Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Dukla nezvládla záver zápasu

Trenčania stratili tri body v závere zápasu. So Skalicou nezvládli záverečných šesť minút.

Trenčín prehral so Skalicou.Trenčín prehral so Skalicou. (Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

Dukla Trenčín - HK 36 Skalica 4:5 (1:0, 2:2, 1:3)

Väčšiu snahu v prvej tretine predviedli domáci Trenčania, ktorí zo svojich šancí premenili jednu - v pätnástej minúte po prihrávke spoza bránky Bobček strelou z prvej zužitkoval presilovku. Hostia sa tiež útočne snažili, no stroskotávali na nedôraznom zakončovaní. Zápasu síce chýbala väčšia herná kvalita, ale mužstvá aspoň hrali s dobrým nasadením a hokej mal spád.

V 23. minúte hosťujúci Kuľha napálil do hornej žŕdky, trenčianska odpoveď prišla o dve minúty: Toman z pravého kruhu prestrelil brankára Romančíka, takže domáci viedli už 2:0. Skalica však zakrátko dokázala zareagovať, keď v 27. minúte využil presilovku tečom tesne pred bránkou Kropáč. Ďalšiu početnú výhodu zužitkovali aj domáci: v 34. minúte sa presadil Kútny a vrátil Trenčínu stratený dvojgólový náskok - 3:1. Pri priebežnej gólovej prestrelke však "vojaci" oň onedlho opäť prišli, pretože v 36. minúte Lažo strelou z uhla upravil na 2:3 z pohľadu Skalice.

Domácim sa v 46. minúte podarilo viac sa priblížiť k víťazstvu: v neprehľadnej situácii pred bránkou sa najlepšie zorientoval Troliga, ktorý poslal puk popod ležiaceho gólmana do siete - 4:2. Aj do tretice sa však Skalici podarilo skorigovať na rozdiel gólu - v 53. minúte zavesil pod hornú žŕdku Obdržálek. Scenár z druhej tretiny sa však nezopakoval, pretože hostia sa už nezastavili a tentoraz sa im podarilo v strieľaní gólov pokračovať. V 55. minúte po tečovanej strele od modrej čiary prišlo vyrovnanie na 4:4, autorom bol Vyrůbalík. Navyše, v posledných dvoch minútach riadneho hracieho času mali Záhoráci výhodu presilovky, v závere dokonca o dvoch hráčov, čo im pomohlo dokonať obrat: 41 s pred sirénou Skaličania vyšachovali domácu obranu a Obdržálek zblízka do odkrytej bránky dal ich víťazný gól.

Góly: 15. Bobček (O. Rusnák, Komínek),25. M. Toman (O. Mikula, Troliga), 34. Kútny (Bobček, O. Rusnák), 46. Troliga (Šišovský, O. Mikula) - 27. R. Kropáč (Vyrůbalík, R. Školiak), 36. Lažo (M. Preisinger), 53. Obdržálek (L. Kozák), 55. Vyrůbalík (Obdržálek, L. Kozák), 60. Obdržálek (R. Školiak, M. Kuľha). Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Lažo (Skalica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Staňo - J. Tvrdoň, Výleta, 1 042 divákov.

TRENČÍN: Lašák - M. Nemčík, Bobček, Novajovský, Čerešňák, E. Bagin, E. Bednár - Kútny, O. Rusnák, Komínek - O. Mikula, Troliga, Šišovský - M. Toman, F. Nemček, T. Klíma - D. Hudec, Michal Hlinka, T. Lipták.

SKALICA: P. Romančík - Vyrůbalík, L. Kozák, Trška, Mikéska, Srnec, Krejčiřík - Lažo, R. Školiak, Obdržálek - M. Kuľha, M. Preisinger, M. Sloboda - Kutálek, B. Mráz, Šátek - B. Jankovič, Stieler, R. Kropáč.

Milan Staš (tréner Trenčína): "Žiaľ v tomto zápase sme ukázali dve rozdielne tváre. Tú dobrú pracovitú, vďaka ktorej sme si utvorili vedenie 4:2 a mali sme si ho už udržať až do konca zápasu. Potom sme však ukázali tú horšiu tvár, keď sme vlastnou nedisciplinovanosťou nechali súpera zvrátiť stav, takže tento zápas sme napokon stratili. Je na zváženie, či niektorí hráči, ktorí robia hrubé chyby, majú na to, aby hrali v extralige. Potrebujeme zbierať body na postup do play-off."

Andrej Výboh (tréner Skalice): "Súper mal spočiatku tlak a vypracoval si dostatok gólových šancí, z ktorých sa mu podarilo skórovať, a to v rovnovážnom stave aj presilových hrách. My sme až postupne zlepšili náš prístup k zápasu, vďaka čomu sa nám na jeho konci podarilo dosiahnuť obrat. Víťazstvo si ceníme, pretože Trenčín nebol jednoduchým súperom a väčšiu časť zápasu hral pomerne dobre."

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Blíži sa veľká obnova kina Panorex

Náklady na opravu odhaduje mesto na 2,5 milióna eur.

Vizualizácia interiéru kina

Na Slovensku bude od 24. októbra do 1. novembra platiť zákaz vychádzania

Výnimky tvoria cesty do práce, obchodu, lekárne či na vychádzku so psom.

Igor Matovič hovorí o nových opatreniach.

Školy budú od pondelka 26. októbra do piatka 27. novembra zatvorené

Výnimku z tohto opatrenia majú detské jasle, materské školy a prvý stupeň základných škôl.

Hokejisti HK Dukla Trenčín - ilustračná fotografia.