Soblahov – Myjava „B“ 2:3 (1:2)
Za ideálneho futbalového počasia sme sa Soblahove privítali lídra tabuľky, ktorý to v zápase aj suverénne potvrdil. Už v 2. min sa uvoľnil hosťujúci Vrábeľ, ale jeho strela končila v rukách domáceho brankára. O pár minútach pohrozili aj domáci, keď Huszlicska ideálne vysunul Jambora ale jeho strela skončila mimo brány. V 16. min bol faulovaný domáci útočník a nariadený pokutový kop premenil M. Hrnčár a otvoril skóre 1:0. Domáci do 20. min hrali dobre, ale potom hostia prevzali iniciatívu a v 26. min vyrovnávali na 1:1 , keď po skrumáži v šestnástke domácich loptu do brány dorazil Oríšek. Hostia naďalej predvádzali svoju rozumnú hru a v 37. min Vavák z otočky poslal hostí do vedenia 1:2. V druhom polčase už hostia úplne ovládli hru. Vedeli o sebe, dobre si prihrávali a domáci s nimi nevládali držať krok. V 66. min bol faulovaný pre zmenu hosťujúci útočník a následne z pokutového kopu zvýšil Kvasnica na 1:3. Hostia stále predvádzali výbornú hru a udržali výsledok do konca stretnutia, avšak v 90. min Gašparovič po chybe v obrane vykresal iskierku nádeje. Hostia však už výsledok nepustili.
Góly: M. Hrnčár (11m), Gašparovič – Oríšek, Vavák, Kvasnica (11m), ŽK: 2:1, rozhodoval: Šišovský, počet divákov: 150.
SOBLAHOV: J. Hrnčár – Mrázik, Jantošovič, Talian, Fabo, M. Hrnčár, Hájek, Ďuráči, Pleva, Jambor, Huszlicska (Drienka, Gašparovič)
MYJAVA „B“: Székely – Palkovič, Kvasnica, Vrábel, Horeš, Oríšek, Šimek, Pekník, Bruško, Vavák, Duga (Mareček, Augustín)
Čachtice – V. Hradná 2:1 (2:0)
Začiatok zápasu začali domáci lepšie a v 12. min skórovali po peknej akcii. V 17. min hostia zahrali v 16tke rukou a O. Trebatický zvýšil na 2:0 z pokutového kopu. O 10 min neskôr O. Trebatický dostal zbytočnú červenú kartu za sotenie po prerušení hry. Do konca prvého polčasu sa hostia nezmohli na žiadnu nebezpečnú akciu. Na Začiatku druhého polčasu v 49.. min hostia znížili na 2:1. Ale o 15. min neskôr sa sily na ihrisku vyrovnali po vylúčení hosťujúceho hráča po druhej ŽK. Do konca stretnutia sa obe mužstvá snažili streliť gól, čo sa im však nepodarilo. Diváci videli dobrý futbal a boli so zápasom spokojný.
Góly: O. Trebatický 2 (1 z 11m) - Jandák, ŽK: 2:3, ČK: 1:1, rozhodoval: Ševčík, počet divákov: 150.
ČACHTICE: Druxa – Herák, Straka, Miroslav Trebatický, Sameš, Martin Trebatický, Ďuriš, Peterka, Martin Trebatický, Maraz, O. Trebatický (Imriška)
V. HRADNÁ: I. Ježík – Masár, P. Ježík, M. Kováč, Jandák, Ptrík, Judiny, K. Kováč, P. Kováč, Ševčík, Baláž (J. Ježík, Martin Kováč)
Skalka n/V. – Tr. Jastrabie 1:2 (0:0)
Do zápasu lepšie vstúpili hostia, keď už v 2. min hlavičkoval Doktor avšak len nad bránu hostí. Už o 5 min neskôr šiel na bránu hosťujúci útočník, avšak výborne zasiahol domáci brankár Vavruš, ktorý jeho strelu vyrazil. Následne sa v druhom polčase hralo medzi šestnástkami, bez vyloženej šance na jednej či druhej strane. V 59. min sa tešili domáci keď priamy kop Maleca zakončil Bagin. Domáci sa však tz vedenia dlho netešili keď už o 3 min bolo vyrovnané zásluhou T. Fodreka . Domáci napokon prehrali keď na konci zápasu po hrubej chybe v obrane hostia strhli víťazstvo na svoju stranu.
Góly: Bagin – Fodrek, Glasa, ŽK: 0:3, ČK 0:1, rozhodoval: Otiepka, počet divákov: 100.
SKALKA NAD VÁHOM: Vavruš – Sabadka, M. Cíbik, Bagin, Gašperec, Podkopčan, Blaško, Vykopal, Dúžek, B. Cíbik, Malec (Kričfaluši)
TRENČIANSKE JASTRABIE: Lobotka – Koreň, Doktor, Valko, M. Glasa, Kyselica, Mikula, T. Fodrek, R. Glasa, M. Fodrek, Melicher (D. Fodrek, Pavlo)
Pobedim – Ľuborča 4:9 (2:4)
Góly: Uváčik 2, Blahunka, Krajčovič – Naňák 5, Korienek 3, Mihalik, ŽK: 2:1, rozhodoval: Hulínek, 100 divákov.
POBEDIM: Kyselica – Zervan, Bondra, Klimo, Herák, Sedmina, Mikláš (15. Gono), Krajčovič, Blahunka, Gono (76. Pomajbo), Uváčik.
ĽUBORČA: Husár – Bahno (46. Belko), Fabuš (77. Zváč), Lubina (81. Patka), Vavrúš, Machara, Koníček, Mihalik, Zváč, Naňák, Korienek.
Očkov – Bošáca 2:3 (0:2)
Góly: Kozic, Ščepko – Kusenda, Kostelan, Vavro , ŽK: 1:2, rozhodoval: Sokol ml., počet divákov: 80.
OČKOV: Bobocký – Jurčo, KOzic, Ščepko, Gono, Bobocký, Čechvala, Strapatý, Kostolánský, Fačkovec, Horňák (Stacho, Rehák)
BOŠÁCA: L. Figura – R. Kusenda, Staňák, Bero, Bako, Ochodnický, Helík, Kostelan, P. Kusenda, Vavro, V. Figura (Janega, Mihala)
Horné Srnie – Dubodiel 0:2 (0:1)
V dôležitom zápase na ťažkom teréne sa úvodné minúty odohrávali v strede ihriska. V 22. min však prišla zmena, keď akciu hostí z voleja zakončil Hostačný a bolo 0:1. Následne sa domáci snažili zatlačiť súpera no bez vážnejšej šance. Keď pokusy Blaška a Fabuša boli nepresné. V 38. min mali hostia nepriamy kop z 25m, no domáci brankár si so strelou kapitána Kúdelu poradil. V 46. min po hlavičke domáceho B. Blaško brankár hostí loptu vyrazil na brvno. V 50. min mali hostia obrovskú príležitosť, no domáca obrana loptu z prázdnej strany odkopla. Hostia zvýšili svoje vedenie v 58. min zo štandardnej situácie trafil horný roh kapitán Kúdela. V 83. min spálil domáci B. Blaško dobrú príležitosť keď brankár Petrík jeho strelu vyrazil. Do konca stretnutia si už dobre hrajúci hostia umnou hrou víťazstvo ustrážili a tak budú domáci zimovať zahanbujúco na poslednom mieste tabuľky.
Góly: Hostačný, Kúdela , ŽK: 2:1, rozhodoval: Hruda, počet divákov: 100.
HORNÉ SRNIE: Horný – Húserka, M. Šimko, Sekula, J. Šimko, J. Švančárek, Fabuš, M. Blaško, M. Švančárek, Kumančík, Chlebana.
DUBODIEL: M. Petrík – S. Petrík, F. Petrík, A. Janík, B. Janík, Žáčik, Kúdela, M. Trnčák, Knoll, Hostačný, Malec.
Zamarovce – Horná Súča 2:1 (0:0)
Domáci si aj v poslednom zápase vybojovali tri body. Prvý polčas sa im skórovať nepodarilo. Až v 63. min otvoril skóre Drienka a ten istý hráč zvýšil v 83. min na 2:0. Hosťom sa v 90. min podarilo znížiť na konečných 2:1.
Góly: B. Drienka 2 – Repa, ŽK: 2:3, rozhodoval: Ježík, 150 divákov.
ZAMAROVCE: Mikloš – B. Drienka (83. Chudý), Daniel Jančovič, Poruban, Myslivec, Chochlík (90. Garaj), Dragula (61. Fraňo), Minárik, Drienka, Zemanovič, Dávid Jančovič.
H. SÚČA: Seriš – Zemanovič, Machara, Kalík, Lukšo (72. Bartek), Repa, Ján Dohnan, P. Dohnan, Blaho, Machara (81. Mrázik), Kučerák.
Dolná Súča – V. Bierovce/Opatovce 3:3 (1:3)
Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim. V 3. min vysunul Sirotný A. Plevu, ktorý šiel sám na brankára a otvoril skóre zápasu. V 15. min zahrával Trúnek rohový kop, na center si naskočil Gajdošík, no jeho koník tesne minul bránu. Od polovice polčasu domácich šťastie opustilo a do čoho hostia kopli, to skončilo v bráne. Pri všetkom bol Barták, ktorý najskôr vyrovnal na 1:1, zvýšil na 1:2 a napokon po tečovenej strele aj na 1:3. Druhý polčas začali lepšie domáci a Gajdošík znížil na 2:3 z pokutového kopu. V 76. min na 3:3 vyrovnal Vendžúr. V samom závere nebezpečne pálil Trúnek, ale brankár jeho strelu vyrazil. Z pohľadu domácich to bol festival nepremenených šancí. V zápase si za predvedený výkon zaslúžili vyhrať, ale futbal sa hrá na góly, a tak sa skončilo stretnutie remízou.
Góly: A. Pleva, M. Gajdošík, Vendžúr – Barták 3, ŽK: 2:3, rozhodoval: Dohál, 100 divákov.
1. Myjava B 16 12 0 4 43:17 36
2. Ľuborča 16 11 3 2 44:20 36
3. Čachtice 16 11 3 2 33:17 36
4. Veľká Hradná 16 11 0 5 46:23 33
5. Tr. Jastrabie 16 8 6 2 19:15 30
6. Zamarovce 16 7 2 7 34:43 23
7. Dolná Súča 16 6 4 6 29:23 22
8. V. Bierovce-Op. 16 6 4 6 28:26 22
9. Horná Súča 16 7 1 8 31:33 22
10. Bošáca 16 6 3 7 28:36 21
11. Skalka 16 4 6 6 15:18 18
12. Pobedim 16 5 2 9 24:43 17
13. Dubodiel 16 4 3 9 29:39 15
14. Očkov 16 4 2 10 34:39 14
15. Soblahov 16 3 2 11 19:38 11
16. Horné Srnie 16 2 1 13 14:40 7
Autor: Ľubomír Beňo