Utorok, 19. jún, 2018 | Meniny má Alfréd

Trenčín po jeseni druhý, Myjava nestačila na Košice

Šláger 19. kola Trenčín zvládol. V Ružomberku zvíťazil 2:1. O troch bodoch rozhodol v závere Malec, ktorý je aj najlepším strelcom súťaže. Myjava na východe nepochodila.

Trenčín zvíťazil pod Čebraťom. Zimuje druhý.(Zdroj: TASR)

MFK Ružomberok - AS Trenčín 1:2 (0:0)

Domáci boli od začiatku iniciatívnejší. Už v tretej minúte poslal Ďubek kolmý pas Tawambovi, tomu však v rozhodujúcom momente Rundič vzal loptu. Nasledovala Tawambova propagačná strela z diaľky, s ktorou Volešák nemal žiadny problém. Po štvrťhodine hry agilný Tawamba našiel centrom Lačného, jeho pokus zblízka skončil na brvne. Potom Tawamba prihral Lačnému, ten mu loptu vrátil a následnú strelu kamerunského ofenzívneho hráca z hranice malého obdĺžnika gólman Trenčína reflexívne vyrazil. V 30. min Zošák z ľavej strany ponúkol centrom gólovú možnosť Tawambovi, ale jeho zakončeniu chýbal potrebný dôraz. Vzápätí Volešák vytlačil nad brvno ďalekonosný pokus R. Bartoša. Hostia sa prebrali až v 36. min, keď po nedorozumení v obrane MFK zachránil P. Maslo. O pár sekúnd prišla kontra Ružomberka a na jej konci bola nepresná strela Ďubeka. Hneď z ďalšieho protiútoku mohli Trenčania skórovať, no Malecovi v gólovej pozícii hlavička nesadla. Bodku za prvým polčasom dala Van Kesselova strela do Penksových rúk.

V 50. min bol v šanci Lačný, jeden z hosťujúcich hráčov ho nedovolene zastavil, pričom rozhodca Smolák situáciu neposúdil ako faul. O minútu po strele Van Kessela vypadla Penksovi lopta z rúk a Mondek zblízka pohodlne otvoril skóre - 0:1. Liptákov nečakaný úder nezrazil na kolená. Naopak, v 60. min sa im podarilo vyrovnať Lačným, ktorému do behu prihral Zošák. Potom sa na ružomberskú bránku rútil Van Kessel, ale z dvadsiatich metrov nenamieril presne. V 72. min Ďubekov trestný kop z veľkého obdĺžnika pristál na spojnici konštrukcie AS. V 84. min Zreľák nepresne rozohral, nasledoval útok hostí, ktorý strelou pod brvno zakončil Malec.
Góly: 60. Lačný - 52. Mondek, 84. Malec, ŽK: 35. Lačný, 69. Adamovič - 33. Baéz, 72. Rundič, rozhodujú: Smolák - Brendza, Bobko, 1906 divákov.

RUŽOMBEROK: P. Penksa - P. Maslo, Greššák, Adamovič, Zreľák - R. Bartoš, Martin Nagy - Ďubek (78. L. Lupták), Tawamba, Zošák – Lačný.

TRENČÍN: Volešák - Čögley, Kleščík, Rundič, Holúbek - Baéz (79. Bariš) - Hajradinovič (63. Bero), Mišák (87. G. Bezák), Mondek - Van Kessel, T. Malec.
Jozef Vukušič (tréner Ružomberka): "Prehrať doma, zvlášť v takomto dôležitom stretnutí, je ťažké. Moje mužstvo išlo na hranici svojich možností. Náš problém bol v premieňaní šancí, len v úvodných dvadsiatich minútach sme mali tri tutovky. Pred prvým gólom po faule na Lačného mal byť odpískaný pokutový kop. Hrali sme dobre, prehra mrzí o to viac."

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): "Na klzkom teréne to bol veľmi dobrý zápas. Súper mal v prvom polčase dve dobré šance, našťastie pre nás ich nevyužil. Po zmene strán sme už mali viac z hry. Chlapcom ďakujem za dobrý výkon i za celú vydarenú jesennú časť súťaže."

MFK Košice - Spartak Myjava 2:1 (1:0)

O prvé vzrušenie v Čermeli sa postaral Duda, keď v 5. min Novákov center Solnička vyrazil presne na jeho hlavu a lopta skončila na hornej sieti. V ďalších minútach sa hra odvíjala zväčša medzi šestnástkami. Domáci sa pokúšali o rýchle brejky, ale tie sa zväčša končili pre ofsajdové situácie. Na začiatku 22. min Šinglár pekne vysunul Nováka a ten krížnou strelou od žrde otvoril skóre. O tri minúty neskôr sa prvou strelou prezentovali aj hostia, no Pekár mieril len do náručia Tofiloského. V 32. min Novákov priamy kop k žrdi Solnička s námahou chytil. Už o minútu boli hostia blízko k vyrovnaniu, ale Daniel vo výbornej pozícií hlavičkoval nad.

Po zmene strán začali hostia oveľa aktívnejšie a Kukoľovej strele chýbali milimetre. Prišiel však rohový kop v 55. min, na ktorý si najlepšie naskočil Kavka a zvýšil vedenie Košíc. To mohol definitívne potvrdiť Diaby, ktorý bežal sám na Solničku, no nezakončil. O dve minúty neskôr Pekár po Lukšíkovom priamom kope z päťky osamotený prekopol košickú bránku. Aktivita Myjavčanov slávila úspech v 69. min, keď po priamom kope Bruška a hlavičkovom priťuknutí Častulína zblízka znížil Siva. Košičania naďalej vyrážali do kontier a jedna z nich im takmer vyšla. Najprv v 75. min Solnička vyrazil Novákovu strelu a o dve minúty neskôr sa zaskvel aj pri Haskičovom pokuse. V závere Myjavčania túžili po vyrovnaní, no do žiadnej šance ani zakončenia sa nedostali.

Góly: 22. J. Novák, 55. P. Kavka - 69. Siva, ŽK: 34. Šinglár, 85. Hovančík - 31. Lukšík, 44. Šulek, 68. Siva, rozhodovali: Ihring - Mókoš, Kubačka, 1720 divákov

KOŠICE: Tofiloski - Korijkov, P. Kavka, Sekulič, Djordjevič (78. T. Kubík) - Hovančík, Šinglár - J. Novák, Duda (89. Skvašík), Bukata - O. Diaby (73. Haskič).

MYJAVA: Solnička - Siva, Marček, Častulín, Lukšík - Kukoľ (74. Kuračka), Šulek, T. Bruško, Daniel (83. Pelegríni) - Ľ. Urgela (64. Ferenčík), Š. Pekár.

Radoslav Látal (tréner Košíc): "Veľmi si vážim a cením víťazstvo proti kvalitnému tímu. Pred zápasom sme mali veľkú maródku, keď nám chýbali piati hráči. Za stavu 2:0 sme prenechali stred ihriska súperovi, ktorý to využil na zníženie. Chlapci odovzdali na ihrisku všetko a tri body si zaslúžili."

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Chceli sme bodovať nielen pre úspešnú sériu s Košicami, ale aby sme úspešne ukončili jeseň. Domáci však začali lepšie a po Novákovom góle sa ujali vedenia, čo im jednoznačne pomohlo. Po znížení na 1:2 sme robili všetko pre vyrovnanie, ale už sa nám to nepodarilo. Druhému gólu Košíc predchádzala ofsajdová situácia, ale asistent Kubačka bol v zlom postavení."

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!
  2. Anketa: Čo je pre Slovákov dôležité pri nákupoch?
  10. Nepodceňujte bolesť chrbta, môže ísť o zápalové ochorenie
  1. Štátny tajomník envirorezortu: Na sucho musíme byť pripravení.
  2. Užívate konský kolagén a cítite sa ako antický hrdina?
  3. Uncovering Artificial Intelligence in Slovakia
  4. Digitalizácia dokumentov firmám ušetrí nielen peniaze
  5. Intenzívne sa rozvíjajúca spolupráca s čínskymi univerzitami
  6. Šariš obliekol svoje pivá do unikátneho šatu
  7. Chcete zažiť skvelú dovolenku 2018? Na toto netreba zabudnúť!

Hasiči cvičili na Váhu, i na nábreží

Súčasťou cvičenia bol aj zásah potápačov.

Odsúdila ich Jankovská, súd zamietol Janíčkovi a Strelčíkovi obnovu konania

Okresný súd v utorok nevyhovel žiadosti trenčianskych podnikateľov Ondreja Janíčka a Jozefa Strelčíka o obnovu konania z roku 2001, v ktorom ich vtedajšia sudkyňa OS