať aj pánovi majiteľovi darček a sme radi, že sa nám to podarilo a že víťazstvo chlapci venujú jemu. Chceme vyhrať každý zápas a dnes to vyšlo. Poctivo sme sa pripravili na Myjavu, eliminovali sme ich silné zbrane, rýchlu prechodovú fázu a štandardné situácie. Naopak, vedeli sme, kde majú slabiny. Po prvom góle Erika Saba z nás spadla zviazanosť. Myslím, že druhý polčas sme dominovali. Zaslúžene sme zvíťazili. Ďakujem chlapcom, pretože podali dobrý, kolektívny výkon.“

1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  4. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  4. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali 6 066

Štadiónu v Neapole vládnu špina a odpadky. Môžu za to fanúšikovia i hviezdni hráči (+FOTO)

Futbalový stánok San Paolo pôsobí majestátne, no za útroby štadióna by sa hanbil aj dedinský futbalový tím.

Futbalový štadión SSC Neapol sa dá prirovnať k Pasienkom či Tehelnému polu.
Koreanistka Nina Špitálniková

TOP 5 vecí, ktoré dedinský futbalista z duše neznáša!

Futbalisti dedinských mužstiev majú rozhodne iné problémy, ako hráči špičkových klubov. My vám prinášame päť najčastejších.

Problémovej droždiarni v Trenčíne končí dočasný súhlas

Obyvatelia mesta založili občiansku iniciatívu proti smradu v Zámostí, zvažujú podanie žaloby.

Droždiareň Old Herold Hefe.

Na zápis do školy by malo prísť 168 Bánovčanov

Zápisu do prvého ročníka základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Bánovce nad Bebravou by sa malo zúčastniť 168 malých Bánovčanov. Predpokladá to miestna radnica.