Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Strhujúca záverečná desaťminútovka znamenala tri body

Zverenci trénera Martina Ševelu zvíťazili aj v treťom jarnom zápase. Hoci po osemdesiatich minútach hry prehrávali, napokon si pripísali víťazstvo 3:1.

Aldo Baéz strelil víťazný gól Trenčína.Aldo Baéz strelil víťazný gól Trenčína. (Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

Trenčín – B. Bystrica 3:1 (0:1)

Trenčania vstúpili do zápasu aktívne. V 4. min predviedol dlhé sólo Simon. Zakončenie v podaní Jaira však bolo prislabé a nepresné. Následne v poslednej chvíli loptu spred brány odvrátila obrana. Hra sa potom presunula do stredu ihriska. To Banskobystričania veľmi dobre pokrývali a nepúšťali Trenčín do ofenzívnych výpadov. Postupom času sa domáci tím dostal do tlaku, ten ale trval iba po šestnástku. Tím spod Urpína sa prezentoval nebezpečnými kontrami. Po jednej z nich fauloval pred šestnástkou Baéz a po priamom kope a odrazenej lopte otvoril skóre Chrien – 0:1. O tri minúty mal vyrovnanie na nohe Malec. Dlhú loptu za obranu poslal tesne nad brvno. V závere Malecova hlavička mierila iba do stredu brány, kde bol pripravený Budinský.

Hostia sa po prestávke zatiahli na vlastnú polovicu. V 52. min Mondek vyzval prihrávkou Jaira. V poslednej chvíli jeho prízemný center v pokutovom území odvrátila obrana. Po hodine hry mohlo zahrmieť na opačnej strane. Hlavička Chriena tesne minula priestor brány. Vyrovnať mohol v 68. min Holúbek, jeho hlavičkový pokus šiel však mimo. Na opačnej strane sa po rohovom kope dostal k lopte Vajda, mal ju na dlhú nohu, a tak nedokázal presne zakončiť. Desaťminút pred koncom sa Trenčínu núkal gól. Simon si zasekol dvoch obrancov, ale jeho strela skončila na tyči. O minútu sa však Berovi podarilo vyrovnať, keď sa najlepšie zorientoval v tlačenici. V 86. min Trenčania strhli vedenie na svoju stranu. K lopte sa dostal Baéz a zvnútra šestnástky ju napálil do siete. Bodku za zápasom dal gólom z dobrých 30 m Hajradinovič, keď lopta gólmanovi Budinskému prepadla do siete.

Góly: 82. Bero, 86. Baéz, 90. Hajradinovič - 36. Chrien, ŽK: Kleščík - Rejdovian, Savič, Považanec, rozhodoval: Straka, divákov: 2562

TRENČÍN: Volešák – Čögley, Ramón, Kleščík, Holúbek – Baéz (90. Ďuriška) – Mondek, Mišák (81. Bero), Jairo (64. Hajradinovič), Simon - Malec

B. BYSTRICA: Budinský – Vajda, Nosko, Teixeira – Ľupták – Kliment, Chrien (69. Plavšič), Považanec, Savič – Rejdovian (61. Slančík), Peňaška

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): „Veľmi sme chceli vyhrať. Prvý polčas tomu ale nenasvedčoval. Chýbala nám ľahkosť a viazla kombinácia. Chalani makali do konca zápasu a verili, že to môžeme otočiť. Po prestávke sme ožili, rýchlejšie pracovali s loptou a mali sme aj šťastie. Myslím si, že sme dali pekné góly. Chalanom patrí za výkon a nezlomnosť pochvala.“