Sobota, 23. január, 2021 | Meniny má MilošKrížovkyKrížovky

Horné Srnie zaskočilo Bošácu

Prehľad výsledkov I. triedy Oblastného futbalového zväzu.

Soblahov - Čachtice 0:4 (0:1)

Domáci futbalisti sa naďalej trápia a nepredvádzajú výkony, aké od nich domáci fanúšikovia očakávajú. S lídrom tabuľky síce začali dobre, prvých dvadsať minút mali hru vo svojich rukách, ale potom hostia začali svoju hru a už domáci sa začali trápiť. V 33. min bol faulovaný hosťujúci útočník v domácej šestnástke a M. Trebatický z pokutového kopu dal vedúci gól hostí. V druhom polčase sa hra nezmenila, domáci si nevedeli rozumne prihrať, ich myšlienky neboli dobre realizované a hostia v 64. min po úniku M. Straku zvyšovali na 0:2. Domáci sa naďalej snažili, ale stále to nebolo tak, ako by sa patrilo a v 74. min hráč hostí M. Trebatický opäť unikol domácej obrane a zvyšoval na 0:3. Po tomto stave sa domáci zrejme zmierili s výsledkom a hostia po chybe domácej obrany zvyšovali Marázom na škaredých 0:4. Hostia si víťazstvo zaslúžili, boli lepším mužstvom a domáci sa musia zamyslieť nad svojimi výkonmi v jesennej časti.

Góly: Martin Trebatický 2 (1 z 11 m), Straka, Maraz, ŽK: 2:3, rozhodoval: Hruda, počet divákov: 150.

SOBLAHOV: J. Hrnčár – Mrázik, Kačena, Kyselica, Hájek, M. Hrnčár, Šlesár, Ďuráči, Ďuďák, Jambor, Huszlicska (Gašparovič, Pleva).

ČACHTICE: Druxa – Herák, Straka, Mi. Trebatický, Sameš, Martin Trebatický, Ďuriš, Peterka, Martin Trebatický, Maraz, O. Trebatický (Udvorka, Habán). VLADIMÍR MRÁZIK

Myjava B - Skalka nad Váhom 3:0 (2:0)

Góly: Kvasnica 2, Vavák, rozhodoval: Cibulka, počet divákov: 100.

MYJAVA B: Jurica – Palkovič, Kvasnica, Vrábel, Horeš, Oríšek, Šimek, Pekník, Bruško, Vavák, Duga (Gaža, Augustín, Tomič).

SKALKA NAD VÁHOM: Vavruš – Gašperec, T. Dúžek, Kričfaluši, Vizváry, Guga, S. Dúžek, Blaško, Cíbik, Ješko, Bagin.

Veľká Hradná - Očkov 5:1 (3:0)

V 15. min využil M. Kyjac pekné vysunutie od M. Ševčíka a otvoril skóre na 1:0. V 20. min vystihol na polovici rozohrávku hostí Jandák a samostatnou akciou zvýšil na 2:0. V 30. min upravil na 3:0 M. Ševčík. V 63. min využil krásnu prihrávku J. Ježíka do šestnástky M. Ševčík a ten nezaváhal a zvýšil na 4:0. V 75. min po rohovom kope hlavou zvýšil na 5:0 K Kováč. V 79. min upravil na konečných 5:1 Kozic.

Góly: Kyjac, M. Ševčík 2, Jandák, K. Kováč – Kozic, ŽK: 0:1, rozhodoval: Hulínek, počet divákov: 100.

VEĽKÁ HRADNÁ: I. Ježík – Masár, P. Ježík, M. Kováč, Jandák, Petrík, Kyjac, K. Kováč, P. Kováč, Ševčík, Baláž (Mi. Kováč, J. Ježík, Ma. Kováč).

OČKOV: I. Bobocký – Jurčo, Kozic, Ščepko, Gono, Machara, R. Bobocký, Stacho, Bartek, Kostolánský, Fačkovec (Čechvala, Ostrenka, Klčo). JOZEF KYJAC

Trenčianske Jastrabie - Dolná Súča 1:1 (0:1)

Za stáleho dažďa predvádzali mužstvá futbal slabej úrovne, čoho výsledkom bola i spravodlivá remíza.

Góly: Doktor - Vendžúr ŽK: 0:1, rozhodoval: Ježík, počet divákov: 50.

TRENČIANSKE JASTRABIE: Lobotka – Koreň, Doktor, Žák, Valko, M. Glasa, Kyselica, Pavlo, T. Fodrek, Mikula, M. Fodrek (R. Glasa).

DOLNÁ SÚČA: Marenčák – Mrázik, Gajdošík, A. Pleva, R. Pleva, Sirotný, Sedláček, Vendžúr, Vasko, Valaštín, Trúnek (Šiveň, Zigo, Dobo). JÚLIUS GLASA

Bošáca - Horné Srnie 1:2 (0:2)

V sychravom počasí začal zápas pre domácich veľmi nešťastne, keď ľahučký center hostí pred bránu už v 2. min vypadol na klzkom teréne brankárovi z rúk a Kebísek hravo doklepol loptu do siete 0:1. Ďalší priebeh zápasu sa zväčša odohrával na polovici hostí, ale tí dôsledne pokrývali domácich, nedovolili vyvinúť bošáckym hráčom väčší tlak. Až v 30. min pekná strela Helíka letela tesne vedľa. V 43. min tak isto skončila aj strela Kostelana. Už v nadstavenom čase prvého polčasu prudkú strelu hosťujúceho Fabuša vyrazil Janega na roh. Dobre kopnutý roh hostí usmernil hlavou do siete domácich Trška na 2:0. Druhý polčas začal tlakom domácich, hráči Horného Srnia prehustili priestor šestnástky, takže lopta sa nemala kadiaľ dostať do brány. Hostia vystrelili smerom na bránu domácich až v 65. min. V 67. min vyhlavičkoval už takmer istý gól Lukajka z prázdnej brány. Každú strelu na bránu hosťujúca obrana zablokovala. Ostatné strely šli buď vedľa, alebo nad bránu, prípadne ich brankár so šťastím vykopol. Potom sa hostia ešte raz v 85. min dostali pred bránu domácich, no ich pokus brankár Janega opäť vytlačil na roh. Veľký tlak Bošáce pokračoval. Takmer štyridsať minút druhého polčasu sa odohrával na polovici hostí, lenže v tomto zápase nebolo súdené domácim vyhrať, aj keď v 90. min znížil na 1:2 Kostelan a tak prekvapenie kola bolo na svete.

Góly: Kostelan – Kebísek, Trška, rozhodoval: Šišovský, počet divákov: 100.

BOŠÁCA: Janega – R. Kusenda, Staňák, Bero, Bako, Ochodnický, Kostelan, P. Kusenda, Vavro, L. Figura, Helík (Janega, V. Figura).

HORNÉ SRNIE: Kubíček – Húserka, M. Šimko, Sekula, J. Šimko, Švančárek, Lukajka, Fabuš, Naňák, Trška, Kebísek. MARIÁN KOPUNEC

Veľké Bierovce/Opatovce - Pobedim 5:0 (3:0)

Za upršaného počasia vyšiel domácim vstup do zápasu veľmi dobre, keď v 30. sekunde R. Bulko nakopol loptu na Bartáka, ten si ju prebral a pred Fuksom otvoril skóre stretnutia. V 6. min z dvadsiatich metrov ohrozil z priameho kopu Sabadka Fuksu, no hosťujúci brankár vyrazil na roh. Zahrávaný roh od Turaja našiel znova Sabadku a jeho projektil znova Fuksa vyrazil. V 11. min Fabian fauloval hosťujúceho Uváčika v pokutovom území a nariadenú penaltu domáci brankár Ondrášik hosťujúcemu brankárovi Fuksovi vychytal. V 15. min si poradil Turaj s dvoma hráčmi hostí, našiel P. Bulka, ale jeho dobrá šanca gólom neskončila. O pár minút opäť P. Bulko hlavičkoval tesne vedľa. V 25. min šli domáci do vedenia 2:0, keď zahrávaný rohový kop od Sabadku zúžitkoval hlavou kapitán Fabian. V 34. min vystrelil spoza šestnástky Barták k tyči a bolo 3:0. V druhom polčase v 52. min P. Bulko dohrával súboj, našiel Bartáka a ten vsietil gól na 4:0 a zároveň zavŕšil aj svoj hetrik. V 60. min hosťujúci Mikláš nebezpečne vystrelil, no strela do brány nezamierila. V 72. min našiel peknou kolmicou Turaj Bartáka, no Fuksa loptu vyrazil na roh. V 87. min spečatil víťazstvo hostí na 5:0 striedajúci Viršinský, keď Turajovu strelu hosťujúci Fuksa vyrazil len pred Viršinského, ktorý doklepol do prázdnej brány. Domáci v poslednom domácom jesennom zápase nezaváhali.

Góly: Barták 3, Fabian, Viršinský, ŽK: 1:1, rozhodoval: Sokol ml., počet divákov: 90.

VEĽKÉ BIEROVCE/OPATOVCE: Ondrášik – Barták, Žúži, Turaj, R. Bulko, Fabian, Zhaňač, Ondrášek, P. Bulko, Sabadka, Sivák (Viršinský, Pazúr).

POBEDIM: Fuksa – Pomajbo, Bondra, Ľ. Gono, Mišík, Herák, Mikláš, Kyselica, Blahunka, M. Gono, Uváčik (Kyselica, Priadka). TIMOTEJ BULKO

Dubodiel - Zamarovce 1:2 (0:2)

Góly: B. Drienka, Poruban, Dragula vlastný, ŽK: 1:2, rozhodoval: Valovič, počet divákov: 100.

DUBODIEL: M. Petrík – J. Červený, F. Petrík, Mikula, Petrík, M. Červený, Kúdela, Trnčák, Knoll, Hostačný, Malec (Mi. Petrík, Žáčik, Janík).

ZAMAROVCE: Mikloš – B. Drienka, Daniel Jančovič, Poruban, Myslivec, Chochlík, Dragula, Minárik, T. Drienka, Zamanovič, Dávid Jančovič (Chudý, Garaj).

Ľuborča - Horná Súča 2:0 (1:0)

Stretnutie tradičných rivalov sa hralo v daždivom veternom počasí na ťažkom teréne. V prvom polčase mali hostia opticky viac hry, viac vedeli podržať lopty v strede pola, ale brankára Husára ohrozovali len sporadicky. Do najväčšej ich šance sa dostal J. Dohnan, ale v dobrej príležitosti netrafil bránu. Domáci po prvý krát vážnejšie ohrozili hosťujúcu bránu v 30. min a hneď bol z toho gól, keď Naňák krížnou strelou poslal domácich do vedenia. Po zmene strán si hostia v 63. min dali kuriózny vlastný gól Kalíkom a o výsledku bolo už prakticky rozhodnuté. Vo zvyšku zápasu sa obidve mužstvá pokúšali ešte niečo s výsledkom urobiť, ale obe mužstvá svoje príležitosti nedotiahli do úspešného konca najmä vinou nepresných finálnych prihrávok. V bojovnom stretnutí plnom osobných súbojov a nepresností sa zrodilo víťazstvo domácich, ktorí predčili hostí v efektivite premieňania príležitostí.

Góly: Naňák – Kalík vlastný, ŽK: 2:3, rozhodoval: Klimčík, počet divákov: 100.

ĽUBORČA: Husár – Bahno, Fabuš, Lubina, Vavrúš, Machara, Koníček, Mihalik, Zváč, Naňák, Korienek (Belko, Patka, Zváč).

HORNÁ SÚČA: Seriš – Zemanovič, M. Machara, Kalík, Častulín, J. Machara, J. Dohnan, P. Dohnan, Blaho, Panák, Kučerák (Lukšo, Mrázik). MAREK KONÍČEK

1. Myjava B 15 11 0 4 40:15 33

2. Veľká Hradná 15 11 0 4 45:21 33

3. Ľuborča 15 10 3 2 35:16 33

4. Čachtice 15 10 3 2 31:16 33

5. Tr. Jastrabie 15 7 6 2 17:14 27