V rámci telefonického rozhovoru spoločnosť od potenciálnych klientov nástojčivým spôsobom žiada vysloviť nahlas slová: „áno, súhlasím“. Ide vraj iba o súhlas so zaznamenaním hovoru, avšak v skutočnosti je to súhlas s podmienkami zmluvy a jej uzatvorením.
TRENČÍN. Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) upozorňuje podnikateľskú verejnosť na nekorektné konanie spoločnosti Choice One so sídlom v Drietome. Táto spoločnosť ponúka lekárom registráciu do národného zdravotného registra.
Ako informuje web SOI spoločnosť ponúka registráciu na špecializovanom portáli, ktorý údajne poskytuje lekárom možnosť webovej prezentácie svojich služieb. Zmluvu o pridelení webového priestoru môže odberateľ uzavrieť vyplnením elektronického formulára, zaslaním e-mailu, písomným návrhom alebo telefonicky.
"V tejto súvislosti firma Choice One oslovuje telefonicky lekárov, pričom v rámci telefonického rozhovoru od nich opakovane a značne nástojčivým spôsobom žiada vysloviť nahlas slová: „áno, súhlasím“, pričom údajne ide o súhlas so zaznamenaním hovoru, avšak v skutočnosti sa tento súhlas pokladá za súhlas s podmienkami zmluvy a jej uzatvorením. V skutočnosti však oslovený lekár nie je oboznámený a v danom okamihu ani nemá možnosť oboznámiť sa ani s VOP, ani s cenníkom. Následne dostane oslovený lekár priamo zmluvu, ktorou sa zaväzuje odoberať predmetnú službu za ročnú cenu uvedenú v cenníku na dobu neobmedzenú," informuje web SOI.
Podľa SOI však podnikateľské subjekty, ktorým firma adresuje ponuky, tu však nevystupujú v postavení spotrebiteľa, preto jediná možnosť riešenia v prípadných sporoch je prostredníctvom súdu.
Podobné praktiky vyvíja firma aj ďalšími registráciami do „katalógu účtovníkov“, „katalógu autoservisov“ a „katalógu škôl“.
Autor: maša