Utorok, 22. jún, 2021 | Meniny má PaulínaKrížovkyKrížovky

Lopušan rozhodol o výhre Nového Mesta v poslednej minúte

Prehľad výsledkov III. ligy Západ.

Piešťany – Nemšová 0:1 (0:0)

Ani v ďalšom stretnutí nebolo dopriate domácim hráčom tešiť sa zo zisku aspoň bodu. Podali svoj najlepší výkon jesene, podporený výbornými zákrokmi brankára. Prvú príležitosť mali domáci v 7. min., keď po trestnom kope Glosa hlavičkoval Bojkovský vedľa. Hostia odpovedali dvoma šancami Laca. V 10. min. svoj únik zakončil strelou do žrde a o dve minúty po jedinej chybe Vala strieľal vedľa. Útoky sa striedali na oboch stranách, zakončenie však mali hostia podstatne lepšie. V 24. min. kryl Valo strelu Juricu, v 31. min. nepodarený center Čelka vyrazil na roh, podobne ako v 35. min. jeho hlavičku z tesnej blízkosti. V závere polčasu po peknej akcii domácich a centri Kohutoviča hlavičku Rapavého kryl brankár hostí. Úvod druhej časti patril domácim, no dobre organizovaná obrana hostí ich do vyloženej šance nepustila. Jedine v 52. min. nepríjemnú strelu Kotulu musel likvidovať brankár na dvakrát. Naopak, zo snahy domácich pramenili rýchle protiútoky hostí do otvorenej obrany. Opäť mužstvo podržal Valo. V 57. min. kryl strelu Čelka, o pár minút aj strelu Juricu. V 72. min. po centri Kopúňa skončil teč Schlesingera tesne vedľa. V 75. min. stúpil na ležiaceho Kohutoviča Červený, za čo šiel pod sprchy. Paradoxne, oslabenie pomohlo hosťom. V 82. min. po trestnom kope sa dostal k lopte úplne voľný Kresánek a jeho šťastne tečovaná lopta skočila od brvna v bránke - 0:1. V závere sa však domáci predsa len pokúsili aspoň o vyrovnanie, no bez úspechu. Obrovskú šancu mali naopak hostia v 86. min., no strelu Juricu Valo vyrazil, podobne ako aj dorážku Kyselicu.

Gól: 82. Kresánek. R Trenčanský, ŽK: Kotula, Kohutovič - Schlesinger, Holiš, Leško, ČK: 75. Červený, 180 divákov.

FKS: Letko - Kopúň, Schlesinger, Kresánek, Holiš, Laco, Kvasnička (46. Kyselica), Jurica, Čelko, Červený, Beňo (59. Husár). Tréner O. Šmelko.

Nové Mesto – Púchov 1:0 (0:0)

Hŕstka divákov, ktorá si našla čas a cestu na štadión AFC, videla veľmi slabé stretnutie. V prvom polčase to boli Novomešťania, ktorí hrali iniciatívnejšie. Už v 2. min vyskúšal pozornosť brankára Svatík a o štyri minúty neskôr Olej. To bolo na dlhé minúty všetko. Až v 21. a 22. min sa domáci opäť osmelili, no strely Lopušana a Žáka skončili nad bránou alebo v náručí Hrušku. V 24. min. sa z ojedinelého protiútoku podarilo vystreliť i hosťom, no strela Svoradu šla nad bránu. Hráči N. Mesta sa i naďalej snažili o strelenie gólu, no strely Šika a Žáka nemali svoju presnosť. Druhý polčas sa hral väčšinou v réžii hráčov Púchova. Vytvorili si niekoľko sľubných príležitostí. Tie najväčšie mali v 52. min, keď prudkú strelu Štrbáka kryl Feriančík a v 58. min Svoradova strela skončila na tyči. V tejto časti hry hrali domáci veľmi slabo a prenechávali hosťom veľa priestoru. Bolo iba veľkým šťastím, že strely Glórika, Svoradu a Piláta neboli presné. To, čo sa nepodarilo hosťom, vyšlo domácim v 90.min, keď jediná strela, ktorá šla do priestoru brány hostí, skončila gólom.

Strelcom bol odchovanec novomestského futbalu Mário Lopušan, ktorý jediný našiel odvahu na strelu. Diváci odchádzali domov spokojní aspoň so získanými troma bodmi, keď už hra mohla iba ťažko niekoho nadchnúť.

Góly: 90. Lopušan. R Chudá, ŽK: Olej – Martinka, 85 divákov.

AFC: Feriančík – Janso, Balocký, Drahno, Petrovský, Lopušan, Šiko (84. Ravas), Kutaj (75. Kapusta), Svatík (62. Paldauf), Olej, Žák. Tréner V. Hyža. ROMAN BAJČÍK

Ostatné výsledky: Levice – N. Zámky 2:0 (2:0), FK Rača Bratislava - FC Petržalka 1898 1:2 (1:1), ŠK Slovan Bratislava juniori - MFK Vrbové 2:1 (1:0), Vráble - Šúrovce 1:0 (1:0), Skalica – Sereď 1:2 (1:1), Topoľčany - Dun. Lužná 2:2 (1:0).

1. Slovan jun. 11 8 2 1 36:14 26 (+5)

2. Sereď 11 7 3 1 29:10 24 (+6)

3. Skalica 11 7 2 2 27:13 23 (+11)

4. Topoľčany 11 7 2 2 20:9 23 (+8)

5. Petržalka 11 7 1 3 20:12 22 (+4)

6. Vráble 11 6 4 1 14:7 22 (+4)

7. Dun. Lužná 11 6 3 2 27:10 21 (+6)

8. Nové Mesto 11 5 2 4 14:14 17 (+2)