Ján Tuharský sa zaskvel hetrikom

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Jána Tuharského z Chocholnej-Velčíc zastihla jar vo forme.Jána Tuharského z Chocholnej-Velčíc zastihla jar vo forme. (Zdroj: FO CHOCHOLNÁ VELČICE)

Chocholná-Vel. – Lazany 5:0 (1:0)

Prvé ohrozenie hosťujúcej brány prišlo v 10. min, ale strela Laca Cingela bola príliš slabá na to, aby skončila v sieti. V nasledujúcich minútach sa domáci snažili prekonať Chudého, no ich strely nemali dostatočnú razanciu, alebo presnosť. Prvá šanca s prívlastkom gólová prišla v 28. min, keď po rohu neuspel kapitán Lobík. V 41. min vyskúšal pozornosť Tuharského v bráne Hianik. Na opačnej strane sa Tuharský nemýlil, keď efektne odstavil dvoch hosťujúcich obrancov. Chlieb sa však lámal v druhej polovici stretnutia. V 50. min po centri Lukuš pridal druhý gól Ján Tuharský. O päť minút neskôr nemal nárok brankár hostí, keď za jeho chrbtom rozvlnil sieť Papp. Potom sa už herná pohoda preniesla na kopačky domácich a jedna pekná akcia striedala druhú. Za zmienku stoja nožničky Laca Cingela a pokus o prestrelenie Pappa, či priamy kop Kozárca. V 71. min zavŕšil hetrik Tuharský, keď pridal štvrtý gól po sóle. Víťaznú bodku za stretnutím dal Lobík – 5:0.

Góly: 42., 50. a 70. Ján Tuharský, 54. Papp, 85. Lobík, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Kotrec, 200 divákov.

CHOCHOLNÁ-VEL.: Joz. Tuharský (74. Poláček) – Gvizd, J. Cingel, Tulpík (24. Papp), Jur. Tuharský (84. Babrnák), Lukša, Mart. Kozárec, Ján Tuharský, Adamčí, Lobík, L. Cingel.

LAZANY: Chudý – Šimo, Baláž (67. Šovčík), Hancko, Pekár, Rybák, Hianik, Kozák, Brzáč, Mihálka, Zimmer (58. Fakľa). TOMÁŠ FABIÁN

Ilava – St. Turá 0:3 ( 0:1 )

Prvá polhodina sa odohrávala medzi šestnástkami. Až v 32. min hosťujúci Popelka tesne hlavou minul bránku. Presnejší bol už o minútu Peterka, ktorý strelou do opačného rohu nedal Vrabelovi šancu zasiahnuť. Domáci sa snažili vyrovnať, avšak dve strely Galka v závere polčasu leteli nad. Najväčšiu príležitosť na vyrovnanie mal v 60. min Martinka, no jeho strelu brankár zneškodnil. V 65. minúte unikol obrane domácich Sládek a strelou pod brvno poistil vedenie hostí. Prehru Ilavy spečatil v 68. min Straka. Domáci v závere vyťažili už len dva rohy a jedna strela sa obtrela o brvno.

GÓLY: 33. Peterka, 65. Sládek, 68. Straka. Rozhodoval Mráz, ŽK: T. Bortel, Mladoš, Denk, Drahoš, 100 divákov.

ILAVA: Vrábel – Porubčan, Galko, Strapko, Martinka, T. Bortel, P. Pagáč (69. Ptáček), Tomanica, Šedo (64. Pružinec), Katerinčin (46. Mikula), Mladoš.

ST. TURÁ: Viskup – Denk, Straka, Antálek, Štefík, Popelka (83. Maroň), Mazák, Peterka, Gablech, Sládek (70. Szekfü), Drahoš (73. Smolíček). ONDREJ MIŠECH

Podolie – Oslany 2:1 (1:0)

Zápas priemernej úrovne. Domáci sa od úvodu snažili streliť rýchly gól, čo sa im ale nepošťastilo. Až v 39. min otvoril skóre po prihrávke Pyšného Červeňanský. Po polčase v 50. min sa v skrumáži najlepšie zorientoval Horčičák a bolo 2:0. Podolie poľavilo, čo Oslany využili na skorigovanie skóre. V 76. min upravil na 2:1 Adamec. Domáce mužstvo chcelo pridať ukľudňujúci tretí gól. V 88. min šiel striedajúci Uhlík sám na brankára, ale nepremenil. Víťazstvo domácich je zaslúžené.

Góly: 39. Červeňanský, 50. Horčičák – 76. Adamec, ŽK: Ferianc, rozhodoval: Meszáros, 100 divákov.

PODOLIE: Palkech – R. Hrušovský, M. Hrušovský, Červeňanský, Ohrablo, Pyšný, Augustín, Balcír, Straka, Horčičák, Gúčik (Uhlík, Ivana, Klčo).

OSLANY: Doniš – Volf, Šándrik, Adamec, Poliak, P. Gaži, Tadial, D. Gaži, Štálnik, Ferianc, Gajdoš (Koryták, Šturika, Tkáč). PETER SRNEC

Tr. Turná – Ladce 1:2 (0:2)

Prvý jarný zápas začali domáci vo veľkom štýle a už podľa šancí mali dobre našliapnuté. Už v 2. min. mohol otvoriť gólový účet Marek Kováč z bezprostrednej blízkosti, no trafil iba brankára. V 4 min. spolupráca Tomáša Siváka s Lukášom Strončekom nepriniesla tiež gól, keď Stronček poslal loptu nad bránu. V 10 min. pokus Jakuba Kováča skončil nad bránou a v 14 min. ďalekonosný pokus Strončeka zaletel vysoko nad bránu. V 22 min. mali domáci veľkú šancu, keď Hasenovičov dlhý aut do šestnástky doletel až k Patrikovi Chorvátovi, ten namieril presne, ale hosťujúci brankár reflexívne vykopol istý gól. V 26 min. nepriamy kop Jakub Kováč nevyužil a v 28 min. Hasenovičov trestný kop pri dorážke Mareka Kováča brankár vyškriabal na roh. V 36 min. sa hostia dostali prvý krát do šestnástky domácich a Alexander Markovič otvoril skóre. V 40 min. Hasenovičov dlhý aut dopadol priamo na hlavu Mareka Kováča, ale ten neusmernil loptu a tá skončila vedľa brány. V 41 min. udreli hostia znova, podnikli útok, kde v skrumáži sa najlepšie orientoval zasa Alexander Markovič a vsietil druhý gól hostí.
Do druhého polčasu nastúpili domáci v snahe zvrátiť nepriaznivý stav. To sa im podarilo hneď v 47 min. , keď sa lopta odrazila od Častulína a Patrik Chorvát sa tento krát už nemýlil. V 63 min. strela Jakuba Kováča skončila po zásahu brankára na rohu a z následného kopu domáci šancu nevyužili. O päť minút neskôr Jakub Kováč prebral zle odkopnutú loptu, chcel si obísť posledného hráča, ale ten mu loptu vypichol. V 78 min. sa lopta v území hostí odrážali k domácim hráčom, ale tí nedokázali prestreliť obranu. Snaha domácich hráčov vyrovnať stav stretnutia sa nepodarilo, naopak hostia mohli v posledných minútach ešte upraviť stav stretnutia, keď Alexander Markovič spoza šestnástky nastrelil brvno.
Domáci síce tento zápas prehrali, ale snahu a bojovnosť im uprieť nemožno. Doplatili na nevyužité šance a hoci boli počas zápasu lepším mužstvom, výsledok tomu nenapovedá.

Góly: 50. P. Chorvát – 37. a 44. Marković, ŽK: Koníček, Vanko, Stronček - Machala, Kršák, Marković

TR. TURNÁ: Belák – Častulín, J. Kováč, Koníček, Vanko, Sivák, Hasenovič, P. Chorvát (78. Hulaj), M. Kováč, Hrubý, Stronček (64. M. Chorvát).

LADCE: Machala – Sopko (68. Váň), Homér, Mražík, Pagáč, Kršák, Kušík (65. Mojto), Mikuška, Martinka, Marković, Kučma (86. Pruša).

VLADIMÍR CHUPÁČ

Ostatné výsledky: H. Poruba – Kamenec 3:0 (2:0), Z. Kostoľany - Nit. Pravno 2:2 (1:2), Malá Čausa – Cigeľ 2:0 (1:0), Horovce – V. Uherce 2:0 (0:0).

1. Chocholná-Vel. 16 12 2 2 48:14 38

2. Stará Turá 16 11 2 3 31:16 35

3. Malá Čausa 16 9 3 4 40:20 30

4. Horovce 16 8 4 4 30:17 28

5. Zem. Kostoľany 16 7 5 4 24:17 26

6. Podolie 16 7 4 5 29:24 25

7. Cigeľ 16 7 4 5 23:26 25

8. V. Uherce 16 7 3 6 29:22 24