Horná Streda prekvapila Turú Lúku

Prehľad výsledkov II. tried.

II. SEVER

Mn. Lehota – D. Srnie 2:0 (0:0)

V prvom jarnom zápase sa hral za studeného vetra a miestami aj mrholilo. Trávnik tak bol klzký. Obe mužstvá sa od začiatku snažili hrať útočne, no šance chýbali. Prvý polčas mali výhodu vetra hostia, ktorí si už v 10. min vypracovali šancu, no nevyužili ju a podobne dopadli aj domáci. Polčas sa tak skončil 0:0. Druhý polčas mali výhodu vetra domáci. V 68. min hosťujúca obrana chybovala na čele s brankárom, tomu lopta vypadla z rúk a Tomáš Laco ju bez problémov zasunul do siete – 1:0. Dolnosrňania sa nevzdávali, útočili, ale obrana Lehoty stála na pevných nohách. Domáci rozhodli zápas až v závere zápasu. Útok potiahli po ľavej strane, loptu dostal Kňažek, odcentroval pred bránu a striedajúci D. Alakša upravil na 2:0 a rozhodol o vydretom víťazstve domácich.

Góly: T. Laco, D. Alakša, rozhodoval: Stračiak, 50 divákov.

Kľúčové – D. Poruba 3:1 (2:1)

Hostia prišli s cieľom hrať futbal, čo sa v zápase prejavilo. Domácim neboli odovzdaným súperom. Domáci kolektív si vytvoril viac šancí, čo sa prejavilo aj na konečnom skóre. Prvý gól strelilo Kľúčové v 25. min. Čakajík vysunul Pšenčíka a ten otvoril skóre 1:0. O desať minút neskôr domáci Kiačik fauloval hosťujúceho útočníka. Nestarnúci Kapko vymietol pavučinu domácej brány – 1:1. Domáci stihli ešte streliť gól do prestávky, keď Čakajík z uhla prekvapil gólmana. Druhý polčas domáci zvládli takticky. Nepustili súpera do šance. V 70. min potvrdil domáce víťazstvo Čakajík, keď si povodil dvoch obrancov a s prehľadom zakončil individuálnu akciu – 3:1. Hosťom za predvedený výkon patrí pochvala.

Góly: Čakajík 2, Pšenčík - Kapko, rozhodoval: Stacho, 120 divákov.

Neporadza – Omšenie 2:1 (1:1)

Zápas poznačil úvod jarnej časti. V 26. min sa domáci ujali vedenia po dvojnásobnej chybe obrany Omšenie a zlom vybehnutí gólmana – 1:0. O štyri minúty hostia odpovedali gólom po krížnom centri a hlavičke Jantošoviča a vyrovnali. Zápas sa dlho niesol v znamení nerozhodného výsledku. Rozhodnutie priniesol priamy kop z 25 v podaní domácich, keď lopta prešla cez spleť nôh – 2:1. Hostia sa v závere dostali do tlaku, domáci sa triasli o výsledok, no vyrovnať sa im už nepodarilo. Zápasu by väčšmi svedčala remíza.

Góly hostí: Jantošovič, rozhodoval: Stračiak, 100 divákov.

Tr. Teplá – Beckov 1:0 (0:0)

Domáci využili výhodu vlastného ihriska. O jediný presný zásah sa postaral domáci Kováč.

Gól: Kováč, rozhodoval: Zelieska, 80 divákov.

Opatová – Bobot 3:1 (0:0)

Zápas dvoch vyspelých celkov sa začal svižne. Hostia mali v 14. min výhodu pokutového kopu, ten však Hošek nepremenil. Stretnutie gradovalo po prestávke, keď sa presadzovali domáci hráči. Najskôr v 59. min Havier otvoril skóre z pokutového kopu, v 62. min Čaja pridal na 2:0 a v 66. min po peknej akcií zvýšil na 3:0 Gallo. V 71. min sa ozvali aj hostia, keď Filin skorigoval na 3:1.

Góly: Havier, Čaja, J. Gallo – Filin, rozhodoval: Ježík, 180 divákov.

Mel.-Lieskové – Záblatie 2:0 (1:0)

Domáci začali zápas kombinačnou hrou a vytvorili si aj menšiu územnú prevahu. V 12. min sa im aj podarilo otvoriť skóre zápasu, keď sa presadil Oravec. Po góle nastalo menšie uspokojenie v domácich radoch. Na začiatku druhého polčasu pokračovala podobná hra ako v prvom dejstve. Hostia mali niekoľko striel z väčšej vzdialenosti, no gól nedali. Domáci pridali druhý gól po štandardke, keď gól strelil Žiška a svoje vedenie si ustrážili do konca. Zápas sa odohral v dobrom tempe. Do zápasu zapadol aj hlavný rozhodca.

Góly: Oravec, Žiška, rozhodoval: Kotian, 130 divákov.

Stará Turá B – Bzince 1:0 (1:0)

Za pekného počasia na výborne pripravenom trávniku začali mužstvá pomerne opatrne. V 2. min kopali domáci roh, ktorý zahrával Strnátka, lopta sa ku nemu vrátila a z uhla nebezpečne vyskúšal brankára Vacka. Následne sa hra stiahla medzi šestnástky. Až v 38. min sa k odrazenej lopte dostal Strnátka a spoza pokutového územia nezadržateľne otvoril skóre. V závere polčasu po rohu domácich Valenčík vo výhodnej pozícií neusmernil loptu do siete. Domácim chýbalo až šesť hráčov zo základnej zostavy, takže nastúpil i 49-ročný Ľuboš Otrubný, ktorý svojou hrou patril k oporám tímu. V 68. min tvrdá strela Tótha našla pripraveného gólmana. Hostia v závere pridali a získavali územnú prevahu. Gajdošech však v šanci vysoko prestrelil. Domáci hrali na rýchle protiútoky, ktoré ale úspešne riešili hostia dobrým ofsajd systémom. V 88. min mohla Stará Turá poistiť víťazstvo. Po peknej kombinácií prenikol do šestnástky Ľubo Baran, pohotovo z voleja vystrelil, ale gólman Lacko bravúrne zabránil čistému gólu. Domáci si za bojovnosť a obetavosť víťazstvo zaslúžili, mali viac nebezpečných situácií pred bránou a dali do zápasu srdce i za zranených a chýbajúcich spoluhráčov. Dali tak pekný darček trénerovi k meninám.

Góly: Strnátka, rozhodoval: Hudec, 60 divákov.

Považany – Krajné 2:0 (2:0)

Góly: P. Kubica 2, rozhodoval: Hruda, 85 divákov.

Kálnica – Kočovce 1:1 (1:0)

V susedskom derby videli diváci iba priemerný futbal. Úvod stretnutia patril hosťom. Domáci postupne hru vyrovnali a v 25. min sa ujali vedenia gólom Košťála. Do polčasu si domáci udržovali miernu prevahu, avšak ďalší gól sa im nepodarilo streliť, i keď príležitosti na to mali. Kočovčania v druhej časti hry zvýšili dôraz v útoku a častejšie ohrozovali bránu Kálničanov. Vyrovnať na 1:1 sa im podarilo až v 75. min gólom Doboša.

Góly: Košťál – Doboš, rozhodoval: Fabián, 120 divákov.

Turá Lúka – Horná Streda 0:0

Domáci súpera z dna tabuľky podcenili a svoje šance zahodili. Hostia hrali obetavo a vybojovali cenný bod.

Rozhodoval: Švancara, 200 divákov

Lúka – Vrbovce 3:1 (1:0)

Góly hostí: Oravec, rozhodoval: Dendis, 50 divákov.

Tr. Bohuslavice – Polianka 3:0 (0:0)

Hrádok – Brezová 1:2 (0:1)

Hrádok privítal vedúce mužstvo tabuľky, ktoré v prvých 20 minútach na ihrisku dominovalo. Postupne domáci hru vyrovnali. V 40. min poslal hostí do vedenia Milčík. V druhom polčase Hrádok zabral a hral sa vyrovnaný futbal. V 69. min prihral z pravej strany Ľubo Pavlovič Máriovi Sevaldovi, ktorý vyrovnal na 1:1. V 71. min sa šťastena priklonila na stranu hostí, keď Milčík zahral priamy kop, lopta pred domácim brankárom odskočila a zatrepotala sa v sieti. Domáci by si za predvedenú hru zaslúžili bod, ale hostia si odniesli najtesnejšie víťazstvo 1:2.

Góly: M. Sevald – Milčík 2, rozhodoval: Maráz, 120 divákov.

Nová Ves – Brestovec 2:2 (1:1)

Hneď úvod stretnutia popredných mužstiev tabuľky priniesol v 5. min gól hostí. Strelil ho Farbák, ktorý využil zaváhanie obrany a sám pred bránou pohodlne skóroval. O dve minúty na to po faule na Grznára bezpečne premenil pokutový kop Michal Korytina. I následné minúty priniesli viacero možností na strelenie gólov na oboch stranách a najmä štandardky hosťujúceho Farbáka vychytal Ihring. V 46. min sa hostia opäť ujali vedenia Farbákom, keď jeho centrovaná strela z rohu ihriska skončila na prekvapenie v sieti. Nová Ves prestriedala a výsledkom bola v 59. min kolmá prihrávka Horčičáka na Lacka, ktorý obišiel aj brankára a do prázdnej brány vyrovnal. Po zbytočnom vylúčení Lacka v 72. min už hra stratila na tempe, aj keď v 86. min nastrelil hlavou Jambor brvno.

Góly: M. Korytina (11 m), Lacko – Farbák 2, rozhodoval: Dohál, 50 divákov.

5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  1. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  2. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?