Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Hetrik Mikulu v jedenásťgólovej prestrelke

V zápase bohatom na góly sa Dukla presadila sedemkrát.

Dukla Trenčín - HK Poprad 7:4 (4:0, 1:1, 2:3)

Oba kolektívy vstúpili do zápasu aktívne a snažili sa tlačiť pred bránku súpera. Trenčania sa ujali vedenia v šiestej minúte, keď využili hrubicu v obrane hostí. Strelu Tomana ešte Popradčania zblokovali, no opakovaný pokus Hudeca skončil nad lapačkou Sidora - 1:0. O necelú minútu už bol rozdiel dvojgólový. Lipták strelou z druhého sledu prinútil trénera Jančušku k oddychovému času. Následne sa Dukle núkala šanca pridať gól v presilovej hre, Mikula však netrafil odkrytú bránku. V trinástej minúte pridal vo vlastnom oslabení Mikula tretí gól - pomedzi betóny gólmana. O dve minúty skóroval strelou od modrej čiary Bagin - 4:0.

Hostia sa za nepriaznivého stavu nevzdávali a pokračovali v aktívnej hre. Takáč trafil žŕdku Lašákovej bránky a Krotákov pokus domáci gólman zlikvidoval hruďou. Dukla pridala piaty gól v presilovej hre. Novajovského puk tečoval Toman a všetko napokon potvrdil až videorozhodca. Minútu pred polovicou zápasu za Poprad znížil najskúsenejší hráč na ľade Kroták. Tento gól hostí nabudil, ale svoje miesto si vždy zastal Lašák.

Popradskú iskierku nádeje vykresal v 49. minúte Lapšanský, keď si vychutnal Lašáka. Tá však tlela iba tri minúty: Šišovského prihrávku z voleja využil Mikula. Ten istý hráč v 54. minúte zavŕšil hetrik, keď dorazil puk za dezorientovaného Sidora. Hosťom sa kuriózny gól podarilo streliť štyri minúty pred koncom, keď si Bagin nešťastne zrazil puk do vlastnej bránky - 7:3. Gólovú bodku za stretnutím pridal dorážkou na 7:4 Sýkora.

Góly: 6. D. Hudec (M. Toman), 6. T. Lipták (O. Rusnák, Pozník), 13. O. Mikula, 15. E. Bagin (F. Nemček), 27. M. Toman (Novajovský, O. Mikula), 52. O. Mikula (Šišovský), 54. O. Mikula (Troliga, Novajovský) - 29. A. Kroták (M. Paločko, S. Takáč), 49. Lapšanský (T. Sýkora), 56. Lapšanský (Štals), 58. T. Sýkora (Štals)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše: Troliga (Trenčín) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: D. Konc - Junek, Šefčík, 1 058 divákov

Trenčín: Lašák - M. Nemčík, Pozník, Novajovský, Čerešňák, E. Bednár, Bobček, E. Bagin, Ryzák - Kútny, O. Rusnák, Komínek - O. Mikula, Troliga, Šišovský - D. Hudec, M. Toman, J. Pardavý - Šimíček, F. Nemček, T. Lipták.

Poprad: Sidor - Drábek, Gaborčík, Fabian, Jáchym, Makovský, D. Šterbák - T. Sýkora, Štals, Lapšanský - M. Nagy, Mlynarovič, Vaic - A. Kroták, S. Takáč, M. Paločko - Belluš, L. Paukovček.

Milan Staš (tréner Trenčína): "Lepší úvod sme si ani nemohli priať. Štvorgólové vedenie však nezaručovalo víťazstvo. Po tomto náskoku sme sa zamerali na bránenie. Chvíľami nám to vychádzalo. O tri body sme bojovali do poslednej chvíle. Škoda, že sme si dojem zo zápasu pokazili dvoma lacnými gólmi v závere. Takéto duely sa musíme naučiť dohrávať. Chalanom patrí vďaka za predvedený výkon a aj za tri zlaté body do ďalších bojov o play-off."

Vladimír Turan (asistent trénera Popradu): "Dnešný zápas bol z našej strany veľmi zlý. Od začiatku nám chýbalo srdce, korčuľovanie a odhodlanie ako v stretnátí s Banskou Bystricou. Dopustili sme sa hrubých individuálnych chýb, práve nimi sme súpera posadili na koňa. Tí sa chytili šance a využili ju. Teší ma, že sme sa nezložili ani za vysoko nepriaznivého stavu a prikrášlili výsledok."

4. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  5. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
  10. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 7 750

V považskobystrickej nemocnici napreduje výstavba moderného diagnostického centra

Súčasťou Nemocnice s poliklinikou Považská Bystrica sa už budúci rok stane budova Centra diagnostiky, ktorá míľovými krokmi rastie v centrálnom priestore nemocničného vnútrobloku. Výstavba nového pavilónu má nadregionálny význam.

Shoreovci na odchode. Za pár zápasov nazbierali 20 bodov

Dukla prišla o údernú dvojicu bratov Shoreovcov.

Dukla nestačila na Košice.

Trenčianski sudcovia nesúhlasia s návrhom na zrušenie krajského súdu

Tridsať sudcov Krajského súdu v Trenčíne sa podpísalo pod stanovisko Sudcovskej rady, ktorá vyjadrila svoj nesúhlas zo zrušením trenčianskeho krajského súdu v rámci pripravovanej reformy justície.

Budova Krajského súdu v Trenčíne.

Bitka a krv na ľade počas tréningu. S Řepíkom sme neverili vlastným očiam, spomína Mário Bližňák

Ako 17-ročný nastúpil proti Michalovi Handzušovi. V drese Vancouveru odohral šesť zápasov a strelil jeden gól. Po návrate do Európy zažil výbornú sezónu v Sparte Praha a striebro z majstrovstiev sveta. Pred rokom Mário Bližňák ukončil hokejovú kariéru.