Štvrtok, 21. marec, 2019 | Meniny má Blahoslav

Dukla v dramatickom zápase podľahla Skalici na nájazdy

Zverenci trénera Milana Staša opäť prehrali. Hoci nad Skalicou viedli až trojgólovým rozdielom, ušiel sa im iba bod.

Trenčania sa z gólu radovali trikrát. Na výhru im to ale nestačilo.Trenčania sa z gólu radovali trikrát. Na výhru im to ale nestačilo.(Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 5:6 po sam. nájazdoch (1:0, 2:3, 2:2 - 0:0, 0:1)

Rozháraný hokej v prvej tretine nemal príliš čím zaujať, priveľa nepresností a primálo ucelených akcií bolo iba odrazom postavenia oboch tímov v tabuľke. V osemnástej minúte sa napriek tomu domáci ujali vedenia, Šimíčkovu strelu z rohu klziska šikovne tečoval pred bránkou Lipták.

V polovici stretnutia Trenčín zintenzívnil tlak a krátko po skončení presilovky o dvoch hráčov, ešte stále v početnej výhode, zvýšil náskok dorážkou Mikula po závare pred bránkou. O poldruha minúty domáci zužitkovali ďalšiu presilovku takým spôsobom, že po vyšachovaní súperovej obrany zakončoval Petrovický do odkrytej bránky - 3:0. Potom sa však o slovo dôrazne prihlásili aj hostia a tromi gólmi v rozpätí 134 sekúnd vrátili skóre do pôvodného nerozhodného pomeru. Najskôr v 34. min využil delovkou od modrej presilovku Kozák a potom hrubými chybami domácich ponúknuté sólové nájazdy zužitkovali efektívnymi blafákmi Kropáč i Kutálek - 3:3.

Dramatická zápletka zápasu vyvrcholila až v tretej tretine. V 43. min Lipták sebaistou strelou z ľavého kruhu opäť vsietil vedúci gól Trenčína, vzápätí však domáci nič nevyťažili z viac ako jeden a pol minútovej početnej prevahy o dvoch hráčov. Ako treba ísť na takúto hernú situáciu, predviedla onedlho Skalica, keď v 51. min vyrovnal presilovkovou delovkou do šibenice Obdržálek. V 54. min našla prihrávka lobom z obranného pásma Komínka, ktorý práve vybehol z trestnej lavice a domáci útočník svoj nájazd rutinérsky gólovo zakončil. Šesťdesiatdva sekúnd pred treťou sirénou, počas začínajúcej hry Skalice bez brankára stihol predsa len ešte vyrovnať Kudrna, takže nervydrásajúci súboj pokračoval predlžením.

V ňom síce hrali hostia presilovku, ale neúspešne, takže sa muselo rozhodnúť až v záverečných samostatných nájazdoch. V nich skóroval iba Obdržálek, takže Skaličania dokonali svoj obrat v zápase až do úplného konca.

Góly: 18. T. Lipták (Šimíček), 31. O. Mikula (Róbert Petrovický), 32. Róbert Petrovický (Komínek, O. Mikula), 43. T. Lipták (O. Rusnák), 54. Komínek (O. Mikula, A. Nagy) - 34. L. Kozák (Kutálek, Šátek), 34. R. Kropáč (M. Sloboda, Stieler), 36. Kutálek (Stieler, Šátek), 51. Obdržálek (R. Školiak, Kudrna), 59. Kudrna (Kutálek, L. Kozák), rozhodujúci sam. nájazd: Obdržálek. Vylúčení: 9:10 na 2 min, navyše: Barák (Skalica) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Bogdaň, Jobággy, 1146 divákov

TRENČÍN: A. Nagy - Pozník, Bobček, Novajovský, Čerešňák, M. Habšuda, M. Nemčík, Ryzák - O. Mikula, Róbert Petrovický, Komínek - T. Klíma, Troliga, Koyš - Kútny, M. Toman, D. Hudec - Šimíček, O. Rusnák, T. Lipták

SKALICA: M. Lipovský - Barák, Vyrůbalík, Luža, Trška, L. Kozák, Staňo - Kudrna, R. Školiak, Obdržálek - Kutálek, B. Mráz, Šátek - M. Sloboda, Stieler, R. Kropáč - B. Jankovič, M. Preisinger, F. Novák

Milan Staš (tréner Trenčína): "Dôležitosť zápasu nám v prvej tretine zväzovala ruky aj nohy a hoci sme túto časť vyhrali, Skalica v nej bola lepšia. V druhej tretine sa nám podarilo využiť ponúknuté presilovky, ale za stavu 3:0 sme poľavili a súper dokázal trestať naše individuálne chyby. V tretej tretine sme síce ešte dvakrát viedli, ale ukázalo sa, že niektorí hráči takéto náročné stretnutia nezvládajú a pod tlakom robia rozhodujúce chyby. Je veľká škoda, že sme nedokázali zvíťaziť, pretože body potrebujeme ako soľ. Chápem, že niektorí hráči nemajú dostatok skúseností, ale v takom prípade musia hrať jednoducho, na čo príliš často zabúdajú a doplácame na to, pretože naši súperi dokážu tie chyby využívať."

Andrej Výboh (tréner Skalice): "Boli sme si vedomí veľkej dôležitosti tohto stretnutia a chceli sme v ňom zvíťaziť. Od začiatku zápasu sme boli strelecky aktívnejší, ale v druhej tretine sa domáci gólmi v presilovkách ujali výraznejšieho vedenia. Tento nepriaznivý stav sme však dokázali odvrátiť a hoci v tretej tretine Trenčín ešte využil niektoré naše chyby, bojovným a tímovým výkonom sme nakoniec v riadnom hracom čase vydolovali aspoň remízu. Teší nás, že na siedmy pokus sa nám konečne podarilo zvíťaziť v samostatných nájazdoch a mohli sme si tak pripísať cenné body."

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  3. Žiaci sa šikanovali, dnes si pomáhajú. Pomohlo sedem krokov
  4. Doplňte si knižnicu o svetovú klasiku už od 99 centov
  5. Investment Advisory Guide for Slovakia
  6. Jazdili sme na novom Volkswagene T-Cross!
  7. Slovensko čaká najdôležitejšie politické rozhodnutie roka
  8. Obľúbené Tunisko sa vracia do ponuky dovoleniek na rok 2019
  9. Máte pri čítaní „krátke ruky“? Vitajte vo svete štyridsiatnikov
  10. Test LG OLED B8: špičkový 4K televízor za cenu, akú ste nečakali
  1. Tablet nie je na všetko, ale v tomto dokáže zázraky
  2. Recenze youtubera JeezyJ: jak dopadla autokamera Mio MiVue 785 ?