Sobota, 20. október, 2018 | Meniny má Vendelín

Borčice nastrieľali desať gólov

V. LIGA: Futbalisti Borčíc si záver sezóny užívajú. Kamencu pribalili na cestu desať gólov. Trenčianske Teplice si víťazstvom v Ladcoch zabezpečili druhé miesto v tabuľke.

Stará Turá – V. Uherce 0:1 (0:0)

Stretli sa susedia v tabuľke a v prvom polčase bola hra vyrovnaná i na gólové šance. V 38. min hosťujúci Šorec neprekonal Kucharoviča a v 44. min Majtás zase hosťujúceho Bohuša. Do druhého polčasu nastúpili domáci so snahou zvíťaziť a zaznamenať gól čo najskôr. Šance prichádzali, ale ani jednu domáci nevyužili i vďaka výbornému brankárovi hostí. Šance domácich nepremenili v 52. a 63. Straka, v 53. Štefík, 69. Peterka a najväčšiu príležitosť po priamom kope v 79. min Majtás kopol do spojnice žrde a brvna, čo by si bolo zaslúžilo gól. Hostia mali šance, keď v 60. min tvrdú strelu Súlovského vyrazil Kucharovič, ale pri najväčšom tlaku domácich hostia skórovali gólom, ktorý v 77. min zaznamenal Šorec. O minútu mohol ten istý hráč zvýšiť na 0:2, ale Kucharovič zachránil. Remíza by bola najspravodlivejšia, za snahu by si ju domáci zaslúžili. Je potešiteľné, že oba družobné fankluby prispeli k tomuto slušnému zápasu a po ňom sa navzájom dali i odfotografovať.

Gól: 77. Šorec, ŽK: Briadka, rozhodoval: Hrenák, 150 divákov.

STARÁ TURÁ: Kucharovič – Borcha (Durec), Straka, Denk (Osuský), Štefík, Popelka, Vido, Kubica, Strnátka, Majtás, Peterka.

V. UHERCE: Bohuš – Hudok, Súlovský, Briadka, Maťašeje, Zeleník, Kundala, Jakubis, Súlovský (Valter), Beliansky (Znášik), Šorec. MATÚŠ SOLOVIČ

H. Poruba – Ľuborča 2:1 (1:0)

Pred zápasom domáci funkcionári odovzdali trénerovi Jánovi Jozefovičovi darčeky a zablahoželali mu k 70. narodeninám. Úvod patril hosťom, ktorí mali územnú prevahu, ale do vyloženej šance sa nedostali. S pribúdajúcimi minútami domáci vyrovnali hru a v 25. min Ďurišovu gólovú šancu obrana s námahou zlikvidovala gólovú šancu na roh. Po rohu Papp z päťky vysoko prestrelil. V 43. min poslal do šestnástky z priameho kopu strieľaný center Rafaj a Vlasatý zblízka dostal hlavou H. Porubu do vedenia. Hostia sa po prestávke snažili vyrovnať, kým domáci hrali na nebezpečné protiútoky. V 52. min jeden z nich premenil A. Staňo – 2:0. Ten istý hráč nabehol v 66. min na dlhý odkop, ale vysoko prestrelil. O štyri minúty sa pri šanciach domácich vyznamenal Husár. V 72. min Smolka vyrazil loptu preD Korienka, ktorú ju vrátil za jeho chrbát. O šesť minút Korienek neprekonal Smolku A v 84. min trafil žrď. Pappovu gólovú šancu v 85. min zmaril bravúrne Husár a v 90. min hosťujúci Straka takmer z polovice trafil žrď.

Góly: 43. Vlasatý, 52. A. Staňo – 72. Korienek. Rozhodoval Šamko, 80 divákov.

H. PORUBA: Smolka – Prostinák, R. Staňo, Ďuriš (Škorvánek), Šatka, Rafaj, Papp, Madara, Vlasatý, A. Staňo (P. Puček), J. Staňo.

ĽUBORČA: Husár – Bahno, Straka, Lubina, Belko (Zváč), Fabuš, Koníček, Mihálik, Korienek, Packa, Schwantner.

Borčice – Kamenec 10:0 (6:0)

V exhibičnom zápase už v 5. min Tomko nedal, ale po jeho prihrávke v 7. min skóroval Turza. O tri minúty sa zapísal medzi strelcov Kočka a v 21. min dal tretí gól suveréna súťaže Mačina. V 34. min Turza vymietol pavučinu brány Janošku. Piaty gól dal v 36. min Masarik a skóre prvého polčasu po nedorozumení obrany uzavrel v 41. min Puček. Prvú strelu hostí vyslal až v 47. min Stančiak. V 58. min Kočka peknou strelou do šibenice dal siedmy gól a v 59. min sa nemýlil Mačina. Najlepší strelec Borčíc Tomko sa presadil v 78. a v 83. min , keď dosiahol desiatku.

Góly: 7. a 34. Turza, 10. a 58. Kočka, 21. a 59. Mačina, 78. a 83. Tomko, 36. Masarik, 41. Puček. Rozhodoval Blažek.

BORČICE: Kukuliaš – Kočka (Mazáň), Decký, Grendel, Puček, Mačina (Kopačka), Turza, Gorelka (Kostadinov), Senko, Tomko, Masarik.

KAMENEC: Janoška – Durda, Kováčik, Stančiak, Pánis, Hrehuš, Fábry, Gabriel, Pisár, Višňovský, Vojtáš.

Ladce - Tr. Teplice 1:3 (1:0)

V 2. min neskóroval hlavou Kučma a v 11. min po jeho prihrávke otvoril skóre Viskup. V 17. min Martinkovu strelu Kopčan vytlačil a poradil si aj s dorážkou Mikušku. Hostia pohrozili Jamborom v 20. min nad a v 22. min Machala vychytal Jančoviča. Ladce doplatili na nevyžitie šancí a v 58. min ešte Machala vyrazil tutovku Jambora, no v 61. min nestačil na hlavičku Suchého. V 67. min po Koštialikovej hlavičke Martinka trafil iba brankára. Machala držal domácich v hre, no o minútu Ančic tečovanou strelou dostal hostí do vedenia. Výborný Machala robil čo mohol, ale v 90. min ho ešte prekonal Jambor.

Góly: 11. Viskup – 61. Suchý, 68. Ančic, 90. Jambor.

LADCE: Machala – Melicher (Kušík), Homer, F. Váň, Koštialik, K. Mražík, E. Mražík, Mikuška (Hriadel), Martinka, Viskup, Kučma (Makas).

TR. TEPLICE: Kopčan – Šebík (Vlado), Jančovič, Losonszký, Beňo, Ševela, Suchý (Ďuriš), Jambor, Batelka (Haško), Krivda, Ančic.

Ostatné výsledky: Oslany – Šimonovany 1:3 (1:1), Cigeľ – Ilava 2:0 (2:0), Malá Čausa - Z. Kostoľany 2:0 (0:0), Ladce – Tr. Teplice 1:3, Podolie malo voľno.

4. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu
  5. Čo nemôžete zaregistrovať ako ochrannú známku?
  6. Potrebujete ochrannú známku pre Váš produkt ?

Chrípková chorobnosť v Trenčianskom kraji mierne stúpla

Pre chorobnosť zatiaľ školské zariadenia v kraji nemuseli obmedziť svoju prevádzku.

Mazáň má zápalové ochorenie, lekári mu naordinovali domácu liečbu

Slovenský obranca španielskeho futbalového klubu Celta Vigo Róbert Mazáň v týchto dňoch netrénuje z mužstvom.