Sobota, 8. máj, 2021 | Meniny má IngridaKrížovkyKrížovky

Dukla prehrala, Žilina sa dotiahla na rozdiel troch bodov

Zverenci trénera Milana Staša v priamom súboji proti Žiline prehrali 4:6. Súper spod Dubňa sa na Trenčín dotiahol na trojbodový rozdiel.

MsHK DOXXbet Žilina - Dukla Trenčín 6:4 (1:0, 2:2, 3:2)

Pred televíznymi kamerami diváci sledovali solídny hokej. Ako prvý pozornosť brankárov vyskúšali v tretej minúte hosťujúci Nemčík a v piatej minúte domáci Dlouhý. Vo ôsmej minúte korčuľoval z pravej strany Mikula, ale mieril len do betónov Koutského. Klouda potom obkorčuľoval bránku Nagya a prekonal trenčianskeho gólmana - 1:0. V osemnástej minúte zaváhanie domácej obrany nevyužil Petrovický. Ideálnu šancu na zvýšenie náskoku "vlkov" mal o minútu neskôr Drevenák, ten však z metra netrafil prázdnu bránku. Vyrovnať mohol v poslednej minúte Šišovský, ale ani tomu nepriala strelecká šťastena.

V úvode druhej časti putoval na trestnú lavicu Valášek a Trenčania po 24 sekundách vyrovnali, keď strelu Novajovského tečoval Troliga. Následne mali prevahu Žilinčania, ale tú nedokázali využiť. V 26. min najskôr Pozník a potom Šimíček pálili zľava, ale Koutský sa nenechal prekvapiť. V 29. min išiel do úniku Marek Slovák, ale Nagy jeho nájazd kryl. To sa už nepodarilo o tri minúty neskôr, keď mu kapitán Drevenák nedal šancu a poslal domácich do vedenia. Obe mužstvá opäť mohli skórovať v presilových hrách, ale góly padali až v závere tretiny. V 39. min Šišovský pohodlne doklepol puk do poloodkrytej bránky Koutského a vyrovnal. Po vhadzovaní a následnom útoku Žilina bleskurýchlo zvýšila na 3:2 - presadil sa Marek Slovák.

V úvode tretej tretiny Žilinčania nepotrestali vylúčenie Troligu. V 43. min však hneď po vhadzovaní Klouda strelil svoj druhý gól zápasu. Dvojgólové vedenie domácich zmazal Trenčín v priebehu jednej minúty: najskôr hneď po buly skóroval Komínek a v 44. min z pravej strany využil nekoncentrovanosť domáceho gólmana Rusnák - 4:4. Hostia boli aktívnejší, nevyužili však možnosť pri vylúčení domáceho Martina Chovana. V 50. min Valášek spoza bránky nezištne prihral Ďurákovi, a ten svojim premiérovým gólom dostal Žilinu opäť do vedenia. V 54. min Šišovský mieril len do Koutského, o štyri minúty neskôr nevyšiel volej ani domácemu Slovákovi. V poslednej minúte Trenčín odvolal brankára a najlepší strelec Žiliny Roman Tomas spečatil výsledok. Žilina pod vedením nového trénerského triumvirátu dosiahla cenné víťazstvo.

Góly: 11. Klouda (Drevenák, R. Tomas), 32. Drevenák (Valášek, E. Bagin), 40. Marek Slovák (Kalla, E. Bagin), 43. Klouda (T. Varga), 51. Ďurák (Valášek, Linet), 60. R. Tomas (Klouda, Valášek) - 24. Troliga (Novajovský, Komínek), 39. Šišovský (O. Mikula, Novajovský), 43. Komínek (O. Mikula), 44. O. Rusnák. Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Müllner - Šefčík, Snášel, 1 299 divákov.

ŽILINA: Koutský - Ostrčil, Marcel Šterbák, Dlouhý, Martin Chovan, E. Bagin, Ďurák - Marek Slovák, Bene, Kalla - A. Lipovský (od 10. Linet), Klouda, R. Tomas - T. Varga, Valášek, Drevenák

TRENČÍN: A. Nagy - Pozník, Bobček, Novajovský, Čerešňák, M. Habšuda, M. Nemčík, E. Bednár, D. Hudec - O. Mikula, Róbert Petrovický, Šišovský - Kútny, Troliga, Komínek - Koyš, T. Klíma, M. Toman - Šimíček, O. Rusnák, T. Lipták

1. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  2. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  3. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  4. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  5. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  6. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  7. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  9. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  10. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
  2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
  6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  9. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 7 253
  10. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 6 785

Pre ružové a červené okresy sa podľa COVID automatu zvyšuje počet divákov pre kultúrne podujatia.

Jedna znázorňuje Trenčiansky hrad, druhá takmer štvormetrovú vílu Čerešnicu.