Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Nemšová zdolalal oslabené Levice o gól

III. LIGA: Prehľad víkendových výsledkov III. ligy západ.

Topoľčany – Nové Mesto 2:0 (0:0)

V úvode sa obe mužstvá iba oťukávala, do prvej šanci sa dostali hostia, ale Kutaj v 12. minúte tesne minul. Potom sa hra odvíjala prevažne v strede poľa s nepresnosťami na oboch stranách. V 24. minúte nebezpečnú strelu Jansa vynikajúceho vyrazil Sláma. Na druhej strane po rohovom kope a hlavičke Gajdoša brankár Feriančík reflexívne zachránil od gólu. V 41. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Otočka, ale zoči-voči brankárovi trafil len do jeho rukavíc. Pred odchodom do šatní išla strela Gajdoša len tesne nad. Po zmene strán začali lepšie Topoľčanci, hneď v 46. minúte tiesnený Badinský zakončil tesne vedľa. O dve minúty pred nabiehajúcim Olejom skvele vybehol brankár Sláma. V 66. minúte sa rútil do šance hosťujúci Žák, ale Gajdoš skvelou skĺzačkou zabránil nebezpečnej situácii. O dve minúty prišla pekná akcia - Královič prihral Šlosárovi, ktorý trafil padajúceho Ravasa do ruky a rozhodca odpískal pokutový kop. Ten bezpečne premenil Baláž – 1:0. O dve minúty založili Topoľčany rýchly protiútok, lopta sa dosala až k voľnému Remeňovi, ktorý krížnou strelou zvýšil na 2:0. O štyri minúty Král len tesne minul a na druhej strane Svatík napol len bočnú sieť. Nehral sa príliš oslnivý futbal, no domáci vyhrali zaslúžene.

Góly: 69. Baláž (11 m), 71. Remeň. R Kačenga, ŽK: Král, Otočka – Ravas, Kutaj, Olej, Petrovský, 360 divákov.

MFK TOPVAR: Sláma – Martin Oršula, Miroslav Oršula, Baláž, Gajdoš – Remeň (86. Švajlen), Král, Šlosár, Královič (80. Grman) – Otočka (59. Masár), Badinský. Tréner J. Mikloška.

AFC: Feriančík – Gajdošík, Petrovský, Janso, Ravas (70. Svatík), Balocký, Strelka (50. Klačman), Kutaj (80. Paldauf), Žák, Šiko, Olej. Tréner V. Hyža. JARO ŠUPA

Nemšová – Levice 2:1 (1:1)

V 11. min po rohovom kope zabránil v päťke hostí hlavičke Schiszlera do odkrytej brány rukou, za čo ho rozhodca predčasne poslal pod sprchy. Nariadený pokutový kop premenil Schlesinger. Domácim vedenie dlho nevydržalo, keď sa v 16. min po štandardnej situácií a veľkom nedorozumení brániacich hráčov presadil do prázdnej brány Švec. Nemšovania napriek tomu, že mali v poli prevahu si počas celého prvého polčasu nevedeli vypracovať súvislý tlak a najmä gólové príležitosti. V 28. min vybojoval na pravej strane loptu Červený, potiahol ju do šestnástky, prihral Husárovi, no ten netrafil ani bránu. V 31. min mohli skóre zápasu zmeniť hostia, keď sa do samostatného úniku dostal Štefanka, Bobot však veľmi dobre prečítal jeho úmysel a podržal svoj tím. V 38. min sa k lopte dostal Jurica, vystrelil pod brvno, Ivanič robinzonádou vyrazil na roh. Úvod druhého polčasu patril domácim. Tí zvýšili aktivitu a pohyb bez lopty. To sa prejavilo v 56. min. Opatovský vysunul na ľavej strane Beňa, ktorý z prvej poslal loptu do päťky, kde Jurica v behu zakončil do odkrytej brány hostí – 2:1. V 74. min prešiel pred šestnástku Jurica, pravačou však zakončil tesne vedľa ľavej tyče. V 88. min stálo pri domácich šťastie, keď Levičania nastrelili brvno.

Góly: 14. Schlesinger (11 m), 56. Jurica - 16. Švec. R Čmiko, ŽK: Opatovský, Schiszler – Klačko, ČK: 11. Turčan (L), 150 divákov.

FKS: Bobot – Schiszler, Kresánek, Schlesinger, Kopún, Husár, Červený (83. Laco), Opatovský, Holiš (46. Chrenko), Adamec (46. Beňo), Jurica. Tréner O. Šmelko.

SLOVAN: Ivanič – Zorád, Palic, Krivočenko, Turčan, Klačko, Pavlík, A. Kubala, Štefanka (61. Predajniansky), Varga (78. Fogad), Švec (61. Bôžik). Tréner M. Szegeny. TOMÁŠ BEŇO

Ostatné výsledky: Púchov – Vrbové 0:2 (0:2), Piešťany – Skalica 1:5 (0:3), Petržalka - Vráble 2:1 (0:1), Šúrovce – Rača 3:0 (1:0), Sereď - Nové Zámky 6:1 (3:1), OFK Dunajská Lužná - ŠK Slovan Bratislava juniori 3:1 (1:1).

5. Táto pomôcka zlepší život všetkým imobilným ľuďom
  6. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  7. Imunitnú bombu do tela dostanete vďaka Vitaglucanu
  8. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!
  9. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  10. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  1. Nová služba v Pezinku – bezplatný zber elektroodpadu
  2. OFFICE ROKA 2020 poukáže na transformáciu pracovného prostredia
  3. V mlieku už nie sme sebestační. Čo sa musí zmeniť?
  10. Oslávte nový rok v teple: Cestujte na Zanzibar úplne bezpečne 7 683

Premiér: Minister školstva má naplánovať, ako vrátiť deti do škôl od 7. decembra

Premiér chce, aby systém následne mohol fungovať aj v ďalších mesiacoch.

Pri plošnom testovaní sa využívajú antigénové testy.

Premiér: Od plánu plošného testovania budúci víkend sa zatiaľ upúšťa

Zdá sa, že celoplošné testovanie cez mikulášsky víkend nebude.

Premiér Igor Matovič.

Rybníček: Únia miest Slovenska nesúhlasí s celoplošným testovaním

Únia miest Slovenska bude podporovať a rešpektovať stanovisko epidemiológov.

Prezident Únie miest Slovenska a primátor mesta Trenčín Richard Rybníček.

Mama mu telefonovala z búdky. Čerstvý štyridsiatnik Radivojevič si zahral v jednom útoku s legendárnym Gretzkym

Na svojom konte má dve medaily zo svetových šampionátov. Pôsobil v NHL i nadnárodnej KHL. K absolútnej spokojnosti Brankovi Radivojevičovi chýba len titul s Duklou Trenčín. Čerstvý štyridsiatnik k nemu mal blízko pred dvoma rokmi.