Gólová prestrelka v Starej Turej, Chocholná rozhodla o víťazstve po polčase

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

Chocholná-Vel. – Podolie 4:2 (2:2)

V Chocholnej sa hral kvalitný zápas pričinením oboch mužstiev. V úvode sa domáci usídlili na polovici súpera, no všetky akcie sa skončili bez gólového efektu. Až v 17. min Ján Tuharský prešiel ako nôž maslom obranou a bolo 1:0. Chocholania sa však z vedenia dlho netešili. V 26. min zabudli na zo zadu bežiaceho Augustína, ktorý prekonal Horňáka. Potom sa ocitol sám zoči-voči pred Palkechom L. Cingel, no nedal. V 32. min vystrelil Tulpík a lopta pomedzi nohy brankára skončila v sieti. Ešte kratšie tešenie z vedenia bolo o tri minúty neskôr, keď sa po nakrátko zahratom rohu tešili hostia z gólu po hlavičke Omastu. Do konca polčasu sa ešte akcie striedali na oboch stranách ihriska. Druhý polčas hrali aktívne obe mužstvá. Po kombinačnej akcií v strede ihriska sa uvoľnil Ján Tuharský, ale domáci diváci museli svoju radosť z gólu odložiť až do 70. min, keď jeho strelu vyrazil Palkech priamo na kopačku Krajčoviča a ten sa nemýlil. V 90. min skóre upravil na konečných 4:2 Brlej. Tento slušný zápas sa tak skončil happyendom pre Chocholanov, ktorí tak potešili všetkých prítomných, ktorí na domáce predstavenie čakali štyri dlhé týždne.

Góly: Ján Tuharský, Tulpík, Krajčovič, Brlej – Augustín, Omasta, ŽK: 1:3, rozhodoval: Szalai, 300 divákov.

CHOCHOLNÁ-VEL.: Horňák – Gvizd (56. Brlej), J. Cingel, Tulpík, Krajčovič, Kozarec, Ján Tuharský, Adamčí (46. Juraj Tuharský), Lobík, L. Cingel, Lukša (88. Papp).

PODOLIE: Palkech – R. Hrušovský, Ščepko, Klčo, M. Hrušovský, Ohrablo, Červeňanský, Hlaváč, Omasta, Križák, Augustín. TOMÁŠ FABIÁN

Tr. Turná – Ilava 1:0 (0:0)

Od začiatku stretnutia sa pustili bez rešpektu domáci hráči do svojho súpera. Už v 7 min. Hasenovičov pekný center Častulín nespracovala v 12 min. domáci hráči urobili závar pred hosťujúcou bránou, no Martin Chorvát, ani Hasenovič nevyužili svoje príležitosti. V 14 min. pekná spolupráca Hasenoviča s Martinom Chorvátom, keď si povymieňali lopty a posty, no nedokázali presne zakončiť. Až v 19 min. hostia ohrozili domácu bránu, keď Jakub Jáňa mal už prehodeného brankára Chochlíka, no v poslednej chvíli loptu odkopol Miro Vanko. V 22 min. na Hasenovičov trestný kop vyskočil najlepšie Martin Chorvát, ale lopta smerovala nad bránu. V 25 min. Martin Chorvát sám zakončoval, no k presnosti chýbali centimetre. Ďalšie minúty sa znamenali tlak od domácich hráčov, no Častulín ani Stronček dobre nezakončili. V 36 min. potiahol loptu po ľavej strane Tomáš Sivák, nasmeroval loptu do stredu šestnástky, kde bol voľný Matej Hrubý, no ten z voleja prestrelil bránku. V 40 min. aktívny Martin Chorvát si obhodil obrancu, chcel i brankára pred ktorým bol už sám, ale lopta „lízala“ ľavú tyčku z vonkajšej strany.
Do druhého polčasu nastupovali domáci po toľkých nepremenených šanciach streliť nejaký ten gólik. No prvé šance mali hostia, keď Lukáš Martinka zahodil svoju príležitosť a hneď o minútu i druhú nevyužil. V 55 min. Častulínov prienik zastavil až hosťujúci brankár a následná strela Strončeka bola skôr propagačná. V 64 min. hosťujúci Jakub Jáňa vystrelil nebezpečnú strelu, ale tá išla mimo bránu. V týchto fázach zápasu domáci poľavili a hostia to chceli využiť. No domáci sa zmobilizovali a v 75 min. Hasenovič zahrával priamy kop. Obstrelil múr a lopta od tyčky skončila v bráne. V 80 min. Martin Chorvát tvrdo vypálil, brankár iba vyrazil a následná hlavička Lukáša Strončeka skončila na brvne. Hneď na to tvrdú strelu Strončeka vyrazil brankár so šťastím na roh. Hostia síce chceli skorigovať výsledok, no domáci hráči už víťazstvo udržali.

Gól: Hasenovič, ŽK: Vanko, rozhodoval: Varga, 150 divákov.

TR. TURNÁ: Chochlík – Častulín, Mich. Kováč, Vanko, T. Sivák, M. Chorvát, Hasenovič, P. Chorvát, Mar. Kováč, Hrubý, Stronček.

ILAVA: Vrábel – Jáňa, Bortel, Strapko, Mikula, Martinka, Galko, Šedo, Pružinec, Ptáček, Tomanica. VLADIMÍR CHUPÁČ

Stará Turá – Veľké Uherce 5:3 (2:1)

Domáci priaznivci (100) už dávno nevideli dva rýchle góly v sieti súpera. V 7. min Majtás vystrelil z 35 m a hosťujúci Kováč poslal hlavou nešťastne do vlastnej siete. V 14. min sa Sládek pohral s obranou hostí a po loptu poslal do siete – 2:0. V 31. min Kováč tentokrát trafil do siete domácich a znížil na 2:1. V tomto polčase nevyužili šance u domácich: Peterka, keď jeho nahrávka neprešla na dobre stojaceho Majtása v pokutovom území, v 34. min Sládek trafil tyč a v 44. min stireľal Majtás tesne nad brvno. V tomto polčase domáci brankár Viskup nedovolil skórovať: v 21. min Šorecovi a v 24. min Kováčovi. Druhý polčas začali hostia so snahou čo najskôr vyrovnať, ale v 49. min Kováčovu šancu Viskup zlikvidoval. Hostia otvárali obranu a domáci to využili. Keď v 58. min Mazák zvýšil na 3:1 a v 60. min Sládek na 4:1. Na 4:2 znížil v 68. min Briadka a keď si dal v 89. min nešťastný vlastný gól na 4:3 Štefík sa aj tak dráma nekonala. Domáci kapitán Peterka uzavrel skóre zápasu na konečných a zaslúžených 5:3. V tomto polčase ešte mohli skórovať u domácich v 56. min Sládek, v 73. Drahoš, v 77. Gablech. U hostí v 62. min Kováč. Hosťom citeľne chýbal Jozef Kundala, ktorý v deň zápasu bežal Košický maratón. Víťazstvo domácich je plne zaslúžené, keď kolektív, ktorý pozostáva takmer výlučne z vlastných odchovancov hrá futbal s chuťou, skonsolidováva sa a vyšplhal sa na popredné priečky tabuľky. Je to i tým, že na tréningoch sa hráči snažia plniť pokyny trénera Čičalu a futbalom sa bavia.

Góly: 7. vlastný (Kováč), 14. a 60. Sládek, 58. Mazák, 90. Peterka – 31. Kováč, 68. Briadka, 89. vlastný (Štefík), ŽK: Sládek, Denk – Koreň, Valter, rozhodoval: Majer, 100 divákov.

STARÁ TURÁ: Viskup – Denk, Štefík, Straka, Drahoš (Maroň), Mazák, Gablech (Magula), Kubica, Majtás (Popelka), Peterka, Sládek.

VEĽ. UHERCE: Bohuš – Beliansky, Gumka, Briadka, Maťašeje (Zeleník), Súlovský (Valter), Beliansky, Koreň, Cíger, Kováč, Šorec. VILIAM SOLOVIČ

Ostatné výsledky: Ladce – Horovce 1:3 (1:3), Cigeľ - Z. Kostoľany 0:3 (0:2), Oslany - Kamenec p/Vt. 0:0, Lazany - N. Pravno 1:1 (1:0), Malá Čausa - H. Poruba 0:2 (0:1).

1. Chocholná-Velčice 10 7 2 1 27:10 23

2. Stará Turá 10 6 1 3 20:14 19

3. Malá Čausa 10 5 2 3 24:15 17

4. Cigeľ 10 4 4 2 13:10 16

5. Horovce 10 4 3 3 18:14 15

6. Podolie 10 4 3 3 20:17 15

7. Zem. Kostoľany 10 4 3 3 11:10 15

8. Kamenec 10 4 3 3 9:9 15