Sobota, 19. január, 2019 | Meniny má Drahomíra, Mário

Derby zápas vyhrala Chocholná-Velčice

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Ladce – Podolie 0:1 (0:0)

Hostia mali prvú šancu v 10. min, ale gól pre ofsajd neplatil. V 12. min Kršák vykopával loptu z bránkovej čiary. V 18. min Homer vystrelil tesne vedľa. Kučma dvakrát z priameho kopu ohrozil gólmana bez úspechu. V 49. min mal najväčšiu šancu Kučma, no gól nedal. Vyrovnaný zápas pokračoval až do konca, ale päť minút pred koncom hostia rozhodli o výhre.

Gól: 85. Omasta. Rozhodoval Záhumenský, 50 divákov.

PODOLIE: Palkech – Ščepko, Klčo, Ohrablo, Červeňanský (Toráč), Omasta, Augustín, Križák, R. Hrušovský, M. Hrušovský, Hlaváč.

Tr. Turná – Chocholná-Vel. 0:1 (0:0)

Tradičné derby medzi susednými obcami sa začalo za pekného počasia. Už v 2. min. mali šancu domáci hráči, keď Matej Hrubý vletel do šestnástky, ale hosťujúca obrana stačila odkopnúť. V 5. min. Lukáš Stronček dostal pekný pas, brankár zle vybehol, ale zasa zaúradovala obrana, ktorá dostala loptu do bezpečia. V 13. min. sa dostal k slovu i Ján Tuharský, ale jeho strela išla vysoko nad bránu. V 16. min. pohrozil i Patrik Chorvát strelou spoza hráčov, ale brankár Horňák s jeho pokusom moc práce nemal. V 18. min. Filip Adamči i Juraj Tulpík strieľali na bránu, ale lopta išla tesne nad. V 25. min. Lukáš Stronček zasa nabehol na pekný center, už sa zdalo, že pôjde sám na brankára, ale hosťujúci obranca bol rýchlejší a loptu mu zobral. V 38. min. hosťujúca obrana pri rozohrávke urobila hneď dve chyby po sebe, no domáci ich nevyužili. V 39. min. mal Ján Tuharský gól na kopačke, ale včas zasiahol brankár Chochlík a polčas sa tak skončil remízou. Druhý polčas sa začal zvýšenou aktivitou domácich, keď v 49. min. a v 59. min. urobili veľký závar pred hosťujúcou bránou, ale loptu nedokázal nikto z domácich pretlačiť do brány. Naopak, v 72. min. zachytil už stratenú loptu ján Tuharský, vrátil ju do šestnástky a tam nabiehajúci Juraj Michalec otvoril skóre na 0:1. V 81. min. Hasenovičov priamy kop skončil na brvne a hostia už víťazstvo udržali. Škoda, pretože domáci boli viac ako vyrovnaným súperom proti lídrovi tabuľky.

Gól: 73. J. Michalec, ŽK: 1:0, rozhodoval: Hrabaj, 250 divákov.

TR. TURNÁ: Chochlík – Kováč, Vanko, T. Sivák, Hasenovič, M. Sivák, Mar. Kováč, Koníček, Hrubý.

CHOCHOLNÁ: Horňák – Gvizd, Cingel, J. Tuharský (46. Michalec), Brlej, J. Tuharský, Adamčí, Lobík, Cingel, Krajčovič, Tulpík.

Stará Turá – Zem. Kostoľany 3:1 (1:1)

Pred zápasom si prítomní minútou ticha uctili pamiatku v deň zápasu zosnulého bývalého dlhoročného futbalistu a priaznivca MFK Ondreja Veselovského, ktorý zomrel vo veku 73 rokov. Domáce mužstvo chcelo potvrdiť dobré výkony a výsledky, hlavne v druhej časti jesene. Hostia neprišli na zápas v porazeneckej nálade a v prvom polčase boli domácim vyrovnaným súperom. Už v 4. min Viskup zachránil skórovať Liptajovi, ale v 26. min ho prekonal R. Zvalo. Viskup zlikvidoval v 32. min strelu Ferejemu a v 42. min hlavičkoval Liptaj tesne nad jeho bránu. Po jeho teči skončila lopta v bráne. Domácemu Majtásovi v 8. min tvrdú strelu kryl brankár hostí Mar. Zvalo a v 13. min po dorážkach ho neprekonali Sládek i Mazák. Prekonal ho až v 40. mn Gablech – 1:1. Domáci hráči už od úvodných minút druhého polčasu sa snažili pridať druhý gól. Podarilo sa to v 47. min Gablechovi, ktorý z päťky napálil loptu do siete, keď tesne predtým zahral hráč hostí loptu rukou, rozhodca to postrehol a ponechal výhodu. Z. Kostoľany mali jedinú šancu v 53. min, keď Viskup vyškriabal loptu z vinkla, ktorú tam poslal z 25 m Fereje. Domáci sa snažili zvýšiť skóre, čo sa im podarilo v 74. min Popelkom a ten stanovil konečný výsledok na 3:1. V 64. min brankára hostí neprekonal Gablech a v 85. min Mazák. Víťazstvo domácich je plne zaslúžené a hráči ho venovali hlavne viceprezidentovi MFK Jánovi Hodermarskému, ktorý sa v deň zápasu dožil 51 rokov.

Domáci fanklub označil za najlepšieho hráča zápasu 46-ročného Vladimíra Dudu, ktorý je vzorom pre mnohých.

Góly: 40. a 47 Gablech, 74. Popelka - 26. R. Zvalo, ŽK: Majtás – Šurina, Hancko, Fereje, rozhodoval: Tvrdoň, 100 divákov.

STARÁ TURÁ: Viskup – Denk, Straka, Magula, Drahoš, Mazák, Gablech, Kubica, Majtás (Maroň), Peterka (Popelka), Sládek (Bordák).⋌VILIAM SOLOVIČ

Ostatné výsledky: Lazany – Horovce 1:1 (1:1), Kamenec p/Vt. - V. Uherce 0:0, Malá Čausa - Ilava 5:1 (2:0), Cigeľ - H. Poruba 3:1 (2:0), Oslany - N. Pravno 2:1 (1:1).

1. Chocholná-Vel. 12 9 2 1 32:10 29

2. Stará Turá 12 8 1 3 25:16 25

3. Podolie 12 6 3 3 23:17 21

4. Malá Čausa 12 6 2 4 29:18 20

5. Horovce 12 5 4 3 23:15 19

6. Cigeľ 12 5 4 3 16:15 19

7. Kamenec 12 5 4 3 10:9 19

8. V. Uherce 12 5 3 4 21:18 18