Gólová explózia Martina Madra

IV. LIGA: Útočník Častkoviec Martin Madro strelil štyri góly. Aspoň čiastočne ho napodobnil Stankovčan Michal Sedláček, ktorý otočil skóre proti Bošanom.

Tr. Stankovce – Bošany 2:1 (0:1)

Hostia prišli do Stankoviec s cieľom uhrať čo najlepší výsledok a tomu podriadili aj svoju hru, keď sa spoliehali na rýchle protiútoky z dobre zabezpečenej obrany. Jeden takýto protiútok využil v 18. minúte Mišeje a po dlhom čase v polčase svietil na svetelnej tabuli prekvapujúcich 0:1. V druhom polčase sa hralo väčšinou na polovici Bošian, ale vďaka streleckej smole domácich a niektorým priam zázračným zákrokom Sámelu sa domáci presadili až v 72. minúte, kedy vyrovnal Sedláček. Potom mali domáci ešte viacero dobrých gólových príležitostí, ale rozhodujúci gól vsietil po chybe brankára hostí opäť Sedláček v poslednej minúte riadneho hracieho času.

Góly: 72.a 90. Sedláček – 18. Mišeje, ŽK: Hrbas – Minarovič, Guniš, Kostolný, Lauko, rozhodoval: Barcík, 250 divákov.

TR. STANKOVCE: Tretinár – Ježík, Barčiak, Bulko, Hrbas, Anina, Sedláček, Polek (69. Ďuriš), Puna, Kováč, Kvasnica.

BOŠANY: Sámela – Minarovič, Frank, Hodál, Guniš (48. M. Meluš), Kostolný, Mikloš, Mišeje, Murko, Kúdela, Lauko. IVAN ADAMKOVIČ

Častkovce – Križovany 6:1 (3:0)

Domáci od úvodu zatlačili súpera na vlastnú polovicu, ale po viacerých šanciach otvoril skóre až Madro exkluzívnou strelou z voleja. V 34. min centrovaná lopta Meliša skončila v sieti – 2:0. V 39. min Madro krížnou strelou k tyči uzavrel polčasový účet na 3:0. V úvode druhej časti sa presadil hosťujúci kapitán Baláž. V 61. min unikla dvojica Ščepko – Madro a druhý menovaný zvýšil na 4:1. Domáci potom ovládli hru a delovkou sa presadil Vlado, keď nedal striedajúcemu Jančíkovi šancu – 5:1. Po centri Ostrovského zvýšil najlepší hráč na ihrisku Madro svojim štvrtým gólom v zápase na konečných 6:1. V závere hostia neuniesli prehru, keď bol vylúčený Partel za kopnutie protihráča bez lopty.

Góly: 27., 39., 61. a 85. Madro, 34. Meliš, 80. Vlado – 48. Baláž, ŽK: Kostelan, Ščepko – Dvorský, Krivosudský, Vrábel, ČK: 90.+ Partel. Rozhodoval: Patrovič, 150 divákov.

ČASTKOVCE: Kukučka – Rusnák, Šupka, Osuský (70. Luštík), Hevier, Vlado, Meliš (63. Čechvala), Kostelan (79. Ostrovský), Ščepko, Madro, Hikel. Tréner: M. Nemethy.

KRIŽOVANY: Dinka (53. Jančík) – Hrubý, Partel, Madara, Krivosudský (75. M. Vrábel), Barniak, Bališ, Horský, Baláž, Pinček, P. Vrábel (63. Hermanovský). Tréner: J. Belko. PETER HALIENKA

N. Dubnica – Lehota 1:0 (0:0)

Domáci v 9. min po centri Behana mohli skórovať, no Golejovu strelu na čiare zmaril Jankula. O tri minúty bol Marušinec bol pri úniku nedôrazný. Hostia pohrozili až v 27 min, keď Matušov zo šestnástky vystrelil tesne vedľa. V 31. min po Golejovej prihrávke Vavro vychytal Marušinca. O päť minút brankára vyskúšal zdiaľky Lendvay a z ďalšieho útoku Behan nastrelil najlepšieho hráča hostí Vavra. Po chybe obrany v 48. min Šimko prehodil Meliša, ale gólu zabránilo brvno. Závodným vyrazenú strelu v 59. min Švikruha poslal oblúčikom nad. V 69. min po prihrávke M. Rekema a Švikruhovej strele nedorazil loptu do prázdnej brány Marušinec.. V 88. min Švikruha zo šestnástky pálil iba do Vavra a v 90. min po jeho prihrávke Smolka nekompromisne rozhodol o výhre.

Gól: 90. Smolka. Rozhodoval Hodoško, ŽK: Švikruha, 150 divákov.

N. DUBNICA: Meliš – Smolík, Závodný (63. M. Rekem), Štiffel, Smolka, Behan (53. Stupinský), Golej, Lendvay, Maník, Švikruha, Marušinec.

Ostatné výsledky: Dolné Vestenice - Prečín 3:0 (0:0), Krtovce - N. Pravno 3:2 (1:1), H. Obdokovce - Horná Nitra 1:1 (1:1), Kanianka – Partizánske 1:1 (0:1), Holíč - Púchov 4:1 (2:0). Dohrávka 19. kola: Kanianka – FC Baník 1:1 (1:0).

1. Horná Nitra 30 21 6 3 76:20 69 (+21)

2. T. Stankovce 29 18 5 6 53:38 59 (+17)

3. Krtovce 29 16 5 8 67:33 53 (+11)

4. N. Dubnica 30 15 6 9 54:34 51 (+6)

5. Častkovce 30 12 9 9 65:39 45 (+1)

6. Prečín 29 12 8 9 47:41 44 (+2)

7. Púchov 29 12 4 13 37:40 40 (-2)

8. Bošany 29 11 7 11 34:42 40 (-1)