Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Exhibíciu trenčianskej Jednoty podporili aj futbalisty z Trenčianskych Teplíc

Presne 53 rokov od zasadnutia výkonných výborov TTS Trenčín a TJ Odevy, ktoré rozhodli o zjednotení oboch oddielov pod hlavičku TJ Jednota Trenčín, sa na ihrisku TJ Opatová uskutočnil druhý ročník exhibičného stretnutia. Tentokrát Jednota vyzvala starých

Jednota Trenčín hrala proti OpatovejJednota Trenčín hrala proti Opatovej (Zdroj: TJ JEDNOTA TRENČÍN)

pánov Opatovej. Podujatie sa nieslo pod heslom „na históriu nemusíme len spomínať“.

TRENČÍN. Výber futbalistov TJ Jednoty bol tradične zložený z hráčov hrajúcich v trenčianskom regióne. Od začiatku zápasu hájili farby dvaja bývalí hráči TJ Jednoty Trenčín Poruban a Kačáni. Pozvanie do tímu prijala aj dvojica dievčat prvoligového tímu žien z Trenčianskych Teplíc, ktoré sa v tíme TJ rozhodne nestratili a svojimi technickými kúskami bavili prítomných divákov.

Spomienka na legendy

Exhibičnému stretnutiu predchádzala spomienka a prierez históriu, ktorá sa začala písať 14. júla 1960. Moderátor akcie Jozef Liška pripomenul zúčastneným túto významnú udalosť z dejín futbalového Trenčína. Spomenul si na bývalých hráčov slávneho klubu. Tak na žijúce legendy, ako i na tých, ktorí nás už opustili.

Chýbal Marko Daňo

Počas prvého ročníka sa na podujatí v Záblatí zúčastnil aj Marko Daňo. Niekdajší hokejista trenčianskej Dukly bol prednedávnom draftovaný z 27. miesta Columbusom Blue Jackets sa tento rok v Opatovej nepredstavil. „Mal záujem sa zúčastniť aj tento rok, no povinnosti mu to nepovolili. Príjemným oživením futbalu bola však účasť Mirky Badžgoňovej a Lucie Belasovej z prvoligových Trenčianskych Teplíc,“ povedal organizátor a majiteľ ochrannej známky TJ Jednota Trenčín Marián Mušuta ml.

Pochvala pre Opatovú

Hoci majú organizátori podujatia tendenciu usporiadať futbalový zápas vždy v inom kúte trenčianskeho regiónu, zdá sa, že Opatová by sa mohla stať jej domovom na dlhšie obdobie. „V prvom rade by som rád poďakoval domácemu oddielu za to, že sme mali možnosť odohrať tento druhý ročník na ich futbalovom ihrisku v ich výbornom futbalovom areáli. Predseda domáceho oddielu pán Ľubomír Horný a ľudia v čele miestnej telovýchovnej jednoty pomohli pripraviť výborné exhibičné stretnutie. A ak som uvažoval nad tým, že každým rokom by som chcel aby sa táto spomienková akcia konala vždy v inej obci nášho kraja, pohrávam sa s myšlienkou usadiť túto akciu práve tu v Opatovej. Sú tu vytvorené ideálne podmienky, ako pre futbalistov tak i pre fanúšikov. Poďakovanie patrí aj zúčastneným hráčom, ktorí prišli podporiť dobrú myšlienku. Pevne verím, že táto skvelá partia sa bude spolu stretávať častejšie. TJ Jednota predstavila tri sady dresov, ktoré používame od vzniku občianskeho združenia,“ pridal na záver Mušuta.

TJ Jednota Trenčín – TJ Opatová nad Váhom 3:4 (1:1)

O 15. hodiny vybehli na ihrisko oba oddiely Telovýchovných jednôt. Hneď od úvodu sa obe mužstvá vrhli do útoku. Šance sa striedali na jednej i na druhej strane. Skóre však dlho zostávalo nezmenené, pretože obaja brankári, či už domáci Macek , alebo hosťujúci Motúz predvádzali zákroky hodné ligových brankárov. Domácim hráčom sa podarilo otvoriť skóre zápasu ako prvým, po utešenej akcii strelil gól Baco. Odpoveď hráčov Jednoty nedala na seba dlho čakať. Už o pár minút napriahol z 30 metrov Macura a domáci brankár bol bez šance – 1:1. Hráči sa na ihrisku pohybovali s ľahkosťou a možno by bolo dobré, keby všetky zápasy v regióne hrali hráči exhibične, pretože futbal sa musel páčiť a akcie ktoré predvádzali hráči na ihrisku dvíhali prítomných fanúšikov zo sedadiel. Polčasové skóre sa už nezmenilo, pretože tímy svoje šance zahodili či niektoré pokusy zastavili konštrukcie oboch brán.

Domáci hráči zaskočili hosťujúcu Jednotu a hneď v úvode druhého polčasu zvyšoval na 2:1 domáci hráč Kolačanský . Aj v druhom polčase sa bolo na čo pozerať, fanúšikovia sa bavili na podarených „parádičkách“ hráčov oboch výberov. TJ Jednota Trenčín vyrovnávala v 65. minúte po góle Mušutu. Zdalo sa, že sa roztrhlo vrece s gólmi, pretože o pár minút domáci Kubička zvyšoval na 3:2 a o chvíľu vyrovnával hosťujúci Novotka na 3:3. Dve minúty pred koncom zápasu nedal domáci hráč Vengrín šancu brankárovi Zingorovi a bolo 4:3. To už bolo na ihrisku 30 hráčov a posledných päť minút sa nieslo v znamení pohody a zábavy. V nadstavenom čase odpískal rozhodca Tarabus pokutový kop v prospech tímu Jednoty. Loptu si na biely bod postavila Mirka Badžgoňová ale jej presnú a tvrdú strelu k žrdi bravúrne zneškodnil, legenda domáceho výberu Stanislav Mikoláško. Po tomto zákroku rozhodca posledný krát fúkol do píšťalky a hráči ako i fanúšikovia museli byť s vydareným futbalovým predstavením spokojní.

Góly: Macura, Mušuta, Novotka – Baco, Kolačanský, Kubička, Vengrín. Rozhodca: Tarabus. Divákov: 150.

TJ JEDNOTA: Motúz Michal, Zingor Jaroslav – Poruban Vladimír, Kačáni Michal, Macura Lukáš, Múdry Roman, Novotka Milan, Igaz Peter, Talian Miroslav, Kalaba Jozef, Kačáni Jozef, Lobotka Marián, Krasňan Tomáš, Badžgoňová Mirka, Belásová Lucia, Mušuta Marián ml.

TJ OPATOVÁ: Macek Jozef, Mikoláško Stanislav – Struhár Vladimír, Baláž Andrej, Omelka Ján, Marko Milan, Liška Ľubomír, Kolačanský Peter, Baco Miloš, Vengrín Pavol, Vlna Štefan, Zilkay Anton, Kubička Erik, Novotný Anton, Kováčik Dušan, Bočák Drahoslav.