Michalík rozhodol o troch bodoch pre Trenčianske Teplice

Prehľad víkendových zápasov hraných pod hlavičkou Západoslovenského futbalového zväzu.

Tr. Teplice si z neďalekej Novej Dubnice priviezli všetky body.Tr. Teplice si z neďalekej Novej Dubnice priviezli všetky body. (Zdroj: MILOŠ ORSZÁGH)

MRZ

Bánovce - Nitra jun. 4:1 (3:0)

Bánovce po šiestich kolách mali na konte nulu a počas týždňa došlo v kádri k rozsiahlym personálnym zmenám. Skončil tréner Čukan, ktorého nahradil Ľudovít Halás a taktiež sa z kabíny porúčala aj trojica Srbov. Prvý polčas proti Nitre patril domácim, ktorí do polčasu mohli vsietiť poltucet gólov. Hneď v úvode sa zastreľoval Bodocký, o pár minút v čistej šanci zaváhal Ferenc. V 31. min. prišla krásna akcia Bodockého, ktorý prihral Ferencovi a ten poslal domácich do vedenia - 1:0. O šesť minút sa presadil muž zápasu Ferenc a pridal druhý gól domácich. Pred odchodom do šatní sa k dobrej pozícii ocitol Matiaš a prepálil brankára hostí - 3:0. Úvod druhého dejstva patril Nitranom a už v 47. min. Kováč znížil na 3:1. Napriek inkasovanému gólu prevzali iniciatívu opäť domáci, ktorí svoj dobrý výkon korunovali v 83. min., kedy hetrik dosiahol Ferenc - 4:1. Bánovce v tomto zápase ukázali, že posledná priečka im nepatrí a toto mužstvo má určite na viac. Domáci zaslúžene vyhrali.

Góly: 31., 37. a 83. Ferenc, 44. Matiaš - 47. Kováč. Rozhodoval Kozolka, ŽK: Doknič - Kemláge, Dubeň, Sendrei, ČK: 80. Dubeň (Nitra jun.) po druhej ŽK, 100 divákov.

SPARTAK: Križma - Zaťko, Halás, Škultéty, Doknič, Poštrk, Gábriška (85. Minárik), Baláž, Ferenc, Bodocký, Matiaš (82. Henček). Tréner Ľ. Halás.

FC: Stránsky - Kemláge, Krajanec, Miškovič, Drgoňa, Studený (54. Kacír), Kováč, Čery, Škarba (60. Vindiš), Dubeň, Sendrei. Tréner P. Hnilica. (MK)

Tr. Stankovce - Led. Rovne 0:2 (0:0)

Domáci futbalisti boli herne lepší, no odohrali doslova smoliarsky zápas. Po hrubej individuálnej chybe v 78. min sa hostia ujali vedenia gólom Liptáka. Po tomto góle chceli hrať domáci vabank a po ďalšej hrubici v 90. min poistil víťazstvo hostí Detko. Stretnutiu by viac svedčal nerozhodný výsledok.

Góly: 78. Lipták, 90. Detko. R Ilon, ŽK: Hudec - Hruška, 200 divákov.

TR. STANKOVCE: Zemanovič - Ježík, Barčiak, Bulko, Hudec, Anina, Sedláček, Viskupič (74. Škvarka), Šedivý, Kováč, Kvasnica. Tréner: R. Pevný.

LED. ROVNE: Kováč - Tomana, Kollár, Kresáň, Chmelík, Kadlec, Detko, Liptán, Hruška, Loduha (88. Šebo), Híreš (70. Prekop). Tréner: M. Púček. IVAN ADAMKOVIČ

Ostatné výsledky: J. Bohunice - V. Ludince 0:2 (0:0), Galanta - Gabčíkovo 0:5 (0:1), Beluša - Domaniža 2:1 (1:0), Palárikovo - Neded 0:0, Veľký Meder - Horná Nitra 3:0 (0:0). Stretnutie Komárno - Topoľníky nehrali pre nespôsobilý terén.

Častkovce – H. Obdokovce 1:1 (0:0)

V hodovom zápase sa mohli ujať vedenia domáci už v 2.min, ale Ščepko prestrelil. V 5. min po chybe domácich Klena netrafil prázdnu bránu. V 31. min preloboval Vaňo Kukučku, ale lopta skončila na žrdi. V závere polčasu mohol otvoriť skóre Ščepko, ale z otočky tesne minul Uhlárovu bránu. Po nevyužitých šanciach domácich v úvode druhej časti sa hostia ujali vedenia, keď tečovaná lopta kapitána Uhlíka skončila v sieti – 0:1. V 65. min po strele Ďuriša gólman hostí neudržal loptu a Ščepko z dorážky vyrovnal. V 74. min Osuský v čistej šanci zaváhal. V závere sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale kvalitný súper si odviezol z Častkoviec cenný bod za spravodlivú remízu.

Góly: 65. Ščepko - 61. Uhrík, ŽK: Hikel – Klena, rozhodoval: Janus st., 250 divákov.

ČASTKOVCE: Kukučka – Gono, Rusnák, Končitík, Hikel (60. Ostrovský), Osuský, Ďuriš, Vlado, Čechvala (46. Kostelan), Madro, Ščepko. Tréner: P. Ďuriš.

H. OBDOKOVCE: Uhlár – Junas, Ondrka, Kováčik (71. Fekete), Balážik, Visák, Hubinský, Klena (78. T. Kopún), Lacika, Uhrík, Vaňo (57. Baňák). Tréner: R. Jakubička. PETER HALIENKA

Holíč - Borčice 0:1 (0:1)

Líder tabuľky prišiel na Záhorie s jasným cieľom získať tri body, čo sa mu nakoniec aj podarilo. Domáce mužstvo po slabom výkone opäť nepresvedčilo svojich priaznivcov a stále sa pohybuje v pásme zostupu. Rozhodujúca pre výsledok zápasu bola 12. minúta, kedy Živčic prízemnou strelou spoza šestnástky prekonal domáceho brankára Noščáka - 0:1.
Snaha domácich do prestávky, ale ani po nej úspech nepriniesla. Príležitosti Macánka, Jánošíka a Hrubšu ostali nevyužité, najväčšiu šancu nevyužil v 58. min. Tomáš Slovík, ktorý z päťky trafil iba hornú časť súperovej bránky. V závere sa domáci už na nič nezmohli a hostia si v pohode ubránili svoje jednogólové vedenie.

Góly: 12. Živčic. Pred 200 divákmi rozhodovali Volf - Farkaš, Mlinkovics. ŽK 3:3 (Studenič, Václavík, Ličko - Gábor, Plavšič, Živčic).
HOLÍČ: Noščák - Čepka, Studenič, Vaclavik, Lašák, Nečas (46. Jánošík), Uher (62. Valla), Macánek, Hrubša, Ličko, T. Slovík (77. Oliva), tréner Rudolf Holeš.
BORČICE: Kukuliaš - Kočka, Decký, Masárik, Gorelka, Púček (41. Sečány, 76. Mačina), Senko, Tomko, Gábor, Plavšič (46. Luhový), Živčic, tréner Róbert Novák. MARIÁN DOMANSKÝ

N. Dubnica – Tr. Teplice 2:4 (1:1)

Domáci začali výborne a prvá strela Burdeja skončila v 4. min gólom. Po Ančicovom rohu v 11. min hlavičkoval Lendvay nad a Behana vychytal Kopčan z desiatich metrov. V 20. min po priamom kope Ančica zasiahol L. Rekem a v 29. min po chybe obrany centroval Jančovič, no Puček pálil nepresne. V 33. min Bogiňov priamy kop kryl Kopčan, v 35. min Ančic našiel Jambora, ktorého strelu zasunul do siete Puček. V 46. min z 20 metrov Švikruha a o chvíľu Bogiň prestrelili. O minútu po sóle mieril vedľa Bogiň. V 50. min Jambor našiel Jančoviča, ktorý mieril nad. O chvíľu L. Rekem chytil sóloo Jančoviča. V 66. min sa uvoľnil Jambor a Suchý hlavou dal na 1:2. V 69. min Bogiň našiel Štiffela, ktorý trafil iba Ševelu. Po centri Loszonského Suchý prehlavičkoval bránu. Po podobnej akcii Maník premenil v 70. min Kosibov center. V 77. min Bubenko vypálil tesne nad. Výborný zápas rozhodli hostia v závere. V 85. min Michalík nekompromisne dal tretí, a ten istý hráč pri domácom vabanku pridal aj štvrtý gól.

Góly: 4. Burdej, 70. Maník – 85. a 90. Michalík, 35. Puček, 66. Suchý.

Rozhodoval Forró, ŽK: Burdej, Golej, Suchý, Ševela, Lendvay, 500 divákov.

N. DUBNICA: L. Rekem – Burdej (62. Kosiba), Smolka, Štiffel, Golej, Behan (42. Marušinec), Žabár, Smolík (82. M. Rekem), Maník, Švikruha, Bogiň.

TR. TEPLICE: Kopčan – Bariak, Beňo, Suchý (80. Michalík), Ševela, Jambor, Ančic, Puček (68. Loszonský), Bubenko, Lendvay, Jančovič (90. Šebík). (PŠ)

Ostatné výsledky: Lehota p/Vt. - Prečín 4:1 (2:0), Kanianka - Šimonovany 2:1 (2:0), Bošany - D. Vestenice 2:2 (2:1), Solčany - Modranka 0:2 (0:1), Križovany – Partizánske 1:1 (1:1).

Stará Turá – Tr. Turná 2:0 (0:0)

Domáci kolektív privítal nováčika z Tr. Turnej, ktorý sa už v tejto lige udomácnil a nesklamal výkonom ani v Starej Turej. 150 divákov, z toho asi 30 od hostí, videlo dobrý a zaujímavý zápas, kde hráči boli stále v pohybe. Hosťujúca obrana s výborným brankárom Chochlíkom, hlavne v prvom polčase vystavovala domácich do ofsajdu. Najväčšiu šancu na skórovanie mal v 14. min Marek Sivák, ale zo strany neposlal loptu do opustenej brány a tá tesne skončila vedľa tyče. U domácich v 37. min Sládek vnikol do pokutového územia, jeho tvrdú strelu brankár vyrazil a odrazenú loptu Mazák poslal nad bránu. Niektoré strelecké pokusy hráčov oboch mužstiev končili prevažne mimo bránu. V druhom polčase sa domáci snažili zvýšenou bojovnosťou čo najskôr skórovať, ale lopta z kopačky Peterku, Majtása a Mazáka neskončila v sieti. Tá skončila až v 79.min, keď vyslal na bránu hostí Kubica tvrdú strelu a lopta sa nešťastne odrazila od obrancu Častulína, zmenila smer a skončila v opačnom rohu brány, ako ju gólman čakal. Hostia hrali vabank, mohli vyrovnať v 84.min, keď tvrdú strelu pred bránou obetavou hlavičkou odvrátil Štefík na roh. V 90. min ušiel rýchlonohý kapitán Peterka a uzavrel skóre zápasu na 2:0. Víťazstvo domácich je v tomto zápase zaslúžené. To sa hralo slušne i napriek udeleným žltým kartám. I Trenčianska Turná má víťazku. Pani Jaroslavu Belákovú, ktorej buletin s číslom 29 bol vyžrebovaný v polčasovej prestávke a získala cenu od sponzorov MFK Stará Turá, z ktorej mala úprimnú radosť. Prezradila nám, že v roku 1983 – 1987 sa vyučila v St. Turej a do roku 1990 tu pracovala v Chyrane (manometre).

Góly: 79. Kubica, 90. Peterka, ŽK: Drahoš, Sládek – Častulín, P. Chorvát, rozhodoval: Babos, 150 divákov.

ST. TURÁ: Viskup – Antálek, Denk, Štefík, Mazák (Lukáč), Gablech, Kubica, Popelka (Majtás), Peterka, Sládek (Maroň)), Drahoš.

TR. TURNÁ: Chochlík – Častulín, Púček (Hulaj), Koníček (Stronček), T. Sivák, M. Chorvát, Hasenovič, M. Sivák, P. Chorvát, Kováč, Hrubý. VILIAM SOLOVIČ

Z. Kostoľany - Chocholná-Velčice 2:3 (2:1)

Diváci videli trochu nervózne, ale dobré stretnutie, pod ktoré sa podpísal aj ťažký terén. Domáci už v 10. minúte viedli gólmi Ferejeho a Cmarka z pokutového kopu 2:0. Hostia dali prvý gól dobre hrajúcim Jánom Turanským v 37.minúte. V prvom polčase Kostolanci po nevyužitých šanciach nezvýšili svoj náskok, čo sa im nevyplatilo v druhom polčase. Súper zvýšil v druhej polovici zápasu svoju aktivitu, čoho výsledkom bolo vyrovnanie Juraja Michaleca v 79. minúte. Potom hostia využili oslabenie domácich o vylúčeného Oršulu na strelenie víťazného gólu, keď v 85. minúte skóroval Juraj Tulpík.

GÓLY: 7. Fereje, 10. Cmarko (11m) – 36. Tuhársky, 79. Michalec, 85. Tulpík. ROZHODOVAL: Révai, 200 divákov.

Z. KOSTOĽANY: Zvalo – Hulini (65. Oršula), Výškrabka, Kobes (65. Mokoš), Hancko, Zvalo, Pavkeje, Šurina, Liptaj, Cmarko, Fereje.

CHOCH.-VELČICE: Horňák – Gvizd, Cingel, Ju. Tuharský (58. Krajčovič), Kozárec, Brlej, Já. Tuharský (89. Surovský), Adamči (36. Cingel), Lobík, Tulpík, Michalec.

H. Poruba – Podolie 4:1 (0:1)

Domáci ešte nevyhrali, čo chceli napraviť. Bojovali, a keď sa od nich neodklonilo šťastie, výsledok sa dostavil. Hostia boli vyrovnaným súperom v prvom polčase a okrem žrde v 35. min, ktorú nastrelil z päťky Omasta, sa v 40. min ujali vedenia ďalekonosnou strelou Gučíka. Pokusy A. Staňa, R. Staňa a Majeríka Palkech pochytal. Po prestávke začali domáci výborne a v 53. min strelou do šibenice vyrovnal A. Staňo, O šesť minút Revák z priameho kopu vypálil tesne vedľa, ale v 63. min z podobnej pozície vymietol šibenicu. V 71. min Pagáč presnou strelou po zemi k žrdi zvýšil na 3:1. Priamy kop P. Staňa Palkech vyrazil a Šamánek poslal loptu v 79. min do siete. Zvýšiť ešte mohli A. Staňo, Revák a P. Staňo, na druhej strane v 82. min Omasta trafil brvno a pokus Pyšného Smolka vytlačil na roh.

Góly:53. A. Staňo, 63. Revák, 71. Pagáč, 79. Šamánek - 40. Gučík. Rozhodoval T. Birkus, 60 divákov.

H. PORUBA: Kováč (Smolka) – Mazáň, R. Staňo (Švaňa), Majerík, Papp (P. Staňo), Revák, F. Staňo, Pagáč, Šamánek, T. Stano, A. Staňo.

PODOLIE: Palkech – R. Hrušovský, Ščepko, Gúčik, Klčo, Červeňanský, Hlaváč, Omasta, Križák, Toráč, M. Hrušovský (Pyšný). ONDREJ MIŠECH

Ostatné výsledky: Horovce – Ilava 1:1 (0:1), Kamenec p/Vt. - Cigeľ 0:0, Oslany – Lazany 0:6 (0:3), N. Pravno - Malá Čausa 1:3 (1:0), V. Uherce - Ladce 3:0 (2:0).

1. Chocholná-Velčice 8 6 1 1 22:7 19

2. Malá Čausa 7 4 1 2 19:10 13

3. Cigeľ 7 3 4 0 10:3 13

4. Kamenec 7 4 1 2 8:7 13

5. Stará Turá 7 4 0 3 9:10 12

6. Horovce 8 3 2 3 13:11 11

7. V. Uherce 7 3 2 2 10:8 11

8. Ladce 7 3 1 3 10:9 10