Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Dukla prehrala, Žilina sa dotiahla na rozdiel troch bodov

Zverenci trénera Milana Staša v priamom súboji proti Žiline prehrali 4:6. Súper spod Dubňa sa na Trenčín dotiahol na trojbodový rozdiel.

MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 6:4 (1:0, 2:2, 3:2)

Pred televíznymi kamerami diváci sledovali solídny hokej. Ako prvý pozornosť brankárov vyskúšali v tretej minúte hosťujúci Nemčík a v piatej minúte domáci Dlouhý. Vo ôsmej minúte korčuľoval z pravej strany Mikula, ale mieril len do betónov Koutského. Klouda potom obkorčuľoval bránku Nagya a prekonal trenčianskeho gólmana - 1:0. V osemnástej minúte zaváhanie domácej obrany nevyužil Petrovický. Ideálnu šancu na zvýšenie náskoku "vlkov" mal o minútu neskôr Drevenák, ten však z metra netrafil prázdnu bránku. Vyrovnať mohol v poslednej minúte Šišovský, ale ani tomu nepriala strelecká šťastena.

V úvode druhej časti putoval na trestnú lavicu Valášek a Trenčania po 24 sekundách vyrovnali, keď strelu Novajovského tečoval Troliga. Následne mali prevahu Žilinčania, ale tú nedokázali využiť. V 26. min najskôr Pozník a potom Šimíček pálili zľava, ale Koutský sa nenechal prekvapiť. V 29. min išiel do úniku Marek Slovák, ale Nagy jeho nájazd kryl. To sa už nepodarilo o tri minúty neskôr, keď mu kapitán Drevenák nedal šancu a poslal domácich do vedenia. Obe mužstvá opäť mohli skórovať v presilových hrách, ale góly padali až v závere tretiny. V 39. min Šišovský pohodlne doklepol puk do poloodkrytej bránky Koutského a vyrovnal. Po vhadzovaní a následnom útoku Žilina bleskurýchlo zvýšila na 3:2 - presadil sa Marek Slovák.

V úvode tretej tretiny Žilinčania nepotrestali vylúčenie Troligu. V 43. min však hneď po vhadzovaní Klouda strelil svoj druhý gól zápasu. Dvojgólové vedenie domácich zmazal Trenčín v priebehu jednej minúty: najskôr hneď po buly skóroval Komínek a v 44. min z pravej strany využil nekoncentrovanosť domáceho gólmana Rusnák - 4:4. Hostia boli aktívnejší, nevyužili však možnosť pri vylúčení domáceho Martina Chovana. V 50. min Valášek spoza bránky nezištne prihral Ďurákovi, a ten svojim premiérovým gólom dostal Žilinu opäť do vedenia. V 54. min Šišovský mieril len do Koutského, o štyri minúty neskôr nevyšiel volej ani domácemu Slovákovi. V poslednej minúte Trenčín odvolal brankára a najlepší strelec Žiliny Roman Tomas spečatil výsledok. Žilina pod vedením nového trénerského triumvirátu dosiahla cenné víťazstvo.

Góly: 11. Klouda (Drevenák, R. Tomas), 32. Drevenák (Valášek, E. Bagin), 40. Marek Slovák (Kalla, E. Bagin), 43. Klouda (T. Varga), 51. Ďurák (Valášek, Linet), 60. R. Tomas (Klouda, Valášek) - 24. Troliga (Novajovský, Komínek), 39. Šišovský (O. Mikula, Novajovský), 43. Komínek (O. Mikula), 44. O. Rusnák. Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Müllner - Šefčík, Snášel, 1 299 divákov.

ŽILINA: Koutský - Ostrčil, Marcel Šterbák, Dlouhý, Martin Chovan, E. Bagin, Ďurák - Marek Slovák, Bene, Kalla - A. Lipovský (od 10. Linet), Klouda, R. Tomas - T. Varga, Valášek, Drevenák

TRENČÍN: A. Nagy - Pozník, Bobček, Novajovský, Čerešňák, M. Habšuda, M. Nemčík, E. Bednár, D. Hudec - O. Mikula, Róbert Petrovický, Šišovský - Kútny, Troliga, Komínek - Koyš, T. Klíma, M. Toman - Šimíček, O. Rusnák, T. Lipták