Streda, 27. marec, 2019 | Meniny má Alena

Dukla v Banskej Bystrici prehrala o dva góly

Zverenci trénera Milana Staša nestačili na Banskú Bystricu. Síce stiahli trojgólové vedenie "baranov", ale v záverečnej hre bez brankára dostali piaty gól.

Trenčania v bránke s Adamom Nagyom v Banskej Bystrici body nezískali.Trenčania v bránke s Adamom Nagyom v Banskej Bystrici body nezískali.(Zdroj: SITA)

HC‘05 Banská Bystrica - Dukla Trenčín 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Banskobystričania sa od úvodu zahryzli do súpera a počas dvanástich minút ho nepustili k slovu. Počiatočný tlak zužitkoval až v šiestej minúte Handlovský, keď spoza kruhu vystrelil Martin a útočník spod Urpína vyrazený puk od brankára bejzbalovým spôsobom poslal do bránky. O sto sekúnd neskôr bolo už 2:0. Domácim vyšlo prečíslenie dvoch na jedného, tentoraz po strele Gašpara išiel puk od Nagya pred voľného Rótha, ktorý si pripísal premiérový gól v extralige. V trinástej minúte mieril Kafka pred odkrytou bránkou v presilovke presne k žŕdke, ale trenčiansky gólman sa stihol presunúť. Vzápätí mohol odpovedať voľný Habšuda spomedzi kruhov, no Kalemba bol proti. Dukla napokon znížila v početnej výhode, v skrumáži skóroval Mikula. Hostia mali na dosah aj vyrovnanie, ale v šanciach z tlaku neuspeli D. Hudec a Toman.

Aj úvod druhej tretiny vyšiel lepšie "baranom". V 22. min sa ocitol v úniku Handlovský, v koncovke ho hákoval Bobček, no nariadené trestné strieľanie autor prvého gólu nepremenil. Mrzieť ho to nemuselo, pretože o minútu neskôr prihrávku Luntera z bránkovej čiary pretavil do gólu White. V polovici zápasu to pred trenčianskom bránkou roztočil prvý útok domácich a napokon šťastným strelcom bol zblízka opäť aktívny White - 4:1. Piaty gól mal následne na hokejke v ďalšom úniku Handlovský, ale tentoraz puk poslal nad hornú žŕdku. Hostia potom mali možnosť skorigovať nepriaznivý stav. Hrali štvorminútovú presilovku, z toho dve minúty vo výhode o dvoch hráčov, no až krátko pred koncom vypršania trestu posledného domáceho hráča skóroval Troliga.

Na začiatku tretej tretiny sa ocitol v šanci domáci Kafka, ale jeho bekhend na Nagya neplatil. Následne hrala Dukla presilovku a využila ju. Petrovický nemal problém z pravej strany skórovať do odkrytej časti bránky. Početné výhody domácim hokejistom nešli podľa predstáv, čo dokumentovali v 45. min, keď sa v dobrých možnostiach nepresadili Heizer ani Macháček. Trenčania sa ešte snažili vyrovnať, do príležitosti sa dostali Lipták i Nemčík, ale v hre piatich proti piatim sa im nepodarilo ani raz skórovať. Naopak, v power-play pred koncom duelu inkasovali z hokejky Kafku.

Góly: 6. Handlovský (James Martin, Heizer), 8. Róth (R. Gašpar), 23. White (Lunter, M. Hudec), 29. White (M. Hudec, Lunter), 59. Kafka (Handlovský) - 14. O. Mikula (Róbert Petrovický), 35. Troliga (Bobček), 42. Róbert Petrovický (Bobček, O. Mikula). Vylúčení: 7:5 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Husička, Polák (obaja ČR) - Gajan, Bogdaň, 1487 divákov.

BANSKÁ BYSTRICA: Kalemba - Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Gachulinec, Bambúch, Predajniansky, Rosandič - Lunter, White, M. Hudec - Handlovský, Heizer, Kafka - Lamper, Zigo, Kadura - Róth, R. Gašpar, Dolník

TRENČÍN: A. Nagy - Pozník, Bobček, Novajovský, Čerešňák, M. Habšuda, M. Nemčík, Ryzák, E. Bednár - O. Mikula, Róbert Petrovický, M. Toman - Šišovský, Troliga, Kútny - D. Hudec, T. Klíma, Koyš - T. Lipták, O. Rusnák, Šimíček

Ilustračná snímka.

Po Kobezdovej smrti som chcel splniť dohodnutý sľub, hovorí o návrate do Dukly Radivojevič

Branko Radivojevič cíti, že nastal správny čas ukončiť kariéru.

Branko Radivojevič ukončil v 38 rokoch hráčsku kariéru.

Bašternák skončil v Dubnici nad Váhom

V ústave s minimálnym stupňom stráženia sú napríklad odsúdení ubytovaní v izbách, nie celách, návštevy sa vykonávajú priamym kontaktom