Zamarovce otočili takmer prehraný zápas

Prehľad výsledkov I. triedy Oblastného futbalového zväzu Trenčín.

Ľuborča - Soblahov 1:0 (0:0)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný a bojovný futbal, ale s mnohými nepresnosťami na oboch stranách a tak sa brankári zapotili iba minimálne. Obe mužstvá si vytvorili po jednej vyloženej príležitosti, najskôr hosťujúci Pleva a v závere polčasu M. Belko. V koncovke zlyhali a tak diváci do prestávky gól nevideli. Po zmene strán domáci zvýšili úsilie, vytvorili si tlak, hostia sa stiahli na vlastnú polovicu. Domáci sa najmä po rohových kopoch dostali do viacerých príležitostí, v koncovke však boli dlho nepresní, keď v ceste im stálo aj po Macharovej strele brvno a po Lubinovej žrď J. Hrnčárovej brány. Až v 72. min sa po jednom z mnohých rohových kopov presadil hlavou striedajúci P. Patka, keď bol na ihrisku necelých desať minút. V závere hostia zvýšili aktivitu, ale z vyložených príležitostí sa nedostali k vyrovnaniu a tak sa stretnutie skončilo tesným víťazstvom domácich futbalistov.

Góly: P. Patka, ŽK: 1:3, rozhodoval: Cibulka, počet divákov: 100.

ĽUBORČA: Husár – M. Belko, Lubina, Vavrúš, Machara, Zváč, Mihalik, J. Belko, Naňák, Korienek, Fabuš (Patka, Gabriš, Zváč).

SOBLAHOV: J. Hrnčár – Mrázik, Jantošovič, Kyselica, Fabo, M. Hrnčár, Šlesár, Ďuráči, Ďuďák, Pleva, Hájek (Kačena, Gašparovič). MAREK KONÍČEK

Horná Súča - Dubodiel 6:2 (2:1)

Domáci nastúpili na dnešný zápas v pozmenenej zostave. Chvíľu im trvalo, kým sa naladili a Družstevník z Dubodiela mohol zbierať úrodu v podobe šiestich gólov. Dnes bol mimoriadne agilný J. Dohnan, autor hetriku, ale i ostatní spoluhráči nezaostávali. Hostia ich museli nabudiť už v 8. min, keď domáci brankár vytlačil strelu hosťujúceho útočníka na roh, no z rohu si dali domáci vlastný gól. V 14. min na 1:1 vyrovnal Dohnan, keď spoza šestnástky prestrelil brankára M. Petríka. V 30. min Kalík po centri J. Dohnana dostal domácich do vedenia. V druhom polčase už v 48. min po dlhom aute Panáka sa z gólu tešil Blaho. V 56. min J. Dohnan z rohu šestnástky do opačného rohu zvýšil na 4:1. Po ideálnej prihrávke od Panáka zavŕšil hetrik v 70. min, keď obstrelil brankára. V 75. min po nedorozumení domácej obrany pohodlne doklepol loptu do domácej siete Kúdela a bodku za dnešným futbalom dal exportným gólom z voleja do šibenice Kučerák, keď mu z rohu nacentroval J. Dohnan. Domáci mohli vyhrať i vyšším rozdielom, len občas mali vychýlenú mušku.

Góly: J. Dohnan 3, Kalík, Blaho, Kučerák, Machara vlastný – Kúdela, ŽK: 1:2,: rozhodoval: Sokol ml., počet divákov: 200.

HORNÁ SÚČA: Seriš – Zemanovič, M. Machara, Repa, Častulín, J. Machara, J. Dohnan, Kalík, Blaho, Panák, Kučerák (Mrázik).

DUBODIEL: Ma. Petrík – Mi. Petrík, F. Petrík, Mikula, Doktor, Červený, Kúdela, Trnčák, Knoll, Hostačný, Malec (Scheer). LADISLAV ŠTEFÁNEK

Zamarovce - Veľké Bierovce Opatovce 3:2 (0:2)

Domáci po nelichotivých výsledkoch potrebovali bodovať, hosťom sa v prvom polčase predstavili ako behavé a kombinačné mužstvo. V 11. min hosťom vyšiel rýchly útok, ktorý zakončil Barták. Ďalej sa hra odvíjala medzi šestnástkami a v 20. min sa opäť hosťom podarilo skórovať, keď sa presadil Sabadka. Domáci v druhom polčase sa snažili spresniť kombináciu, čoho výsledkom bol faul hosťujúceho brankára na Dragulu a nariadený pokutový kop premenil Daniel Jančovič. V 70. min po presnom centri Dragulu Poruban s prehľadom ako skúsený hráč vyrovnal na 2:2. V 75. min po prieniku Drienku úspešne zakončil opäť Poruban a tak uzavrel na konečných 3:2 pre domácich. Hostia ešte v nadstavenom čase nevyužili výhodu priameho kopu z osemnástich metrov.

Góly: Daniel Jančovič11 m, Poruban 2 – Barták, Sabadka, ŽK: 1:1, ČK: 0:1, rozhodoval: Jurčík, počet divákov: 70.

ZAMAROVCE: Mikloš – B. Drienka, Dávid Jančovič, Daniel Jančovič, Poruban, Myslivec, Chochlík, Šmelko, Dragula, Minárik, Garaj (Fraňo, Korl).

VEĽKÉ BIEROVCE OPATOVCE: Holíček – Žúži, Ondrášek, Turaj, R. Bulko, Zhaňač, Sabadka, Horňák, Mercek, P. Bulko, Barták (Sivák, Pazúr, Ondrášik). MILAN SKOVAJSA

Pobedim - Bošáca 1:1 (0:0)

Góly: Herák – Bako, ŽK: 0:1, rozhodoval: Hruda, počet divákov: 100.

POBEDIM: Kyselica – Klimo, Bondra, Dadík, Sedmina, Pomajbo, Mikláš, Krajčovič, Blahunka, Herák, Uváčik (Gono, Kyselica, Mišík).

BOŠÁCA: L. Figura – R. Kusenda, Staňák, Bero, Bako, Ochodnický, Kostelan, P. Kusenda, Vavro, V. Figura, Helík (Kozic, P. Mihala, R. Mihala).

Horné Srnie - Trenčianske Jastrabie 0:1 (0:1)

Za pekného počasia sa úvodná polhodina stretnutia odohrávala v strede ihriska, ani jedno z mužstiev si šancu nevypracovalo. V 35. min však prišla zmena, keď štandardnú situáciu hostí zakončil hlavičkou Doktor a otvoril tak skóre stretnutia. V 42. min domáci J. Šimko v šestnástke obhadzoval súpera a hosťujúci hráč zahral rukou, no penalta sa nekopala. V 50. min po úniku domáceho Kebíska a faule v šestnástke bola nariadená penalta, ktorú Chlebana trestuhodne zahodil. V 65. min založili hostia rýchly protiútok, no čistú šancu D. Fodreka zmaril domáci brankár. V 81. min bol po druhej žltej karte vylúčený hosťujúci Melicher. Následne mohol vyrovnať domáci J. Šimko, no v skrumáži jeho strela tesne minula bránu. V samom závere ešte pokus domáceho Lukajku bol nepresný. Domáci v druhom polčase boli lepším mužstvom, no na body to nestačilo.

Góly: Doktor, ŽK: 1:3, ČK: 0:1, rozhodoval: P. Ševčík, počet divákov: 100.

HORNÉ SRNIE: Papiernik – Húserka, Kumančík, M. Šimko, Sekula, J. Šimko, Švančárek, Lukajka, Ševčík, Fabuš, Chlebana (Naňák, Kubíček, Kebísek).

TRENČIANSKE JASTRABIE: Lobotka – Koreň, Doktor, Melicher, Valko, M. Glasa, Mikula, T. Fodrek, M. Fodrek, D. Fodrek, R. Glasa (Pavlo, Kyselica). PAVOL ONDRÁŠEK

Dolná Súča - Veľká Hradná 2:1 (1:0)

V 5. min Trúnek uvoľnil Sirotného, ale jeho lob tesne minul bránku hostí. V 9. min potiahol loptu Sedláček, po jeho súboji s obrancom sa lopta dostala k Sirotnému, ale jeho strela tesne minula hosťujúcu bránku. V 10. min nebezpečná strela hostí, ale brankár domácich Valaštín ju nohou vykopol. V 25. min dobre pálil z priameho kopu Ševčík, ale Valaštín vyrazil loptu na roh. V 27. min R. Pleva vysunul Vendžúra, ale jeho strela sa iba obtrela o brvno bránky hostí. V 38. min zahrával rohový kop A. Pleva, loptu si nakrátko vymenil s Trúnkom, vzápätí nacentroval, v šestnástke hostí sa najlepšie orientoval Sirotný a otvoril skóre tohto zápasu. V 45. min ešte nebezpečne vypálil z dvadsiatich piatich metrov Mi. Kováč, ale Valaštín opäť vyráža na roh. Druhý polčas začali lepšie domáci, v 52.min dobre vystrelil z priameho kopu stopér domácich M. Gajdošík, ale trafil iba ľavú tyčku hosťujúcej bránky. V 80. min dobrá ďalekonosná strela Ševčíka, ale Valaštín opäť vyráža. V 85. min rozhodli o osude zápasu striedajúci žolíci domácich. Dobo zahrával rohový kop, na ktorý si najlepšie nabehol R. Hlávek a hlavičkou poslal domácich do dvojgólového vedenia. V 88. min hostia zahrávali jedenásť metrový kop, ktorý bezpečne premenil Ševčík a znížil stav stretnutia na konečných 2:1. V zápase výbornej úrovne zostali tri body zaslúžene v Dolnej Súči.

Góly: Sirotný, R. Hlávek – Ševčík11 m, ŽK: 2:0, rozhodoval: Šišovský, počet divákov: 150.

DOLNÁ SÚČA: Valaštín – M. Gajdošík, R. Pleva, Vendžúr, A. Pleva, Trúnek, Vasko, A. Gajdošík, Mrázik, Sirotný, Sedláček (D. Hlávek, Dobo, R. Hlávek).

VEĽKÁ HRADNÁ: I. Ježík – Masár, P. Ježík, Petrík, Kyjac, K. Kováč, J. Kováč, Ševčík, Baláž, M. Kováč, Judiny (Lobotka, Ma. Kováč). JAROSLAV ŠEDIVÝ

Očkov - Myjava B 2:3 (0:2)

Družstvo Myjavy prišlo do Očkova s jasným cieľom zvíťaziť a Očkov sa s veľkým rešpektom sa podriadil hre Myjavy. Hráči Očkova dokázali byť minimálne vyrovnaným súperom prvému mužstvu v tabuľke. Keby nebolo dvoch chýb do polčasu, tak Očkov vyhrá polčasovú remízu, ale bohužiaľ, chyby sa stali a polčas skončil 0:2. Druhý polčas Očkov nastúpil s tým, že chce niečo urobiť s výsledkom, ale Myjava po vymyslenom priamom kope dokázala skóre navýšiť. Očkov ani za stavu 0:3 neskladal zbrane a dokázali zápas zdramatizovať, keď po utešených akciách dokázali znížiť na 2:3, ale neostávalo viac času na vyrovnanie.

Góly: Machara, R. Bobocký - Oríšek, Vavák, Vrábel, rozhodoval: Klimčík, počet divákov: 60.

OČKOV: I. Bobocký – Jurčo, Kozic, Ščepko, Gono, Machara, R. Bobocký, Stacho, Bartek, Kostolánský, Fačkovec (Ostrienka).

MYJAVA B: Jurica – Palkovič, Kvasnica, Vrábel, Mareček, Horeš, Oríšek, Šimek, Pekník, Bruško, Vavák (Augustín, Gaža). PATRIK VALO

Skalka nad Váhom - Čachtice 0:0

Domáci nastúpili proti súperovi z čela tabuľky, úvodných pätnásť minút boli aj lepším tímom a vytvorili si dve čisté šance, ktoré však Malec zahodil. Hostia postupne prevzali iniciatívu, držali loptu častejšie na svojich kopačkách, avšak vyložené šance si nevytvárali. Aj po zmene strán sa obraz hry nezmenil, naďalej boli hostia viac aktívnejší, domáci mali silnú desaťminútovku pred koncom zápasu, keď sa presadzovali hlavne po rohových kopoch, no nedokázali ich premeniť. Zápas mohli rozhodnúť hostia v samom závere, avšak z bránkovej čiary vykopával domáci kapitán Cíbik. Tak sa zápas skončil bezgólovou remízou.

Rozhodoval: Ježík, počet divákov: 100.

SKALKA NAD VÁHOM: Vavruš – Sabadka, M. Cíbik, Klačman, Gašperec, T. Dúžek, Podkopčan, B. Cíbik, S. Dúžek, Bagin, Malec (Kričfaluši, Guga, Ješko).

ČACHTICE: Druxa – Herák, Straka, Mi. Trebatický, Habán, Martin Trebatický, Ďuriš, Peterka, Martin Trebatický, Maraz, O. Trebatický. MARTIN KLAČMAN

1. Myjava B 14 10 0 4 37:15 30

2. Veľká Hradná 14 10 0 4 40:20 30

3. Ľuborča 14 9 2 3 33:16 30

4. Čachtice 14 9 3 2 27:16 30

5. Tr. Jastrabie 14 7 5 2 16:13 26