Piatok, 23. apríl, 2021 | Meniny má VojtechKrížovkyKrížovky

Dukla v Skalici prehrala o gól

Zverenci trénera Milana Staša nestačili na Skalicu. V dobrom extraligovom zápase prehrali o jeden gól.

HK 36 Skalica - Dukla Trenčín 4:3 (1:1, 1:0, 2:2)

Domáci nastúpili do zápasu s tabuľkovým susedom s improvizovaným zložením, v zadných radoch bez 6 obrancov zo štandardnej zostavy. Prvú sľubnú príležitosť zápasu mal Lažo už v 2. minúte, ale Lašáka strelou z uhla neprekvapil. Skaličania hrali od 4.minúty presilovku po vylúčení Pozníka a Obdržálek svojím gólom početnú výhodu domácich zužitkoval. Skaličania si vynútili miernu prevahu, viac sa hralo pred Lašákom. Hostia mohli skórovať po zaváhaní Krejčiříka na modrej čiare, ale chýbala im presnosť pri zakončení. Vyrovnania sa v 11. minúte dočkali, keď od modrej čiary Lipovského po ľade prekonal Novajovský. To už Trenčania hru vyrovnali a ohrozovali domáceho brankára najmä strelami od modrej čiary.
Bekhend Preisingera v 16. minúte však skončil v Lašákovej lapačke. Domáci mali aj ďalšie dobré príležitosti, ale ani Kutálek či Školiak a v poslednej minúte ani Mráz už neskórovali. Hral sa celkom svižný hokej, obe mužstvá sa snažili o rýchly prechod do útoku. Druhú časť začali obe mužstvá so štyrmi hráčmi, ked koncom 1. tretiny boli pre vzájomné napadnutie vylúčení Šátek a Klíma. Pozornosť Lašájka vyskúšal Stieler, ale gól nedal. Lipovského pre zmenu ohrozil Trenčan Rusnák, ale jeho strele chýbala väčšia presnosť. Následne mali dobré príležitosti Obdržálek a Kulha, zostali však nevyužité. Hostia hrali od 24. minúty presilovku po vylúčení Mikésku, ku ktorému pribudol aj Barák. napriek 35-sekundovej prevahe o dvoch hráčov Trenčania gól nedali. Potom mali domáci dve presilovky po vylúčení Liptáka a Nemčíka, ale zaujala iba Obdržálkova strela do Lašáka. Až Mrázova strela v 35. minúte si šťastne našla cestu do siete Lašákovej bránky a domáci sa tak ujali vedenia. V nasledujúcej minúte bol v úniku faulovaný Preisinger, trestné strieľanie však nepremenil. Pekná akcia prvého skalického útoku v 37. minúte skončila presnou strelou Obdržálka do Lašákovej masky. Následne boli vylúčení Preisinger a Pozník a hralo sa 4:4. Ťažkú strelu Nemčíka od modrej čiary s námahou kryl Lipovský. Deväť sekúnd pred klaksónom bol vylúčený domáci Lažo, ale hostia presilovku nevyužili. Dobrú šancu mal v 45. minúte hosťujúci Rusnák, potom aj Petroviský, ale Lipovský so šťastím zachránil. V tejto minúte sa hostia predsa len dočkali gólu zásluhou dôrazu Komínka, ktorý zblízka prekonal Lipovského. Domáci potom mali od 46. minúty početnú výhodu a vylúčenie Novajovského využili za 5 sekúnd Kulhom. Následne hostia otvorili hru a skúsili vyrovnať nepriaznivý stav. V 52. minúte sa strhla na ľade šarvátka, po ktorej boli vylúčení dvaja domáci a jeden hosťujúci hráč, hralo sa 5:4. Trenčania však svoju presilovku opäť nevyužili. Na 4:2 sa podarilo v 55. minúte zblízka zvýšiť Šátkovi. V 57. minúte bol vylúčený domáci Kulha za útočný faul a hostia sa rozhodli pre hru 6:4 bez brankára. Na 3:4 znížili Mikulom. Zápas sa tak zdramatizoval, ale domáci už zaslúžené tesné víťazstvo ubránili.

Góly: 5. Obdržálek (M. Preisinger), 35. B. Mráz (B. Jankovič, Kutálek), 46. M. Kuľha (R. Školiak), 55. Šátek (R. Školiak) - 11. Novajovský (T. Klíma), 45. Komínek (Novajovský, D. Buc), 59. O. Mikula (Pozník, T. Klíma). Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: B. Mráz (Skalica) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Bundil, M. Novák - Junek, Tvrdoň, 1 366 divákov.

SKALICA: M. Lipovský - Barák, Gründling, Mikéska, M. Sloboda, B. Jankovič, Krejčiřík - M. Kuľha, R. Školiak, Obdržálek - Lažo, Stieler, M. Preisinger - Kutálek, B. Mráz, Šátek.

TRENČÍN: Lašák - Pozník, M. Nemčík, Čerešňák, Novajovský, M. Habšuda, Bobček, E. Bednár, Ryzák - D. Buc, Róbert Petrovický, Komínek - O. Mikula, Troliga, Šišovský - D. Hudec, T. Klíma, P. Koyš - Šimíček, O. Rusnák, T. Lipták.