Tr. Stankovce aj Bánovce opäť bez bodu

Prehľad výsledkov Majstrovstiev regiónu západ.

Trenčianske Stankovce na Gabčíkovo nestačili.(Zdroj: MARTIN BLAŽEK)

Bánovce - Beluša 0:1 (0:0)

V Bánovciach sa hral iba podpriemerný futbal, v ktorom hostia nehrali nič a domáci boli ešte slabší. V prvom polčase si dve tutovky vypracovali hráči z Beluše, ale brankár Križma bol na mieste. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Hostia po akciách Frťalu a Gaža nechali opäť vyniknúť domáceho Križmu. O osude zápasu rozhodol rohový kop z 62. minúte, keď Gabriel z nevinne vyzerajúcej situácie otvoril skóre – 0:1. Napriek inkasovanému gólu sa tempo hry nezvýšilo. Domáci v závere pritlačili, no v 80. minúte po jasnom faule v šestnástke hostí zostala píšťalka rozhodcu nemá, a tak sa skóre už nemenilo. Hostia v zápase utrpeli tesnú výhru.

Góly. 62. Gabriel. Rozhodoval Otiepka, ŽK: Doknič, Poštrk, Lukič, Ferenc – Hedera, Vavrík, Novisedlák, Frťala, Jaro Hrnčík, 100 divákov.

SPARTAK: Križma – Zaťko, Halás, Sedláčik (31. Baláž), Doknič, Poštrk, Ďurkáč (75. Henček), Lukič, Ferenc, Bodocký, Matiaš (65. Gábriška), tréner Ľ. Halás. MILAN KRÁĽ

Tr. Stankovce – Gabčíkovo 1:2 (1:0)

Vo veľmi dobrom stretnutí zásluhou oboch kolektívov sa zrodilo aj trocha šťastné víťazstvo hostí, keď domáci za stavu 0:0 nedokázali pretlačiť svoju tutovku do siete ani z bránkovej čiary. Následne sa v 41. min prezentoval gólom Polek po prihrávke Škvarku. Hostia po prestávke otočili výsledok. Po góloch Bognára a Szöcsa si zo Stankoviec odviezli tri body, aj keď zápasu by viac svedčal nerozhodný výsledok.

Góly: 41. Polek – 57. Bognár, 73. Szöcs. R Černek, ŽK: Sedláček – Szöcs 200 divákov.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Ježík, Barčiak, Bulko, Škvarka (69. Ďuriš), Viskupič, Anina, Kováč, Kvasnica, Sedláček. Tréner: R. Pevný. IVAN ADAMKOVIČ

Ostatné výsledky: Veľký Meder - J. Bohunice 2:1 (2:1), FC Baník Horná Nitra - FC Nitra jun. 2:1 (1:0), Komárno – V. Ludince 2:1 (1:1), Palárikovo - Galanta 5:0 (4:0), Neded - Led. Rovne 3:0 (1:0), Topoľníky – Domaniža 0:0.

1. Komárno 13 11 1 1 27:13 34 (+16)

2. Gabčíkovo 13 10 2 1 34:9 32 (+14)

3. Veľký Meder 13 10 0 3 28:11 30 (+12)

4. Neded 13 9 2 2 24:9 29 (+11)

5. V. Ludince 13 7 3 3 29:16 24 (+3)

6. Led. Rovne 13 6 4 3 24:14 22 (+1)

7. Beluša 13 7 0 6 25:25 21 (0)

8. Palárikovo 13 5 5 3 17:9 20 (+2)