Svinná už druhýkrát nenastúpila na zápas, Brestovec doma prehral

II. TRIEDY: Futbalisti Svinnej nenastúpili na zápas ani v druhom kole. Susedské derby jasne vyhralo Omšenie. Brestovec nezvládol zápas s Novou Vsou. Napriek prevahe z ojedinelej akcie v závere dostal gól na 1:2.

SEVER

Mn. Lehota – Záblatie 3:1 (1:0)

Zápas začal najprv v pomerne kľudnom tempe, no aj napriek tomu diváci videli gól hneď v úvode. Po pár minútach hry poslal domácich do vedenia Tomáš Laco strelou z prvej. Za zmienku stojí ďalej akcia až v 31. minúte, keď opäť pohrozila domáca Mníchova Lehota. Z hranice šestnástich metrov vyslal síce pomalšiu, ale aj tak nebezpečnú strelu Richard Balaj. Brankár Beňo si s ňou ale poradil. Záblatie malo obrovskú šancu ešte v závere polčasu, ale domácich zachránila žrď.

Záblatiu vyšiel vstup do druhého dejstva lepšie, hneď v prvej minúte vyrovnali zásluhou striedajúceho Jozefa Čakloša. O desať minút neskôr už ale vrátil domácim vedenie Honza, ktorý na trikrát usmernil loptu do brány. Zápas ďalej naberal na obrátkach, viacero vypätých momentov, rozhodca zápas príliš nezvládal. Aj Záblatie sa dostávalo do gólových šancí, ich nebezpečnú strelu pozorný brankár Dávidek vyboxoval do tyče a obrancovia ju vzápätí “upratali”. V 72. minúte skóroval ešte domáci Richard Balaj a Lehota už tento zápas ubránila a získala cenné tri body.

Góly: T. Laco, Honza, R. Balaj – Čakloš, rozhodoval: Svetkovič, 115 divákov.

Dolná Poruba – Omšenie 0:4 (0:0)

Očakávané derby začalo tlakom hostí. Postupne prebrali iniciatívu domáci, ktorí trestuhodne nevyužili niekoľko šancí. Neúspechom skončili najmä príležitosti Jozefa a Ivana Suchého. Omšenie sa opäť osmelilo po zmene strán. Najprv Dorička využil zaváhanie obrany a do dvojgólového vedenia poslal hostí z pokutového kopu Tvrdoň. Kalich horkosti si Dolná Poruba vypila až do dna, keď ďalšie góly Omšenie pridali Dorička a Kamil Bielik. K výbornej atmosfére prispelo aj množstvo hosťujúcich fanúšikov.

Góly: Dorička 2, K. Bielik, J. Tvrdoň, rozhodoval: Ször, 300 divákov.

Kľúčové – Tr. Teplá 6:0 (2:0)

Domáci v prvom polčase nevyužili hneď niekoľko sľubných príležitostí, ale hru držali pevne vo svojich rukách. Podarilo sa im využiť iba dve Gajdošíkom a Petrom Vavrušom. Druhý polčas začali aktívnejšie hostia, no vážnejšiu šancu si nevytvorili. Kľúčové následne trestali chyby Tr. Teplej ďalšími gólmi. Hostia napokon mohli byť radi, že odišli iba so šiestimi gólmi.

Góly: Gajdošík 2, Vydrnák, P. Vavrúš, M. Papiernik, J. Kendera, rozhodoval: Klimčík, 80 divákov.

Drietoma – Beckov 2:0 (2:0)

Góly: Gabrhel, Holúbek, rozhodoval: Stračiak, 150 divákov.

Opatová – Svinná 3:0 kontumačne, hostia sa nedostavili

Mel.-Lieskové – Bobot 1:4 (0:1)

Zápas začali domáci náporom a zavreli hostí na vlastnej polovičke. Po súboji, ktorý zaváňal faulom sa dostali hostia do úniku a otvorili skóre zápasu. Následne pokračovali Boboťania v svojej hre a z rýchlych protiútokov pridávali ďalšie góly. Za domácich znížil Štefák po štandardnej situácii.

Góly: Štefák – Jonis 2, Hošek 2, rozhodoval: Svetkovič, 250 divákov.

Neporadza – D. Srnie 6:3 (2:1)

Zápas sa začal vo vlažnom tempe. Domácich prebudil až vlastný gól a do polčasu skóre otočili. Po zmene strán ich znova zaskočil rýchly vyrovnávajúci gól na 2:2. Následne však pridali na dôraze a víťazstvo strhli na svoju stranu.

Góly: Dlábik 2, Mar. Richtárech 2, Mich. Richtárech, Ondráš - Hejbal st. 3, rozhodoval: Ďurech, 80 divákov.

Brezová – Hrádok 2:1 (0:0)

Prvý polčas bol plný nepremenených gólových šancí, najmä zo strany Brezovej. Góly začali padať až po prestávke. Najskôr v 60. min strelil úvodný gól na 1:0 Lukáš Jastráb. O šesť minút už bolo vyrovnané po góle Mariána Vavruša z priameho kopu. V 72. min sa menil stav opäť, keď si hostia nešťastne strelili vlastenca – 2:1. Domáci ešte šli dvakrát sami na bránu, no ich tutovky skončili na žrdi.

Góly: Jastráb, Vavruš – vlastný, rozhodoval: Macejka.

Krajné – Považany 5:1 (1:0)

Domáci mali od úvodu prevahu, šance však dlho nevyužívali. Gól sa im podarilo streliť až 7 minút pred prestávkou Ľubošom Herákom z priameho kopu. Následne mali hostia dve pekné šance vyrovnať, po ich nevyužití však domáci tesne po prestávke v rýchlom slede strelili ďalšie tri pekné góly a bolo rozhodnuté. V závere stretnutia ešte oba tímy pridali po jednom góle a tak diváci odchádzali spokojní.

Góly: Lacho 2, Herák, Vavák, Javro - Kravczyk, rozhodoval: Maráz, počet divákov: 150.

Kočovce – Kálnica 2:0 (2:0)

V prvom polčase mali prevahu domáci čo zužitkovali dvoma vsietenými gólmi. Druhý polčas bol v réžii hostí, tí však ani jednu zo šancí nepremenili.

Góly: Ťažim, Doboš, rozhodoval: Pavlovič, počet divákov: 150.

Bzince p/J. – Stará Turá „B“ 2:1 (1:1)

Pred slušnou návštevou začal zápas v obojstranne svižnom tempe. Dôraznejší boli domáci, ktorí sa dostali do vedenia gólom v 9. min po peknej individuálnej akcii Gajdošecha, ktorý bol jeho prvým v drese Bziniec. Hostia po góle pritvrdili, čo pocítil po dvojnásobnom ošetrovaní najmä Miškech. Hostia vyrovnali v 26. min po strele spoza šestnástky, ktorú tečovala domáca obrana a tak debutant v domácej bráne bol bezmocný. Zvyšok prvého polčasu priniesol vyrovnaný priebeh a jedinú šancu si vytvorili domáci, no skóre sa nemenilo. Druhý polčas mali prvých 20 minút prevahu hostia, ale domáci hrozili z častých protiútokov. Po jednom z nich v 78. min striedajúci Lukáš Horák unikol po pravej strane a jeho center hlavou premenil Skovajsa. Záver zápasu v nervźnej atmosfére priniesol iba žlté karty aj napriek snahe oboch mužstiev. Výbor PŠK, hráči i fanúšikovia blahoželali k 50tke Ing. Kuhajdovi – donedávna šéfovi Bzinského futbalového klubu

Góly: Gajdošech, P. Skovajsa - Otrubný, ŽK: 2:2, rozhodoval: Valovič, počet divákov: 130.

Horná Streda – Turá Lúka 0:5 (0:1)

rozhodoval: Revay, počet divákov: 80.

Vrbovce – Lúka 2:3 (1:3)

Góly: Zríni 2 – Jánošík, Miklovič 2, rozhodoval: Švancara, počet divákov: 100.

Brestovec – Nová Ves nad Váhom 1:2 (1:1)

Futbal bol kvalitný, domáci najprv vyhrávali pekným gólom, no vzápätí hostia z ojedinelej akcie vyrovnali. Neskôr strelu F. Bruška brankár vyrazil na brvno a odrazenú loptu J. Mareček poslal nad bránu hlavou, domáci túto šancu nevyužili. Do druhého polčasu domáci nastúpili s veľkým tlakom na hostí, mali veľa šancí, ktoré však nevyužili a hostia tesne pred koncom znova z ojedinelej akcie skórovali na konečných 1:2.

Góly: T. Duga – Ondreička, Horčičák, rozhodoval: Jurčík, počet divákov: 120.

Polianka – Trenčianske Bohuslavice 2:1 (1:0)

Diváci videli výborný behavý futbal v podaní oboch mužstiev.

Góly: Kovár, Kuba – Tinka, rozhodoval: Klimo, počet divákov: 80.

1. Lúka 2 2 0 0 16:4 6

2. Turá Lúka 2 2 0 0 10:1 6

3. Kočovce 2 2 0 0 8:2 6

4. Nová Ves nad Váhom 2 2 0 0 5:2 6

5. Brestovec 2 1 0 1 8:2 3