Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

Nemšová zdolalal oslabené Levice o gól

III. LIGA: Prehľad víkendových výsledkov III. ligy západ.

Topoľčany – Nové Mesto 2:0 (0:0)

V úvode sa obe mužstvá iba oťukávala, do prvej šanci sa dostali hostia, ale Kutaj v 12. minúte tesne minul. Potom sa hra odvíjala prevažne v strede poľa s nepresnosťami na oboch stranách. V 24. minúte nebezpečnú strelu Jansa vynikajúceho vyrazil Sláma. Na druhej strane po rohovom kope a hlavičke Gajdoša brankár Feriančík reflexívne zachránil od gólu. V 41. minúte sa v dobrej pozícii ocitol Otočka, ale zoči-voči brankárovi trafil len do jeho rukavíc. Pred odchodom do šatní išla strela Gajdoša len tesne nad. Po zmene strán začali lepšie Topoľčanci, hneď v 46. minúte tiesnený Badinský zakončil tesne vedľa. O dve minúty pred nabiehajúcim Olejom skvele vybehol brankár Sláma. V 66. minúte sa rútil do šance hosťujúci Žák, ale Gajdoš skvelou skĺzačkou zabránil nebezpečnej situácii. O dve minúty prišla pekná akcia - Královič prihral Šlosárovi, ktorý trafil padajúceho Ravasa do ruky a rozhodca odpískal pokutový kop. Ten bezpečne premenil Baláž – 1:0. O dve minúty založili Topoľčany rýchly protiútok, lopta sa dosala až k voľnému Remeňovi, ktorý krížnou strelou zvýšil na 2:0. O štyri minúty Král len tesne minul a na druhej strane Svatík napol len bočnú sieť. Nehral sa príliš oslnivý futbal, no domáci vyhrali zaslúžene.

Góly: 69. Baláž (11 m), 71. Remeň. R Kačenga, ŽK: Král, Otočka – Ravas, Kutaj, Olej, Petrovský, 360 divákov.

MFK TOPVAR: Sláma – Martin Oršula, Miroslav Oršula, Baláž, Gajdoš – Remeň (86. Švajlen), Král, Šlosár, Královič (80. Grman) – Otočka (59. Masár), Badinský. Tréner J. Mikloška.

AFC: Feriančík – Gajdošík, Petrovský, Janso, Ravas (70. Svatík), Balocký, Strelka (50. Klačman), Kutaj (80. Paldauf), Žák, Šiko, Olej. Tréner V. Hyža. JARO ŠUPA

Nemšová – Levice 2:1 (1:1)

V 11. min po rohovom kope zabránil v päťke hostí hlavičke Schiszlera do odkrytej brány rukou, za čo ho rozhodca predčasne poslal pod sprchy. Nariadený pokutový kop premenil Schlesinger. Domácim vedenie dlho nevydržalo, keď sa v 16. min po štandardnej situácií a veľkom nedorozumení brániacich hráčov presadil do prázdnej brány Švec. Nemšovania napriek tomu, že mali v poli prevahu si počas celého prvého polčasu nevedeli vypracovať súvislý tlak a najmä gólové príležitosti. V 28. min vybojoval na pravej strane loptu Červený, potiahol ju do šestnástky, prihral Husárovi, no ten netrafil ani bránu. V 31. min mohli skóre zápasu zmeniť hostia, keď sa do samostatného úniku dostal Štefanka, Bobot však veľmi dobre prečítal jeho úmysel a podržal svoj tím. V 38. min sa k lopte dostal Jurica, vystrelil pod brvno, Ivanič robinzonádou vyrazil na roh. Úvod druhého polčasu patril domácim. Tí zvýšili aktivitu a pohyb bez lopty. To sa prejavilo v 56. min. Opatovský vysunul na ľavej strane Beňa, ktorý z prvej poslal loptu do päťky, kde Jurica v behu zakončil do odkrytej brány hostí – 2:1. V 74. min prešiel pred šestnástku Jurica, pravačou však zakončil tesne vedľa ľavej tyče. V 88. min stálo pri domácich šťastie, keď Levičania nastrelili brvno.

Góly: 14. Schlesinger (11 m), 56. Jurica - 16. Švec. R Čmiko, ŽK: Opatovský, Schiszler – Klačko, ČK: 11. Turčan (L), 150 divákov.

FKS: Bobot – Schiszler, Kresánek, Schlesinger, Kopún, Husár, Červený (83. Laco), Opatovský, Holiš (46. Chrenko), Adamec (46. Beňo), Jurica. Tréner O. Šmelko.

SLOVAN: Ivanič – Zorád, Palic, Krivočenko, Turčan, Klačko, Pavlík, A. Kubala, Štefanka (61. Predajniansky), Varga (78. Fogad), Švec (61. Bôžik). Tréner M. Szegeny. TOMÁŠ BEŇO

Ostatné výsledky: Púchov – Vrbové 0:2 (0:2), Piešťany – Skalica 1:5 (0:3), Petržalka - Vráble 2:1 (0:1), Šúrovce – Rača 3:0 (1:0), Sereď - Nové Zámky 6:1 (3:1), OFK Dunajská Lužná - ŠK Slovan Bratislava juniori 3:1 (1:1).

1. Petržalka 6 5 0 1 14:3 15 (+3)

2. Sereď 6 4 1 1 19:5 13 (+1)

3. Slovan jun. 6 4 1 1 21:9 13 (+1)

4. Dun. Lužná 6 4 1 1 17:6 13 (+4)

5. Skalica 6 4 1 1 18:8 13 (+10)

6. Topoľčany 6 4 1 1 11:4 13 (+4)

7. Vráble 6 3 2 1 7:3 11 (+2)

8. Vrbové 6 3 1 2 5:8 10 (+1)