Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Bánovce rozstrieľali Topoľníky, Tr. Stankovce opäť bez bodu

Prehľad výsledkov MRZ.

Jediným strelcom Tr. Stankoviec proti Nededu bol Oto Záhumenský (vpravo).Jediným strelcom Tr. Stankoviec proti Nededu bol Oto Záhumenský (vpravo).(Zdroj: MARTIN BLAŽEK)

Bánovce - Topoľníky 8:0 (4:0)

Už stretnutie v Komárne nasvedčovalo, že mužstvo Bánoviec sa zlepšuje. V predošlých troch stretnutiach domáci nebodovali, ale na ich hre bol vidieť progres. Bánovce konečne prelomili v domácom zápase streleckú smolu a hostia si tak odniesli poriadny debakel. Všetky góly domácich padli po pekných kombinačných akciách, ktoré diváci na záver aj odmenili mohutným potleskom. Domáci sa ujali už v 19. min. a do prestávky pridali v priebehu desiatich minút tri ďalšie góly. Do druhého polčasu sa vstupovalo prakticky už za rozhodnutého stavu, domáci však hrali s chuťou a po ďalších akciách pridali ďalšie štyri góly. Zaujímavosťou stretnutia bol aj fakt, že do šancí sa v drese Bánoviec dostal každý hráč, čo bol na ihrisku. Výsledok pre hostí mohol tak byť ešte krutejší. Po takmer roku podali Bánovce konečne solídny výkon, hodný tomu, aké majú hráči vytvorené podmienky v Spartaku.

Góly: 19. Bogdanovič, 34. a 84. Gajdošík, 39. a 54. Svatík, 44. Škultéty, 66. Doknič, 72. Bodocký. R Jakúbek, bez kariet, 200 divákov.

SPARTAK: Feriančík - Borcha, Škultéty, Doknič, Poštrk (75. Sedláčik), Šiko, Líška (75. Zaťko), Bodocký, Bogdanovič (59. Chocina), Svatík, Gajdošík. Tréner O. Šmelko.

TJ: Várady (46. Baranovics) - Habenicht, Lelkes, Milan, Helész, Mandák, Frühvald, G. Kovács (71. Lépes), Rajkovics, Egri, Erös (46. P. Kovács). Tréner I. Egri. (MK)

Tr. Stankovce – Neded 1:3 (1:2)

Smoliarske stretnutie pre domácich futbalistov. Tí už v dvadsiatej minúte prehrávali o dva góly. V 42. min vykresal iskričku nádeje Záhumenský, ktorý z 25 exportnou strelou vrátil domácich do stretnutia. V 62. min gólom Valachoviča hostia pridali tretí gól Valachovičom. Domáci aj pri enormnej snahe nedokázali zvrátiť výsledok a pripísali si ďalšiu porážku, hoci v zápase neboli horším tímom.

Góly: 42. Záhumenský – 5. a 62. Valachovič, 21. Kalmár. R Kozolka, ŽK: Záhumenský – Brath, Guemache, 250 divákov.

TR. STANKOVCE: Cúcik – Ježík, Biras (38. Koprivňanský), Kvasnica, Škvarka, Barčiak, Sedláček, Šedivý, Záhumenský, Majerík (77. Mil. Hrbas), Ďuriš. Tréner R. Pevný. IVAN ADAMKOVIČ

Ostatné výsledky: Veľký Meder - Komárno 1:0 (0:0), Palárikovo - Gabčíkovo 1:2 (1:1), Galanta – Led. Rovne 1:1 (1:1), J. Bohunice - FC Nitra jun. 1:0 (1:0), Beluša – Horná Nitra 0:2 (0:1), V. Ludince – Domaniža 3:0 (2:0). Dohrávka 17. kola: Domaniža - Led. Rovne 2:2 (2:0).

1. Komárno 19 15 1 3 37:16 46 (+19)

2. Gabčíkovo 19 14 3 2 50:16 45 (+18)

3. Veľký Meder 19 15 0 4 43:14 45 (+15)

4. Neded 19 11 4 4 39:19 37 (+10)

5. V. Ludince 19 9 6 4 37:22 33 (+3)

6. Palárikovo 19 9 5 5 26:14 32 (+2)

7. Horná Nitra 19 10 1 8 33:23 31 (+4)

8. Led. Rovne 19 7 8 4 32:22 29 (+2)