Sobota, 18. august, 2018 | Meniny má Elena, Helena

Hetrik Mikulu v jedenásťgólovej prestrelke

V zápase bohatom na góly sa Dukla presadila sedemkrát.

Dukla Trenčín - HK Poprad 7:4 (4:0, 1:1, 2:3)

Oba kolektívy vstúpili do zápasu aktívne a snažili sa tlačiť pred bránku súpera. Trenčania sa ujali vedenia v šiestej minúte, keď využili hrubicu v obrane hostí. Strelu Tomana ešte Popradčania zblokovali, no opakovaný pokus Hudeca skončil nad lapačkou Sidora - 1:0. O necelú minútu už bol rozdiel dvojgólový. Lipták strelou z druhého sledu prinútil trénera Jančušku k oddychovému času. Následne sa Dukle núkala šanca pridať gól v presilovej hre, Mikula však netrafil odkrytú bránku. V trinástej minúte pridal vo vlastnom oslabení Mikula tretí gól - pomedzi betóny gólmana. O dve minúty skóroval strelou od modrej čiary Bagin - 4:0.

Hostia sa za nepriaznivého stavu nevzdávali a pokračovali v aktívnej hre. Takáč trafil žŕdku Lašákovej bránky a Krotákov pokus domáci gólman zlikvidoval hruďou. Dukla pridala piaty gól v presilovej hre. Novajovského puk tečoval Toman a všetko napokon potvrdil až videorozhodca. Minútu pred polovicou zápasu za Poprad znížil najskúsenejší hráč na ľade Kroták. Tento gól hostí nabudil, ale svoje miesto si vždy zastal Lašák.

Popradskú iskierku nádeje vykresal v 49. minúte Lapšanský, keď si vychutnal Lašáka. Tá však tlela iba tri minúty: Šišovského prihrávku z voleja využil Mikula. Ten istý hráč v 54. minúte zavŕšil hetrik, keď dorazil puk za dezorientovaného Sidora. Hosťom sa kuriózny gól podarilo streliť štyri minúty pred koncom, keď si Bagin nešťastne zrazil puk do vlastnej bránky - 7:3. Gólovú bodku za stretnutím pridal dorážkou na 7:4 Sýkora.

Góly: 6. D. Hudec (M. Toman), 6. T. Lipták (O. Rusnák, Pozník), 13. O. Mikula, 15. E. Bagin (F. Nemček), 27. M. Toman (Novajovský, O. Mikula), 52. O. Mikula (Šišovský), 54. O. Mikula (Troliga, Novajovský) - 29. A. Kroták (M. Paločko, S. Takáč), 49. Lapšanský (T. Sýkora), 56. Lapšanský (Štals), 58. T. Sýkora (Štals)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Troliga (Trenčín) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc - Junek, Šefčík, 1 058 divákov

Trenčín: Lašák - M. Nemčík, Pozník, Novajovský, Čerešňák, E. Bednár, Bobček, E. Bagin, Ryzák - Kútny, O. Rusnák, Komínek - O. Mikula, Troliga, Šišovský - D. Hudec, M. Toman, J. Pardavý - Šimíček, F. Nemček, T. Lipták.

Poprad: Sidor - Drábek, Gaborčík, Fabian, Jáchym, Makovský, D. Šterbák - T. Sýkora, Štals, Lapšanský - M. Nagy, Mlynarovič, Vaic - A. Kroták, S. Takáč, M. Paločko - Belluš, L. Paukovček.

Milan Staš (tréner Trenčína): "Lepší úvod sme si ani nemohli priať. Štvorgólové vedenie však nezaručovalo víťazstvo. Po tomto náskoku sme sa zamerali na bránenie. Chvíľami nám to vychádzalo. O tri body sme bojovali do poslednej chvíle. Škoda, že sme si dojem zo zápasu pokazili dvoma lacnými gólmi v závere. Takéto duely sa musíme naučiť dohrávať. Chalanom patrí vďaka za predvedený výkon a aj za tri zlaté body do ďalších bojov o play-off."

Vladimír Turan (asistent trénera Popradu): "Dnešný zápas bol z našej strany veľmi zlý. Od začiatku nám chýbalo srdce, korčuľovanie a odhodlanie ako v stretnátí s Banskou Bystricou. Dopustili sme sa hrubých individuálnych chýb, práve nimi sme súpera posadili na koňa. Tí sa chytili šance a využili ju. Teší ma, že sme sa nezložili ani za vysoko nepriaznivého stavu a prikrášlili výsledok."

1. Najkrajšie americké národné parky
  2. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  3. Keď Slováci krotia morský vietor
  4. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  5. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  6. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?

Skúmali poškodenie hrádze vodnej nádrže po piatkovom zemetrasení

Na hrádzi vodnej nádrže Baračka v Trenčianskych Tepliciach nezistili vodohospodári v súvislosti s piatkovým zemetrasením žiadne anomálie, priesaky, trhliny či poškodenia.

Návštevnosť objektu už prekročila rekord z roku 2011.

Hrad zachraňujú už desať rokov. Dnes pripravili zaujímavú akciu

Kontúry Bystrického hradu sa stále jasnejšie rysujú. Na záchrane sa intenzívne pracuje už desať rokov. Dnes organizujú podujatie, ktoré je pripomienkou snáh. Bude aj prekvapenie.

V unikátnom betleheme v Hornej Lidči objavíte architektonické skvosty

Vyše dvadsať najvyhľadávanejších turistických cieľov Trenčianskeho kraja zakomponovali tvorcovia do unikátneho mechanického betlehemu v Hornej Lidči.

Depetris si hľadá pôsobisko. Bol v kontakte s Trnavou

V sezóne 2012/2013 bol v drese Trenčína najlepším strelcom Corgoň ligy. Následne sa presunul do Turecka, Česka, Mexika. Po pôsobení v Trnave ostatné dva roky pôsobil v rodnej Argentíne. Dnes si hľadá nové pôsobisko.