Sobota, 23. marec, 2019 | Meniny má Adrián

Trenčín zdolal Žilinu gólom v nadstavenom čase

Adrián Guľa sa prvýkrát predstavil v Trenčíne, kde predtým štyri roky trénoval. Bod mal na dosah, no jeho tímu ho zobral v nadstavenom čase Karol Mondek.

Jairo de Macedo strelil svoj premiérový gól za Trenčín hneď v prvom zápase.Jairo de Macedo strelil svoj premiérový gól za Trenčín hneď v prvom zápase.

Trenčín – Žilina 2:1 (0:1)

Tréner Adrián Guľa sa vôbec prvýkrát predstavil v Trenčíne na lavičke Žiliny po jeho letnom odchode. Úvodné minúty boli v znamení oťukávania sa. V 9. min sa uvoľnil Jelić. Vypálil z hranice šestnástky a preveril Volešákovu pozornosť. A to bolo na dlhé minúty všetko.

Po 25 min hry chyboval Rundić. Loptu mu vypichol William, prihral nikým nekrytému Káčerovi. Jeho strela však bola príliš slabá a smerovala do stredu brány. Šancu otvoriť skóre mal Malec, ktorého vysunul dlhým výkopom Volešák. V poslednej chvíli pred ním nadvakrát zakročil Krnáč. Žilinčania sa vedenia ujali v 30. min. Rundić sa nedohodol s Volešákom a William poľahky otvoril skóre – 0:1. Vyrovnať mohol z priameho kopu Mišák, z dobrej pozície ale tesne minul.

Trenčania vstúpili do druhého polčasu aktívnejšie. V 49. min Holúbekovu strelu z hranice šestnástky zneškodnil Krnáč. V nasledujúcich minútach si zverenci Martina Ševelu vytvorili zlepšeným pohybom tlak. V 66. min vyviezol loptu Madu, Malec ju priťukol do čistej šance Mišákovi, no Krnáč bol rýchlejší. O chvíľu sa uvoľnil Malec a z 8 metrov netrafil priestor brány. V 72. min po ľavej strane potiahol loptu striedajúci Simon, prihral ju do šance Malecovi, jeho zakončenie Krnáč vyrazil iba pred de Maceda, ktorý do prázdnej brány vyrovnal. O chvíľu mohli strhnúť vedenie na domácu stranu Mondek i Mišák. Chýbalo im však viac rozvahy v zakončení. Desať minút pred koncom mal rozhodnutie na kopačke čerstvý Mihalík. Z ľavej strany ale minul bránu. O päť minút ostal na hranici pokutového územia voľný Škvarka, vyznamenal sa Čogley, ktorý jeho prudkú loptu zblokoval. V 86. min Škvarka zoči-voči Volešákovi neuspel. Víťazný gól napokon strelil Mondek v nadstavenom čase po Simonovom prízemnom centri.

Góly: 72. de Macedo, 90.+ Mondek - 30. William, ŽK: 76. Mondek, 77. Ramon - 37. Králik. Rozhodovali: Vnuk – Tomčík, Bóllo, 3542 divákov.

TRENČÍN: Volešák – Čogley, Kleščík, Rundić (35. Ramon), Madu – Bero (66. Simon) – Van Kessel (57. De Macedo), Holúbek, Mišák, Mondek – Malec

ŽILINA: Krnáč – Mabouka, Škriniar, Králik, Hučko – Pečovský – Jelić (80. Mihalík), Káčer, Škvarka (89. Jurčo), Guba (69. Čmelík) – William

Ivan Vrabec (AS Trenčín): „Náš vstup nebol taký, aký sme si predstavovali. Žilina bola prvý polčas lepším mužstvom. Nevyhrávali sme súboje, boli sme pomalší. Druhú našu chybu aj potrestala. V kabíne sme si cez polčas povedali, že sa nič nedeje a máme na zvrat. Chlapci od prvej chvíle druhého polčasu šli za víťazstvom. My sme vsadili všetko na výhru, pomohli nám striedania a noví chalani zapadli.“

Adrián Guľa (MŠK Žilina): „Mali sme veľmi dobrý vstup do zápasu. Strelili sme gól, mali sme šancu po vysunutej obrane. V druhom polčase mal príležitosť Jelič a Guba. Potom sa domáci dostali do zápasu a vyrovnali. Zápas sme mohli vyhrať, tlačili sme sa do víťazstva. Naše príležitosti sme do siete nedokázali upratať, domáci sa presadili v súboji jeden na jedného a bol koniec zápasu.“

1. Tipy, kam ísť na dovolenku počas Veľkej Noci
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  4. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  3. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  4. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?

Na zápis do školy by malo prísť 168 Bánovčanov

Zápisu do prvého ročníka základných škôl (ZŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Bánovce nad Bebravou by sa malo zúčastniť 168 malých Bánovčanov. Predpokladá to miestna radnica.