Ivanovce zaskočili Opatovú, Lubina kopanice opäť dostala debakel

II. TRIEDY: Ivanovce v boji o záchranu bodovali naplno. V druhom polčase otočili zápas s Opatovou. V južnej triede pokračuje tuhý boj o postup. Myjava B, Brestovec aj Vrbovce zvíťazili.

SEVER

Mn. Lehota – Svinná 1:4 (0:2)

Lehoťanom chýbalo až šesť hráčov základnej zostavy, a tak domáci tréner musel meniť zloženie tímu. Na stopérovi sa predstavil najstarší hráč Juraj Balaj. Domáci sa chceli revanšovať za nelichotivú prehru s Neporadzou a od začiatku sa pustili do súpera. V úvode zápasu mali dve šance, no tie zostali nepremenené. Svinná hrala pozorne v obrane a vyrážala do nebezpečných útokov. V prvom dejstve im dva vyšli, keď autorom gólov bol Dorička. Druhý polčas sa Lehoťania pokúsili zvrátiť výsledok a v 47. min znížil Bajzík na 1:2. Po góle začali domáci viac útočiť, ale nevedeli sa dostatočne presadiť cez obranu hostí. V 68. min strelili hostia tretí gól Vondrom. V nadstavenom čase dal bodku za zápasom, keď v 92. min skóroval na 1:4 Jandák. Hostia si za bojovný výkon zaslúžili výhru, ale treba pochváliť aj domácich, ktorí sa snažili až do konca.

Góly: Bajzík - Dorička 2, Vondra, Jandák, rozhodoval: Pavlovič, 100 divákov.

Neporadza – Nová Ves jun. 2:2 (0:0)

V prvom polčase bola hra vyrovnaná so šancami na oboch stranách. Domáci dostali nešťastný gól po dlhej a tiahlej strele, ktorú gólman dobre neodhadol. Potom sa hral bojovný futbal, ktorého výsledkom bola remíza 2:2.

Góly: M. Richtárech, J. Richtárech (11m) – Lacko, Gajdošech, rozhodoval: Stračiak, 100 divákov.

Kľúčové – D. Poruba 0:0

Na dobre pripravenom teréne sa hral prvý polčas obojstranne útočný futbal, jediné čo chýbalo, boli góly. V druhom dejstve tempo hry upadlo i keď hostia mohli ísť do vedenia, ale Jozef Suchý trafil iba tyč. S bodom môžu byť obe mužstvá spokojné.

Rozhodoval: Šugra, 90 divákov.

Bobot – Záblatie 2:1 (2:0)

V ideálnom futbalovom počasí sa na bobotskom ihrisku hral prekvapivo vyrovnaný futbal. V 3. min unikol po krídle Jonis a prihral Hošekovi, ktorý nekompromisne skóroval. V 34. min unikol obrane hostí Tunega a rutinérsky zvýšil vedenie domácich. Minútu pred koncom polčasu prišlo za nešportové správanie vylúčenie brankára hostí. V druhom dejstve sa Záblatie v oslabení zomklo a nielen že ubránilo, ale aj znížilo na rozdiel gólu. V 68. min sa o to postaral Moško a razom bola na ihrisku dráma. Domáci zahodili viacero sľubných šancí a hostia sa už nepresadili, takže sa stretnutie skončilo najtesnejším víťazstvom domácich.

Góly: Hošek, Tunega – Moško, rozhodoval: Svetkovič, 120 divákov.

Ivanovce – Opatová 3:2 (1:2)

Domáci sa ujali vedenia v 15. min po vlastnom góle hostí, na ktorom mal veľký podiel Vlado Biras. Opatová v 30. min kopala pokutový kop, no tú nepremenila. O päť minút na to však predsa len vyrovnali. V poslednej minúte prvého polčasu aj strhla vedenie na svoju stranu. Druhý polčas začala lepšie Opatová, ale Ivanovčania vyrovnali a desať minút pred koncom otočili Králikom zápas.

Góly: vlastný, Burian, Králik – Štefánek, Gajdošík, rozhodoval: Hruda, 120 divákov.

Zamarovce – Mel.-Lieskové 2:0 (2:0)

Domáci nastúpili na zápas s odhodlaním zopakovať výkon z Opatovej a hneď v 2. min po rýchlej kombinácií a prihrávke Jančoviča si hostia loptu stečovali do vlastnej brány. Hra sa pohybovala medzi šestnástkami a Zamarovce opäť uderili v 22. min, keď po rýchlej kombinačnej akcií Daniel Jančovič zvýšil na 2:0. Následne sa hra pohybovala najmä medzi šestnástkami. Druhý polčas sa hostia snažili niečo urobiť s výsledkom, ale domáci ich do vážnejšej akcie nepustili a v samom závere ešte mohli Zeman a Chudík prikrášliť víťazstvo.

Góly: vlastný, Jančovič, rozhodoval: Otiepka, 150 divákov.

Drietoma – Tr. Teplá 6:3 (3:1)

Jednoznačná záležitosť domácich, ktorí chceli zmazať minulotýždňové fiasko v Melčiciach. Od začiatku sa zahryzli do súpera a už v 5. min bolo 2:0. Domáci divákov bavili futbalom a ukázali, že futbal jednoznačne hrať vedia.

Góly: Blažej 2, Zajac 2, T. Gabrhel, Holúbek – Rychtárech, Frohn, Zúber, rozhodoval: Bušo, 180 divákov.

Stará Turá B – Lubina kop. 8:0 (4:0)

Hneď od začiatku spustili domáci na hostí doslova uragán, keď už v 10. min bolo 3:0. Staroturanci hrali výborný a útočný futbal, vytvorili si množstvo gólových šancí po kombinačných akciách. Hostí od vyššej prehry zachránil dobre chytajúci Haruštiak a trikrát konštrukcia bránky. Divákom sa muselo stretnutie páčiť.

Góly: T. Otrubný 2, Šimek 2, Maroň, Makara, Baran, J. Jaroš, rozhodoval: P. Ševčík, počet divákov: 80.

Polianka – Krajné 1:1 (0:1)

Domáci v tomto zápase nepodali svoj štandardný výkon aj keď boli počas celého zápasu o niečo lepší. Vyrovnať sa im podarilo až osem minút pred koncom a hostia remízu už ubránili.

Góly: R. Kovačiny – A. Lacho, rozhodoval: Macejka, počet divákov: 100.

Turá Lúka – Hrašné 2:0 (0:0)

Priemerný zápas, hostia chceli za stavu 0:0 ešte niečo uhrať, domáci tomu prispôsobili svoju hru a zvíťazili.

Góly: Šarudi, Štermenský (11m), rozhodoval: Cibulka, počet divákov: 250.

Myjava B – Hrádok 5:1 (2:0)

Góly: Augustín, Šimo, Tomka 2 – vlastný, rozhodoval: Jurčík, počet divákov: 100.

Trenčianske Bohuslavice – Vrbovce 1:3 (0:1)

Góly hostí: V. Hyža, Zríni, Sabota, rozhodoval: Sokol ml., počet divákov: 100.

Bzince pod Javorinou – Horná Streda 0:1 (0:0)

Začiatok zápasu bol vo vlažnejšom tempe s náznakmi šancí na oboch stranách. Viac v permanencii bol domáci brankár Andrej Lacko aj vďaka viacerým štandardným situáciám, ale všetky príležitostí hostí vyriešil. Veľké šance domáceho B. Bilu a R. Mištecha ostali tiež nepremenené. Najväčšia príležitosť hostí v 34. min skončila na hornom brvne a odkopom na rohový kop. V 38. min išiel Bila sám na bránu hostí, ale šancu nepremenil. Prvý polčas bol vo vlažnejšom tempe, až posledných pätnásť minút prinieslo živší futbal so vzruchom pred oboma bránami. Druhý polčas začal v oveľa svižnejšom tempe, ale šance prišli až po hodine hry. V 60. min pekne kopnutý priamy voľný kop hostí zneškodnil domáci brankár. V 67. min išiel B. Bila sám na brankára, ale brankár hostí Madunický sa prekvapiť nenechal. Vzápätí z protiútoku mali podobnú šancu aj hostia, ale ani domáci brankár sa nenechal prekvapiť. Jediný gól zápasu padol v 72. min, keď jeden z najlepších hráčov na ihrisku Altan Hasan vnikol z pravej strany do pokutového územia a prestrelil domáceho brankára. O tri minúty sa situácia identicky opakovala, ale vyznamenal sa domáci brankár Lacko. Veľká snaha domácich o vyrovnanie vyšla nazmar, lebo hostia si už víťazstvo už vziať nedali a ešte v 85. min mal veľkú šancu hosťujúci Mašán.

Gól: Altan Hassan, rozhodoval: Sokol st., počet divákov: 120.

Lúka – Brestovec 0:3 (0:2)

Vo vyrovnanom zápase s množstvom šancí na oboch stranách sa hosťom podarilo tri premeniť a zaslúžene vyhrať.

Góly: Mareček, Kročian, Mozolák, rozhodoval: Pavlovič, počet divákov: 50.

1. Myjava B 24 19 3 2 86:22 60

2. Brestovec 24 18 3 3 95:33 57

3. Vrbovce 23 17 3 3 85:23 54

4. Turá Lúka 23 16 4 3 99:33 52

5. Lúka 23 11 4 8 68:66 37

6. Tr. Bohuslavice 23 9 6 8 53:52 33

7. Horná Streda 23 7 6 10 52:67 27