Pondelok, 15. október, 2018 | Meniny má Terézia

Stankovčania krok od definitívy druhého miesta

IV. LIGA: Trenčianske Stankovce bodovali naplno v Partizánskom a vďaka prehre Krtoviec im chýba už iba bod na istotu druhej priečky. Častkovce sa s Bošanmi rozišli bez gólov.

Bošany - Častkovce 0:0

V zápase priemernej úrovne sa stretnutie skončilo zaslúženou bezgólovou remízou. V 6. minúte sa po chybe Franka dostal k lopte Ščepko a z uhla tesne minul bránku domácich. Vzápätí sa dostal k lopte Mišeje, jeho strelu z 12 metrov brankár vyrazil. O minútu hostia kopali rohový kop, najvyššie vyskočil Kostelan, ale hlavou mieril nad bránku. V 45. minúte po dlhom aute Murka, Hodál len tesne hlavou minul bránku Kukučku. V 46. minúte po prihrávke Hodála, Kukučka v pádom pod nohy zachránil pred Minarovičom. V 49. minúte po faule na Kšinanta Mišeje z 28 metrov vyslal na bránku Kukučku bombu, ktorú brankár z námahou vyrazil na roh. V 70. minúte prešiel Mišeje po pravej strane až k bránkovej čiare a z uhla nastrelil brankára. Najväčšiu šancu mali hostia v 73. minúte, keď Kostolný zachránil na bránkovej čiare po strele Ščepka. Záver bol zbytočné nervózny, a tak hostia videli tri žlté karty a domáci jednu. Skóre mohol zmeniť v 84. minúte Mišeje, keď center Murka z 12 metrov zakončil iba do rúk brankára hostí.

Rozhodoval Ferenczi, 50 divákov.

ČASTKOVCE: Kukučka – Rusňák, Čechvala, Gono, Osuský, Vlado, Meliš, Kostelan (80. Hevier), Ščepko, Masár (74. Hýkel), Ostrovský (69. Luštík).

Partizánske – Tr. Stankovce 0:1 (0:1)

V 16. minúte predviedol dlhé sólo Michal Sedláček, preštrikoval sa aj cez domácich obrancov, ale Bohunský nohami vyrazil loptu a Kermiet ju hlavou odvrátil na roh. Kým domáci strácali na nepresnej kombinácii, hostia mali rýchly prechod do útoku. V 27. minúte po priamočiarej akcii Puna spoza šestnástky opečiatkoval ľavú žrď a hoci Michal Sedláček poslal loptu do siete, gól pre ofsajd nebol uznaný. V 30. minúte sa Bohunský musel poriadne natiahnuť k ľavej žrdi po nepríjemnom zakončení Michala Sedláčeka. Ten v 37. minúte po zmätku v domácej obrane hlavou spätne nabil Punovi, ktorý technickou polovysokou strelou zo sedemnástich metrov k ľavej žrdi poslal hostí do vedenia. V 42. minúte sa naskytla sľubná príležitosť domácim, keď Křapka naservíroval loptu Nižňanskému, no ten z hranice veľkého vápna zakončoval nad. V 61. minúte Kučerka z hranice šestnástky pálil nad. Domáci sa snažili a v 84. minúte sa mohli tešiť z vyrovnania, no Křapka po Kučerkovej prihrávke poslal z ôsmich metrov loptu do oblakov.

Gól: 37. Puna. R Kvaššay, 164 divákov.

OŠK: P. Tretinár – R. Ďuriš (88. Hrbas), Barčiak, Bulko, M. Hudec, Anina, M. Sedláček, Polek (76. Biras), Puna, J. Kováč, Kvasnica.

Ostatné výsledky: Lehota p/Vt. - D. Vestenice 2:3 (1:1), N. Pravno - H. Obdokovce 2:0 (0:0), Križovany - Krtovce 3:1, FC Baník Horná Nitra - N. Dubnica 1:1 (0:1), Púchov – Kanianka 4:2 (3:0), Prečín – Holíč 3:1 (0:0).

1. Horná Nitra 28 21 4 3 74:18 67 (+19)

2. T. Stankovce 28 17 5 6 51:37 56 (+17)

10. Kanianka 28 11 1 16 57:79 34 (-5)

11. H. Obdokovce 28 9 5 14 32:42 32 (-10)

12. Partizánske 28 9 2 17 30:47 29 (-10)

13. Holíč 28 7 7 14 38:53 28 (-9)

14. D. Vestenice 28 7 7 14 29:52 28 (-15)

15. Križovany 28 8 4 16 36:60 28 (-17)

16. N. Pravno 28 7 5 16 34:65 26 (-19)

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Košická spoločnosť Ness formálne otvorila office v Poprade
  3. Odborári pokračujú v zbieraní podpisov za zastropovanie dôchodku
  4. Domov sa skladá z detailov – dolaďte ten svoj na Moddome
  5. Hyundai i20 – Ideálny parťák
  6. Ako znížiť spotrebu energie v obciach a mestách
  7. Kvíz o zatepľovaní zvládne iba odborník. Trúfate si?
  4. Ako znížiť spotrebu energie v obciach a mestách
  5. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?

HoryZonty ponúknu novinky svetovej kinematografie, súťaž i sprievodný program

Organizátori musia aj tento rok improvizovať s priestormi. Dôvodom je havarijný stav Posádkového klubu a revitalizácia Parku M. R. Štefánika, kde sa doteraz konali sprievodné podujatia.

Cyklista je po nehode v ohrození života, hľadajú svedkov

Policajti žiadajú o pomoc svedkov dopravnej nehody, pri ktorej cyklista utrpel ťažké zranenia.

PÝTALI STE SA

Stavba parkoviska zmení zjazd zo starého mosta

Zaujímalo vás, aké práce momentálne prebiehajú pod starým cestným mostom.

Prvá bodová strata Horného Srnia, Potvorice nenastúpili na zápas druhýkrát po sebe

Prehľad výsledkov VII. ligy Double Star Bet Sever a Juh.