Sobota, 23. jún, 2018 | Meniny má Sidónia

Dukla vysoko podľahla reprezentačnej dvadsiatke

Slovenská dvadsiatka v závere prípravy na blížiace sa majstrovstvá sveta juniorov vo Švédsku odohrala modelovaný zápas proti Trenčínu. Zverenci Ernesta Bokroša Duklu porazili presvedčivo 8:3.

Dukla Trenčín – Slovensko „20“ 3:8 (2:3, 1:2, 0:3)

Domáci celok dnes nastúpil vo svojich typických žlto-červených dresoch proti výberu Slovenska do 20 rokov. Úvod stretnutia nebol pre oko diváka príliš zaujímavý, pozornosť si ale zaslúžila situácia pred Nagyom na začiatku 2. minúty, kedy Daňo vybojoval puk, poslal ho Lunterovi, ktorý čakal osamotený pred bránkou, ale jeho strela bola nepresná. Priamym zásahom sa však mohol pochváliť o tri minúty neskôr Mlynčár, ktorý tak otvoril skóre zápasu. Trenčanom na možnosť vyrovnať najskôr nepomohla ani prvá presilová hra, počas tej druhej sa už tešili. Jeden z hráčov "dvadsiatky" poslal puk za Barošov chrbát po tom, ako Rusnák rozohrával spoza bránky. Sklamanie z vlastného gólu ale čoskoro vystriedala radosť, Reway poslal prihrávku ponad hokejku obrancu na voľného Kolenu a ten zakončil strelou pod hornú žŕdku. V 16. minúte sa domácim opäť podarilo zásluhou Šimíčka vyrovnať, ten usmernil puk do bránky po Nemčíkovej strele od modrej. Bojovnosť na strane hostí ale nechýba, o pár sekúnd zase viedli, tentokrát Nagya prekonal trenčiansky odchovanec Daňo. Po dvadsiatich minútach hry tak odchádzali do šatní spokojnejší reprezentační mladíci.

Druhé dejstvo prinieslo podobný scenár ako to prvé, o góly opäť nebola núdza. Už v 22. minúte poslal do dvojgólového vedenia svoj tím Marko Daňo. O krátku chvíľu puk dvakrát po sebe rozozvučal žŕdku Nagyovej bránky, konkrétne po strele Cehlárika a Gachulinca. Hostia hrali v psychickej pohode, no súčasne nechýbala ani túžba po ďalších góloch. Ten ďalší síce padol vďala Troligovi do ich bránky, ale následne dvíhali ruky od radosti už len oni. Ešte pred koncom tretiny sa podarilo zvýšiť skóre Rewayovi, ktorý vybojoval puk v útočnom pásme a po vzájomnej prihrávke s Lužom vystrelil z ľavého kruhu.

Záverečnú časť možno označiť ako trenčianske trápenie. Síce v jej úvode ešte dohrávali presilovku zo záveru druhej tretiny a šancí mali bohato, Baroša nie a nie prekonať. Naopak dvadsiatkárski mladíci sa naďalej bavili hokejom, v 46. minúte zvýšil na 3:6 Cehlárik, v 54. minúte upravil skóre Gríger. Gólová sprcha však nekončila, tri a pol minúty pred koncom zápasu sa na listinu strelcov podpísal Rusina po tom, čo do bránky dotlačil nastrelený puk. Reprezentanti tak jednoznačne preukázali, že odhodlanie bojovať im nechýba a na juniorskom šampionáte sú pripravení bojovať len o tie najlepšie miesta.

Góly a asistencie: 10. Rusnák (Komínek, Pozník), 16. Šimíček (Nemčík, Lipták), 33. Troliga (Novajovský, Bobček) – 5. Mlynčár (Černák), 14. Kolena (Reway), 17. Daňo (Cehlárik), 22. Daňo (Lunter, Cehlárik), 38. Reway (Kolena, Predajniansky), 46. Cehlárik (Lunter, Daňo), 54. Griger (Reway), 57. Rusina (Kolena, Reway). Vylúčení: 10:7 na 2 min. presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Konc D. – Šefčík, Tvrdoň.

TRENČÍN: Nagy – Nemčík, Pozník, Novajovský, Palovič, Bednár, Bobček, Bagin – Klíma, Rusnák, Komínek – Mikula, Troliga, Šišovský – Šimíček, Hegyi, Lipták – Záborský, Nemček, Stantien

SR 20: Baroš – Predajniansky, Luža, Gachulinec, Rusina, Černák, Valjent, Dinda, Kečkeš – Reway, Kolena, Griger – Cehlárik, Daňo, Lunter – Minárik, Mlynčár, Koyš – Skalický, Šimun, Tibenský