Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Myjava na úvod s domácim debaklom

Zverencom trénera Ladislava Hudeca vstup do sezóny nevyšiel podľa predstáv. V úvodnom jesennom kole kopaničiari inkasovali štyri góly.

Kapitán Myjavy Martin Černáček po zápase veľa dovodov na radosť nemal.Kapitán Myjavy Martin Černáček po zápase veľa dovodov na radosť nemal. (Zdroj: TOMÁŠ HRADSKÝ)

Spartak Myjava - FK Dukla Banská Bystrica 0:4 (0:3)

Gólovú situáciu videli diváci už v siedmej minúte, keď dlhým centrom našiel Považanec vo vnútri šestnástky Slančíka, jeho hlavičku Solnička ešte vyrazil, no na druhý pokus už skončila lopta v sieti - 0:1. Domáci sa snažili o odpoveď v jedenástej minúte, Kukoľ vystrelil, ale Rodinger chytil. Lepšiu palebnú pozíciu mal v dvadsiatej minúte Sládek po priťuknutí od Kosíka, ale minul bránku. Dej zápasu sa odohrával vo svižnom tempe a v 29. min sa po kolmom vysunutí Slančík ocitol v sľubnej príležitosti, avšak tiesnený Černáčkom nemieril presne. Veľkú chybu urobil v 39. min Lukšík, Brašeň ho obral o loptu, ešte našiel voľného Jurča, ktorý sa zoči-voči Solničkovi nemýlil a skóroval - 0:2. To ešte zo strany hostí v prvom polčase nebolo všetko, v 43. min sa do rozhodenej obrany "kopaničiarov" dostala lopta na Jurča a ten si utešenou strelou pripísal už svoj druhý gól - 0:3.

V úvode druhého dejstva v 49. min prehlavičkoval Kosík Rodingera, ale obrana loptu následne odkopla. V 57. min podnikli hostia protiútok a Brašeň opečiatkoval žrď. O chvíľu sa pri lopte ocitol Slančík a strelou z hranice pokutového územia k žrdi zvýraznil vedenie svojho tímu už na 4:0. Myjavčania sa snažili skorigovať, ale neboli presní v zakončení. Aj v ďalších minútach domáci bojovali, skúšali niečo vymyslieť, nebezpečná bola najmä strela k žrdi od Pekára zo 78. min, ktorú Rodinger vyrazil. Bystričanom vyšla akcia v 82. min, Podstavek bol pred Solničkom, obišiel ho, ale Pelegríni zabránil gólu. V závere diváci videli ešte viaceré strelecké pokusy domácich hráčov, zmenu výsledku však nepriniesli.

Góly: 7. a57. Slančík, 39. a43. Pavol Jurčo, ŽK: 47. Kosík - 19. Podstavek, 25. Turňa, rozhodovali: Sedlák - Kubačka, Bednár, 2112 divákov.

MYJAVA: Solnička - Lukšík (46. Š. Pekár), Černáček, Častulín, Siva - Kukoľ (69. Pelegríni), Šulek, T. Marček, T. Bruško (63. E. Daniel), Sládek – Kosík.

BANSKÁ BYSTRICA: Rodinger - Podstavek, Turňa, Nosko, Dionatan Teixeira - T. Hučko, Považanec (67. Peňaška), Brašeň (80. Šovčík), Faško - Slančík, Pavol Jurčo (72. Chrien).

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): "Odohrali sme zlý zápas, ktorý si rozoberieme. Musíme sa z neho poučiť. Zistili sme, že asi nie sme až takí dobrí, ako sme si mysleli. Netreba lietať v oblakoch, keď na to ešte nemáme. Stojím za mužstvom, nevyšiel nám zápas. Prvý gól určil jeho priebeh, bol zbytočný. Potom sme boli nervózni, veľa sme kazili. Cez polčas sme si povedali, aby sme po zmene strán hrali lepšie. Vieme dobre, že takto by sme veľa toho nedosiahli."

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): "Samozrejme, po takomto výsledku musím byť spokojný. Tešíme sa z víťazstva. Naše omladené mužstvo podalo vynikajúci výkon. Boli sme rýchli, kolmí, agresívni a vedeli sme sa dostať do gólových šancí, ktoré sme premenili. Ešte sme mohli nejaké góly pridať."

10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  1. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Dukla bojovala, proti Novým Zámkom vydrela body

Zverenci trénera Jána Pardavého zdolali Nové Zámky.

Trenčín prehral s Miškovcom o tri góly.

Bojnice, Trenčianske Teplice, Považská Bystrica, Beckov a Brezová pod Bradlom sú ďalšie miesta, kde Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín Región umiestnila originálne lavičkové pohľadnice.