Nedeľa, 20. máj, 2018 | Meniny má Bernard

Nové Mesto zobralo body z Rače

III. LIGA: Prehľad výsledkov 4. kola III. ligy západ.

Nemšová – Nové Zámky 2:0 (1:0)

Úvodná päťminútovka bola obojstranne rozháraná. S pribúdajúcimi minútami mali loptu častejšie na kopačkách domáci hráči. Hostia sa zamerali iba na pozornú defenzívu a preto Letkovu bránu ani raz v prvom polčase neohrozili. V 12. min sa k strele spoza šestnástky dostal Čelko, lopta sa však obtrela iba o ľavú žrď. V 15. min sa k úniku na pravej strane dostal Holiš, zakončil ho však iba strelou do Miháleka. Po polhodine hry sa k strele spoza šestnástky dostal Jurica, jeho strelu obrana hostí zrazila iba do tyče. Domáci hráči sa ujali vedenia päť minút pred prestávkou, keď sa po rohovom kope hlavičkou presadil Schlesinger. V 44. min sa mohli domáci ujať dvojgólového vedenia, ale Kresánkovu hlavičku pod brvno vyrazil Mihálek na roh. V druhom polčase sa obraz hry zmenil, hostia začali hrať oveľa aktívnejšie smerom dopredu, domáci hráči zároveň upustili od svojej hry a preto sa hra vyrovnala. V 48. min po zlej prihrávke Marušinca smerom dozadu išiel sám na brankára Košút, Letko reflexívnym zákrokom svoj tím podržal. Po hodine hry a centri Červeného z pravej strany sa sám pred brankárom hostí ocitol Jurica. Vo vyloženej šanci však zle trafil loptu a Mihálekovi uľahčil prácu. V 78. min sa na ľavej strane uvoľnil Beňo, vystrelil z 20 m, jeho vydarenú strelu zastavilo brvno. V 81. min vysunul Kyselica Kopúňa, ktorého Szántó fauloval a rozhodca nariadil pokutový kop. K jeho exekúcií sa postavil Opatovský, Mihálek jeho strelu vyrazil naspäť pred neho a Opatovský ponúknutú šancu na druhýkrát využil. Domáci hráči si za predvedenú hru v prvom polčase a množstvu šancí víťazstvo zaslúžili.

Góly: 40. Schlesinger, 82. M. Opatovský, ŽK: Kresánek – Szántó, Ešek, Košút, Vašek, ČK: 81. Szántó (Nové Zámky) po 2. ŽK, rozhodoval: Trenčanský, 150 divákov.

NEMŠOVÁ: Letko – Schiszler, Kresánek, Schlesinger, Kopún, Červený (85. Adamec), Opatovský, Marušinec, Čelko (71. Kyselica), Jurica (66. Beňo), Holiš. Tréner: O. Šmelko.

NOVÉ ZÁMKY: Mihálek – Kling, Ešek, Bukovič, Bombicz, Horáček (27. Poništ), Kočiš-Kovaľ, Fehervari, Szántó, Vašek (73. Jurík), Košút. Tréner: A. Dragúň. TOMÁŠ BEŇO

Rača - Nové Mesto 1:2 (0:1)

Góly: 86. Gális - 14. a 51. L. Žák. ČK: 62. D. Ščibrány (Rača) , rozhodoval: Korista, 250 divákov.

Ostatné výsledky: Topoľčany - Levice 3:0 (1:0), Sereď - Púchov 3:0 (2:0), Piešťany - Slovan jun. 0:9 (0:5), Dun. Lužná - Vráble 1:1 (1:0), Petržalka – Vrbové 0:1 (0:0), Šúrovce – Skalica 1:0 (1:0).

1. Slovan jun. 4 3 1 0 18:6 10 (+1)

2. Dun. Lužná 4 3 1 0 13:3 10 (+4)

3. Topoľčany 4 3 1 0 9:2 10 (+4)

4. Sereď 4 3 0 1 12:3 9 (0)

5. Petržalka 4 3 0 1 9:2 9 (0)

6. Vráble 4 2 2 0 4:1 8 (+2)

7. Skalica 4 2 1 1 8:6 7 (+7)

8. Nemšová 4 2 0 2 3:4 6 (0)