V Kálnici sa nedohralo

Prehľad výsledkov oblastných futbalových súťaží mužov.

I. TRIEDA

Veľká Hradná – Soblahov 5:1 (1:1)

V 9. min po peknom prieniku M. Ševčíka otvoril skóre Kyjac. V 12. min z jednoznačného ofsajdu z bránkovej čiary vyrovnával Mrázik. Hneď po prestávke v 46. min fauloval v samostatnom úniku M. Ševčíka Kyselica za čo uvidel červenú kartu. Presilovku využili domáci už o dve minúty, keď po centri Kyjaca sa presadil hlavou P. Ježík. O minútku neskôr nevyužil ďalší únik Hilčík. V 55. min Strelu M. Ševčíka hosťujúci brankár iba vyrazil a Hilčík zvýšil na 3:1. V 82. min po prihrávke Baláža krásnou strelou zvýšil na 4:1 Jandák. V 87 min preloboval vybehnutého brankára hostí M. Ševčík a stanovil konečný výsledok na 5:1.

Góly: Kyjac, P. Ježík, Hilčík, Jandák, M. Ševčík - Mrázik, ČK: 0:1, rozhodoval: Šugra, počet divákov: 100.

VEĽKÁ HRADNÁ: I. Ježík – Masár, Jandák, Hilčík, P. Lobotka, Petrík, Kyjac, K. Kováč, R. Ševčík, M. Ševčík, Baláž (P. Ježík, Judiny, J. Kováč).

SOBLAHOV: J. Hrnčár – Mrázik, Poliš, Kyselica, Fabo, M. Hrnčár, Šlesár, J. Kačena, Ďuďák, Jambor, Hájek (Gašparovič, Jantošovič). JOZEF KYJAC

Bošáca – Čachtice 2:4 (2:1)

Po vyrovnanom prvom polčase domáci viedli zaslúžene. Po zmene strán hostia prebrali iniciatívu výsledkom čoho bolo otočenie zápasu vo svoj prospech.

Góly: Janeček, Bako – Maráz 2, Imriška 2, ŽK: 3:1, rozhodoval: Cibulka, počet divákov: 150.

BOŠÁCA: P. Janega – R. Kusenda, P. Staňák, J. Bero, Z. Bako, Helík, Kostelan, P. Kusenda, Vavro, Janeček, M. Janega (R. Mihala, P. Mihala, L. Figura).

ČACHTICE: L. Druxa – M. Ďuriš, Straka, Miroslav Trebatický, Sameš, Martin Trebatický, A. Ďuriš, M. Peterka, D. Imriška, P. Maráz, O. Trebatický (J. Herák, P. Habán). JOZEF MIHALA

Veľké Bierovce/Opatovce – Skalka nad Váhom 1:0 (0:0)

Do zápasu vstúpili o niečo lepšie hostia, do 10. min zvierali domácich, ale väčšiu príležitosť na skórovanie si nevypracovali. V 12. min R. Bulko vysunul M. Svatíka, ale jeho strela išla tesne vedľa tyčky. V 17. min vystrelil z dvadsiatich metrov P. Bulko, no jeho strelu hosťujúci brankár Vavruš dobre vyrazil. V 21. min hosťujúci Malec sa ocitol v dobrej príležitosti, našiel M. Cíbika, ale jeho hlavička skončila tesne nad brvnom. V druhom polčase mali zase viac hry domáci. V 61. min J. Barták vysunul M. Svatíka, prehodil si hosťujúceho Országha a vystrelil na bránu, no lopta išla vedľa tyčky. V 70. min sa domáci dočkali vedúceho gólu, keď rohový kop zúžitkoval V. Žúži, jeho pekná hlavička sa odrazila od brvna za bránkovú čiaru. V 79. min vystrelil R. Bulko a dorážka Sklára išla tesne vedľa. V záverečných minútach hostia pritlačili, snažili sa o vyrovnanie, ale domáca obrana si dala pozor. V posledných sekundách nadstaveného času sa hostia dožadovali pokutového kopu, ale rozhodca na pokutový bod neukázal. Domáci tak za zlepšený výkon v druhom polčase zabojovali a zobrali si tri body.

Góly: Žúži, ŽK: 1:2, rozhodoval: Bušo, počet divákov: 100.

V. BIEROVCE: Ondrášik – Barták, R. Bulko, M. Sivák, T. Ondrášek, Svatík, Sabadka, Turaj, P. Bulko, T. Sivák, Horňák (Žúži, Sklár, V. Ondrášek).

SKALKA NAD VÁHOM: Vavruš – Sabadka, Országh, Bagin, Klačman, Ješko, Podkopčan, S. Dúžek, M. Cíbik, B. Cíbik, Malec (Guga, Trška, M. Dúžek).TIMOTEJ BULKO

Dubodiel – Očkov 3:0 (1:0)

Góly: Trnčák, Kúdela, Malec, ŽK: 1:0, rozhodoval: Sokol ml., počet divákov: 100.

DUBODIEL: M. Petrík – J. Červený, F. Petrík, Mikula, S. Petrík, M. Červený, Kúdela, Trnčák, Janík, Hostačný, Malec (Mi. Petrík, Mi. Petrík, Scheer).

OČKOV: Bobocký – D. Čechvala st., D. Čechvala ml., P. Čechvala, Gažo, Ščepko, Kostolánský, Gono, Fačkovec, Machara, Stacho (Valo, Strapatý, Bartek).VLADIMÍR MALEC

Ľuborča – Dolná Súča 3:0 (1:0)

V tomto stretnutí sa stretli tradiční rivali po siedmich rokoch. Hral sa futbal priemernej úrovne. Ako prví pohrozili hostia, keď umiestnenú strelu A. Gajdošíka bravúrne vyrazil Husár. Domáci sa ujali vedenia v 16. min, keď nepodarený nákop Schwandtnera si brankár Valaštín hlavou vrazil do siete. Hostia mohli vyrovnať v 35. min, ale Sirotný vo vyloženej príležitosti netrafil bránu. Po zmene strán vstúpili do hry hostia veľmi aktívne, v snahe čo najskôr vyrovnať, ale zrazil ich gól Mi. Belka, keď nikým nekrytý prudkou hlavičkou po rohovom kope zvýšil vedenie domácich. V 75. min po krásnej akcii J. Belka, keď jeho prihrávku posunul Korienek na Bahna, ktorý strelou od žrde definitívne rozhodol o výsledku stretnutia. Hostia ešte v závere sa snažili streliť aspoň čestný úspech, avšak strelu R. Plevu z priameho kopu a príležitosť aktívneho Vendžúra zneškodnil pozorný Husár. V herne vyrovnanom zápase tak domáci nakoniec vyškolili hostí z efektivity premieňania príležitostí a pripísali si tak hladké víťazstvo.

Góly: Schwandtner, Mi. Belko, Bahno, ŽK: 1:1, rozhodoval: P. Ševčík, počet divákov: 200.

ĽUBORČA: Husár – Bahno, Fabuš, Lubina, Vavrúš, Koníček, Belko, Schwandtner, Korienek, M. Belko, J. Belko (Gabriš, M. Zváč, Patka).

DOLNÁ SÚČA: Valaštín – Sirotný, Mrázik, Hlávek, M. Gajdošík, Trúnek, A. Pleva, R. Pleva, T. Pleva, A. Gajdošík, Vendžúr (Sedláček, Dobo, Hlucháň). MAREK KONÍČEK

Horná Súča – Horné Srnie 5:0 (4:0)

Domáci hráči nastúpili na dnešný zápas s odhodlaním pokračovať vo víťaznom ťažení. Po dlhšom čase nastúpil do domácej bránky V. Pekárek, keď dvaja brankári sú dlhodobo zranení a ďalší mal stopku za vylúčenie. Domáci išli za víťazstvom od začiatku zápasu a hráčom Cementáru nedali ani tú najmenšiu šancu. Gólostrel domácich sa rozbehol v 22. min, keď autorom gólu bol Panák po dlhom aute Kalíka nekompromisne z päťky prestrelil Horného. Už o minútu pridal druhý gól P. Dohnan, keď z rohu šestnástky do vinkla prekvapil brankára hostí. V 25. min sa dočkal i Kučerák, keď si ideálne nabehol na trestný kop J. Dohnana a hlavou skóroval. V 37. min J. Dohnan zvyšoval na 4:0, keď trestný kop zavesil do šibenice. Skóre dnešného zápasu uzavrel J. Dohnan, keď v 60. min po zaváhaní hosťujúcej obrany prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Domáci mali ďalšie šance, ale ani tie neboli dotiahnuté do gólu. A tak si domáci hráči vytlačili pozvánku na veľké derby el clasico, ktoré bude už tento víkend. Tešia sa veľkú podporu svojich fanúšikov.

Góly: Ja. Dohnan 2. P. Dohnan, Panák, Kučerák, ŽK:, 1:2, rozhodoval: Hruda, počet divákov: 200.

HORNÁ SÚČA: Pekárek – Repa, M. Machara, Panák, Zemanovič, Jo. Dohnan, Ja. Dohnan, P. Dohnan, Kalík, Pečeňanský, Kučerák (Bartek, Lukšo, J. Machara).

HORNÉ SRNIE: Horný – Ševčík, Šimko, Papiernik, M. Švančárek, Naňák, Kumančík, Lukajka, J. Švančárek, Fabuš, Blaško (Kebísek). LADISLAV ŠTEFÁNEK

Zamarovce – Pobedim 6:1 (4:1)

Za horúceho počasia sa domáci s vervou pustili do hostí a v 2. min dal gól Daniel Jančovič. Potom sa hra vyrovnala a domácim sa podarilo v rozpätí desiatich minút od 23. min do 33. min streliť tri góly. Dva dal T. Drienka a tretí pridal B. Drienka. V 37. min hosťujúci Fuksa uzavrel polčas na 4:1. Po rýchlom útoku v 69. min zvýšil Daniel Jančovič na 5:1 a v 85. min uzavrel na konečných 6:1 po narážačke s B. Drienkom Fraňo.

Góly: Daniel Jančovič 2, T. Drienka 2, B. Drienka, Fraňo – Fuksa, ŽK: 1:3, rozhodoval: Šišovský, počet divákov: 150.

ZAMAROVCE: Mikloš – Chochlík, Minárik, B. Drienka, T. Drienka, Dragula, Dávid Jančovič, Daniel Jančovič, Fraňo, T. Hudec, Zemanovič (M. Hudec, Korl).

POBEDIM: Vidovič – Joštic, Bondra, Krajčovič, Ľ. Gono, Priadka, Herák, M. Gono, Blahunka, Fuksa, Uváčik (Pomajbo, Mišík).MILAN SKOVAJSA

Trenčianske Jastrabie – Myjava „B“ 2:1 (1:0)

Obe mužstvá vo vyrovnanom zápase predviedli pekný futbal so šťastnejším záverom pre domácich.

Góly: M. Glasa 2 (1. z 11 m) – Horeš, ŽK: 2:1, rozhodoval: Šišovský, počet divákov: 150.

TRENČIANSKE JASTRABIE: Lobotka – Koreň, Doktor, Kobida, Valko, M. Glasa, Žákk, Melicher, Mikula, M. Fodrek, T. Fodrek (Fodrek, Šebáň, Hučín).

MYJAVA B: Jurica – Palkovič, Majdlen, Mareček, Ondrer, Augustín, Horeš, Oríšek, Šimek, Bruško, Vavák (Pekník, Štefánek, Kučerák). JÚLIUS GLASA

Omšenie – Kľúčové 2:0 (1:0)

Hostia začali bez rešpektu, no domáci boli odhodlaní pokračovať vo víťaznom ťažení. A tak diváci videli veľmi svižný a technický futbal s pozornými obranami a veľmi dobrou medzihrou v zálohe. Prvý pohrozili domáci a po dvoch šanciach sa po priťuknutí hlavičkou zapísal do streleckej listiny Kamil Bielik – 1:0.Do prestávky domáci kontrolovali svoje vedenie. Veľmi dobre hrajúci hostia sa po prestávke viac vysunuli a párkrát nebezpečne pohrozili. Omšenie sa im odplácalo rýchlymi protiútokmi a taktiež zahodili niekoľko šancí. V poslednej štvrťhodine narastal tlak hostí. Domáca obrana a gólman však odvracali hrozbu za hrozbou. V čase najväčšieho tlaku hostí po umnej prihrávke striedajúceho Škrovánka zvýšil excelentne a s prehľadom na 2:0 Erik Malo, čím rozhodol.

Góly: 18. K. Bielik, 87. E. Malo, rozhodoval: Ježík, 300 divákov.

Dolné Srnie – D. Poruba 1:2 (0:2)

V prvom polčase hostia aj s pomocou vetra vsietili dva góly. Po zmene strán sa domácim podarilo iba znížiť. Hostia aj s pomocou šťastia výsledok ubránili.

Góly: J. Bušo (11 m) – J. Suchý, Kapko (11 m), rozhodoval: Pavlovič, 80 divákov.

Záblatie – Neporadza 3:1

Bobot – Mn. Lehota 2:1 (1:0)

Bobot nastúpil v slnečnom počasí proti kvalitnému súperovi, ktorý ho aj patrične potrápil. V 10. min Jonis vyzvŕtal obranu hostí a exportnou strelou poslal domácich do vedenia. V druhom dejstve unikol Jonis aj druhýkrát a zvýšil domáce vedenie, keď obstrelil brankára. Hostia nerezignovali a napokon strelili v 84. min kontaktný gól po rohu, keď Laco prestrelil húštinu tiel v malom vápne. Bobot napokon cenné víťazstvo ubránil a získal plný bodový zisk.

Góly: L. Jonis 2 – T. Laco, ČK: 0:1, rozhodoval: Klimčík, 100 divákov.

Beckov – Opatová 0:7 (0:2)

Jednoznačné víťazstvo hostí. Domácim opäť chýbali stabilní hráči.

Góly: Gallo 3, Šubert, Čaja, Šlesár, M. Štefánik, rozhdooval: Otiepka, 80 divákov.

Tr. Teplá – Drietoma 0:0

Vyrovnaný zápas, v ktorom ani jedno mužstvo nestrelilo gól. Zápas skončil zaslúženou remízou.

II. TRIEDA JUH

Stará Turá B – H. Streda Kľúčové 6:0 (2:0)

Po dvoch šanciach v úvode sa v 15. min pekne prekľučkoval Tomáš Otrubný, obišiel dvoch obrancov a otvoril skóre. V 28. min si Strnátka vybojoval trestný kop a sám postihnutý cez múr zvýšil na 2:0. Peter Strnátka bol pri chuti a hneď o minútu dal vyniknúť brankárovi Bangovi, ktorý chytil jeho tvrdú strelu. O ďalšiu minútu mu pomohlo aj brvno. V závere vynikol i domáci brankár Púdelka, ktorý chytil brejk hostí, keď Denis Čaňo v samostatnom nájazde neuspel. V úvode druhého polčasu kopal trestný kop Patrik Zaťovič z 30 m, ale Púdelka jeho ťažkú strelu vyboxoval. Strnátkova bomba bola na opačnej strane nechytateľná pre výborného Banga. V 54. min si Tomáš Otrubný zopakoval prienik ako v prvom polčase, prešiel cez obranu a zvýšil na 4:0. Po peknej kombinácií Otrubný-Strnátka bol „Strndžo“ v čistej šanci faulovaný. Pokutový kop premenil Tomáš Otrubný na 5:0. Spomenutí strelci boli pri chuti, tentoraz Otrubného lob cez obranu premenil Strnátka na šiesty úspech. Hosťom ku cti patrí, že i keď boli oslabení o dvoch hráčov, snažili sa hrať futbal a vypracovali si i pár šancí. Domáci mali množstvo príležitostí, ale gólman Bango vychytal ešte veľa dobrých striel.

Góly: T. Otrubný 3, P. Strnátka 3, rozhodoval: Švancara, 60 divákov.

Nová Ves – Krajné 2:5 (1:1)

Domáci začali náporom a po dvoch vyložených gólových príležitostiach sa ujali vedenia v 8. min z pokutového kopu Koritinom za faul na prenikajúceho Ondreičku. Hostia postupne vyrovnali hru a najskôr v 28. min ešte Tížik trafil hlavou brvno, ale už v 41. min opäť hlavičkou vyrovnal. Začiatok druhého polčasu patril opäť domácim, keď Lacko spálil dve gólové príležitosti a v 66. min Malíček z trestného kopu poslal domácich do vedenia. V 70. min ale hostia Herákom vyrovnali a dobrým pohybom do konca stretnutia rozleptali obranu Novej Vsi a pridali ešte tri góly.

Góly: P. Koritina (11 m), Malíček – Herák 2, Koník 2, Tížik, rozhodoval: Dohál, 100 divákov.

Hrádok – Brestovec 4:5 (2:2)

V 19. min sa domáci ujali vedenia, keď autorom úvodného gólu bol Mário Sevald. V 27.min sa presadil Vlado Pavlovič, keď oblúčikom zvýšil na 2:0. V 35. min po hrubej chybe obrany znížil na 2:1 Mozolák. V 40. min bolo vyrovnané, keď krížnou strelou vyrovnal Duga. Úvod druhého polčasu lepšie vyšiel hosťom. V 51. min tvrdou strelou poslal hostí do vedenia Adamec. V 60.min sa stav opäť menil, keď kapitán hostí Černáček zvýšil na 2:4. V 72. min hostia korunovali svoj dobrý výkon, keď Duga svojim druhým gólom v zápase pridal na 2:5. V 84. min najlepší hráč domácich Vavruš znížil na 3:5. V záverečných sekundách zápasu domáci kapitán Ľubo Pavlovič z pokutového kopu uzavrel skóre hodového zápasu na 4:5.

Góly: M. Sevald, V. Pavlovič, Vavruš, Ľ. Pavlovič (11 m) – Duga 2, Mozolák, Adamec, Černáček, rozhodoval: Hulínek, 200 divákov.

Tr. Bohuslavice – Brezová 1:2 (0:0)

V prvom polčase sa hral iba priemerný futbal bez výraznejších šancí. Po zmene strán bola hra vyrovnaná. Oba tímy si vypracovali niekoľko šancí. Domáci kopali viacero štandardných situácií, tie však nepremenili. V 48. min otvoril skóre strelou z priameho kopu po ruke. V 63. min vyrovnal z odrazenej lopty Tománek. V 78. min rozhodol o osude stretnutia Mjelčík, keď obišiel aj domáceho brankára.

Góly: 48. Dendis – 63. Ján Tománek, 78. Ján Mjelčík, rozhodoval: Svetkovič, 80 divákov.

Lúka – Polianka 4:1 (2:0)

Úvod zápasu bol obojstranne vyrovnaný. Hral sa medzišestnástkový futbal. Až v 20. min sa po prvom rohu domácich presadil Ladislav Miklovič – 1:0. V 41. min kopala Lúka priamy kop z 35 m, ktorý kopol kapitán Lukáš Ondris a na prekvapenie všetkých lopta skončila v sieti – 2:0. Na začiatku druhého polčasu mali viac z hry hostia, čoho vyústením bola krídelná akcia a po nej spätná prihrávka, ktorú využil v gól Marek Kovar. Po tomto momente sa hra vyrovnala a domáci v 74. min strelou z 20 m zvýšili na 3:1, keď autorom gólu bol Michal Pánik. O minútu na to po akcií Antona Pánika a strieľanej lopte zvýšil Martin Štefanec na konečných 4:1.

Góly: L. Miklovič, L. Ondris, M. Pánik, M. Štefanec – M. Kovar, rozhodoval: Valovič, 80 divákov.

Turá Lúka – Vrbovce 0:3 (0:1)

Domáci zahrali veľmi slabo. Po profesorskom výkone zaslúžene prehrali. Hosťom na víťazstvo stačila pozorná obrna a brejkové situácie.

Góly: 39. Oravec, 68. Lacuška, 84. Hanzlíček, rozhodoval: Klimo, 200 divákov.

Kálnica – Bzince 2:2 (2:1) – nedohrané

Zápas, z ktorého divákov museli bolieť oči. Obojstranne nepresné stretnutie, v ktorom sa hostia ujali vedenia v 6. min Stachom. Domáci v 8. min vyrovnali Janegom a v 39. min sa ujali vedenia gólom Králika. Hostia vyrovnávali na 2:2 v 51. min Miškechom. V ďalšej časti sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no pozahadzovali všetko, čo sa dalo. Hostia brejkami taktiež niekoľkokrát pohrozili, ale v závere stretnutia v druhej minúte nadstaveného času kapitán hostí pribehol k rozhodcovi a osobným kontaktom si vynucoval ukončenie zápasu (chytil rozhodcu pod krk).

Góly: Janega, Králik – Stacho, Miškech, rozhodoval: Galko, 100 divákov.

Považany - Kočovce 1:5 (1:2)

Góly: J. Kravčík - Gajdošík 2, Pichler, Doboš, Roško, rozhodoval: Kurnický, 120 divákov.

SEVER

Horňany – N. Bošáca 11:2 (4:1), góly domácich: Masár 2, Horňák 2, Korbel 2, J. Šmehyl 3, Filin, R. Šmehyl , rozhodoval: Ďurech, počet divákov: 60. Selec – Z. Podhradie 2:0 (1:0), góly: Ondriška, Letko, rozhodoval: Urban, počet divákov: 50. Motešice – Tr. Stankovce „B“ 3:3 (2:2), góly domácich: Tašár 2, Richtárech, rozhodoval: Stračiak, počet divákov:.

STRED

Stará Lehota – Lubina kop. 3:4 (1:3), góly: Pavlovič, Hečko, Domin – Brezula 3, D. Gulan ml., rozhodoval: Revay, počet divákov: 20. Modrová – Mor. Lieskové 1:0 (0:0), gól: Kobelár, rozhodoval: Vido, počet divákov: 90. Brunovce – Lubina 1:1 (0:1), gól domácich: Moravanský, , počet divákov: 100. Potvorice – Hôrka n/V. nehralo sa

JUH

Hrachovište – Bukovec 2:2 (2:2), góly: Paler, Šimna – Bosák, Jastrab, počet divákov: 40. Hrašné – Chvojnica 1:0 (0:0), gól: Zmeko, rozhodoval: Švancara, počet divákov: 80. Jablonka – Košariská 2:1 (1:1), góly: Maliarik, Večeřa - Nemec, počet divákov: 80.

1. Hrašné 2 2 0 0 5:1 6

2. Jablonka 3 1 2 0 5:4 5

3. Chvojnica 3 1 1 1 8:5 4

4. Košariská 3 1 0 2 4:7 3

5. Hrachovište 2 0 2 0 5:5 2

6. Bukovec 3 0 2 1 5:9 2

7. Priepasné 2 0 1 1 2:3 1

Autor: Patrícia Žideková, Ľubomír Beňo