Piatok, 22. február, 2019 | Meniny má Etela

Dukla nezvládla záver zápasu

Trenčania stratili tri body v závere zápasu. So Skalicou nezvládli záverečných šesť minút.

Trenčín prehral so Skalicou.Trenčín prehral so Skalicou.(Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 4:5 (1:0, 2:2, 1:3)

Väčšiu snahu v prvej tretine predviedli domáci Trenčania, ktorí zo svojich šancí premenili jednu - v pätnástej minúte po prihrávke spoza bránky Bobček strelou z prvej zužitkoval presilovku. Hostia sa tiež útočne snažili, no stroskotávali na nedôraznom zakončovaní. Zápasu síce chýbala väčšia herná kvalita, ale mužstvá aspoň hrali s dobrým nasadením a hokej mal spád.

V 23. minúte hosťujúci Kuľha napálil do hornej žŕdky, trenčianska odpoveď prišla o dve minúty: Toman z pravého kruhu prestrelil brankára Romančíka, takže domáci viedli už 2:0. Skalica však zakrátko dokázala zareagovať, keď v 27. minúte využil presilovku tečom tesne pred bránkou Kropáč. Ďalšiu početnú výhodu zužitkovali aj domáci: v 34. minúte sa presadil Kútny a vrátil Trenčínu stratený dvojgólový náskok - 3:1. Pri priebežnej gólovej prestrelke však "vojaci" oň onedlho opäť prišli, pretože v 36. minúte Lažo strelou z uhla upravil na 2:3 z pohľadu Skalice.

Domácim sa v 46. minúte podarilo viac sa priblížiť k víťazstvu: v neprehľadnej situácii pred bránkou sa najlepšie zorientoval Troliga, ktorý poslal puk popod ležiaceho gólmana do siete - 4:2. Aj do tretice sa však Skalici podarilo skorigovať na rozdiel gólu - v 53. minúte zavesil pod hornú žŕdku Obdržálek. Scenár z druhej tretiny sa však nezopakoval, pretože hostia sa už nezastavili a tentoraz sa im podarilo v strieľaní gólov pokračovať. V 55. minúte po tečovanej strele od modrej čiary prišlo vyrovnanie na 4:4, autorom bol Vyrůbalík. Navyše, v posledných dvoch minútach riadneho hracieho času mali Záhoráci výhodu presilovky, v závere dokonca o dvoch hráčov, čo im pomohlo dokonať obrat: 41 s pred sirénou Skaličania vyšachovali domácu obranu a Obdržálek zblízka do odkrytej bránky dal ich víťazný gól.

Góly: 15. Bobček (O. Rusnák, Komínek),25. M. Toman (O. Mikula, Troliga), 34. Kútny (Bobček, O. Rusnák), 46. Troliga (Šišovský, O. Mikula) - 27. R. Kropáč (Vyrůbalík, R. Školiak), 36. Lažo (M. Preisinger), 53. Obdržálek (L. Kozák), 55. Vyrůbalík (Obdržálek, L. Kozák), 60. Obdržálek (R. Školiak, M. Kuľha). Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Lažo (Skalica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Staňo - J. Tvrdoň, Výleta, 1 042 divákov.

TRENČÍN: Lašák - M. Nemčík, Bobček, Novajovský, Čerešňák, E. Bagin, E. Bednár - Kútny, O. Rusnák, Komínek - O. Mikula, Troliga, Šišovský - M. Toman, F. Nemček, T. Klíma - D. Hudec, Michal Hlinka, T. Lipták.

SKALICA: P. Romančík - Vyrůbalík, L. Kozák, Trška, Mikéska, Srnec, Krejčiřík - Lažo, R. Školiak, Obdržálek - M. Kuľha, M. Preisinger, M. Sloboda - Kutálek, B. Mráz, Šátek - B. Jankovič, Stieler, R. Kropáč.

Milan Staš (tréner Trenčína): "Žiaľ v tomto zápase sme ukázali dve rozdielne tváre. Tú dobrú pracovitú, vďaka ktorej sme si utvorili vedenie 4:2 a mali sme si ho už udržať až do konca zápasu. Potom sme však ukázali tú horšiu tvár, keď sme vlastnou nedisciplinovanosťou nechali súpera zvrátiť stav, takže tento zápas sme napokon stratili. Je na zváženie, či niektorí hráči, ktorí robia hrubé chyby, majú na to, aby hrali v extralige. Potrebujeme zbierať body na postup do play-off."

Andrej Výboh (tréner Skalice): "Súper mal spočiatku tlak a vypracoval si dostatok gólových šancí, z ktorých sa mu podarilo skórovať, a to v rovnovážnom stave aj presilových hrách. My sme až postupne zlepšili náš prístup k zápasu, vďaka čomu sa nám na jeho konci podarilo dosiahnuť obrat. Víťazstvo si ceníme, pretože Trenčín nebol jednoduchým súperom a väčšiu časť zápasu hral pomerne dobre."

1. Štefánka by Pulitzer
  2. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  1. Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov
  2. Prihlásili ste sa ako dobrovoľník na Olympiádu v Tokiu?
  3. Šesťročné dlhopisy teraz s výnosom až 7 % p.a.
  4. Štefánka by Pulitzer
  5. Počuli ste už o integrovane pestovanej zelenine?
  6. Konferencia - EU support for research
  7. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  8. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?
  10. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime 2 920

Chrípková vlna pokračuje: Osem nemocníc v TSK dostalo pre chrípku odporúčanie na zákaz návštev

Lekári v Trenčianskom samosprávnom kraji nahlásili tento týždeň viac ako desaťtisíc akútnych respiračných ochorení.

FOTO+VIDEO: Američan ukázal policajtom obscénne gesto a unikal veľkou rýchlosťou

Trenčianski diaľniční policajti namerali vodičovi automobilu Audi A6 poriadne prekročenie rýchlosti.

Američan poriadne prekročil rýchlosť.

Letecké opravovne Trenčín odovzdajú Afgancom druhý vrtuľník Mi-17 po generálnej oprave

Letecké opravovne Trenčín sú pripravené odovzdať afganským vzdušným silám ďalší vrtuľník Mi-17 po generálnej oprave.

Prvý z trojice vrtuľníkov Mi-17 z Afganistanu určených na generálnu opravu, ktorú budú realizovať Letecké opravovne Trenčín (LOT), dorazil do Trenčína po 19:00 hodine vo štvrtok 3. novembra 2016.

Trojica futbalistov ohlásila koniec reprezentačnej kariéry

Mesiac pred začiatkom novej kvalifikácie na ME 2020 sa traja z najskúsenejších slovenských reprezentantov rozhodli ukončiť kariéru v národnom tíme.

Pri transformácii zariadení sociálnych služieb sa TSK inšpiruje v Zlínskom kraji

Zabezpečenie sociálnych služieb poskytovaných na komunitnej úrovni a podpora plynulého procesu deinštitucionalizácie zariadení sociálnych služieb je cieľom projektu TSK.

Predposlednou aktivitou medzinárodného projektu bola v tretí februárový utorok Fašiangová zábava v priestoroch Kultúrneho domu v Pruskom, ktorej sa zúčastnili všetci partneri projektu, zamestnanci i klienti spolupracujúcich zariadení.